Imreza w Chrudimiu

Awatar użytkownika
paulaIRL
200p
200p
Posty: 376
Od: 21 lip 2012, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Chrudim 2013

Post »

E tam Aga ! Jak nie ma sensu ! Na pewno warto wpaść nawet na parę godzin. ;:65
Pozdrawiam :)
Paula
Moje kaktusy - PaulaIRL
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chrudim 2013

Post »

ROBERTOBORO pisze:Ja jeżdżę bez winiety ,bo przecież nie trzeba jechać płatnymi. Co do kwoty 500-1000k to chyba mało. Ja przynajmniej biorę kilka razy więcej :wink: bo za tyle to można zrobić pierwsze zakupy u Pavlicka :wink:
Zależy czy ktoś nastawia się na ilość i chce koniecznie tym wyjazdem znacząco powiększyć swoją kolekcję kupując kaktusy na skrzynki czy raczej przywieźć kilka-kilkanaście ciekawych roślin względnie rarytasów oraz czy ma jakieś sprecyzowane 'plany zakupowe' czy raczej oddaje się spontanicznym zakupom.
Mówię to z własnego doświadczenia. Mój wyjazd 3 lata temu do Chrudimia charakteryzował się stosunkowo chaotycznymi zakupami - pewnie dlatego, że po raz pierwszy miałem sposobność zobaczyć tyle roślin w jednym miejscu, które mogłem nabyć na własność. Wtedy jeszcze miałem dość szeroki wachlarz zainteresowań czego efektem była zróżnicowana zgraja roślin z, których obecnie pozostało mi tylko kilka - reszta poszła na eksport. Ponadto zabrałem wtedy dość dużo gotówki więc wrzucałem do koszyka to co akurat wpadło mi w oko. Na tegoroczny wyjazd na otwarcie sezonu zabrałem zdecydowanie mniej kasy (gdzieś z 500k). Kupiłem kilkanaście roślin, które miałem w planach zdobyć. Jeden za namową i dzięki atrakcyjnej cenie :wink: Miałem zamiar kupić jeszcze kilka innych (tu: echinocereusów), których akurat nie miałem w planie kupować ale ze względu na brak gotówki, musiałem spasować. Niemniej kaktusiarstwo raczej nie polega na zabudowaniu dużej kolekcji przy pomocy kilku, hurtowych wyjazdów do Czechów :idea:
Oczywiście gdyby ktoś wystawił przede mną kilka skrzyń samych rarytasów to kto wie, może bym pękł i zaciągnął kredyt w banku :lol:
nyskadu pisze:Tomku do Ciebie jeszcze dalej :;230 to już prawdziwy koniec świata.
Tak się zastanawiam, ale chyba do Chrudimia na jeden dzień nie ma sensu jechać, ale chęci są ogromne :twisted: czas pokaże ;:65
Czy ja wiem. Zarówno w Chrudimiu jak i w Dvur Kralove byłem tylko 1 dzień i uważam te wypady za udane - jeśli oczywiście decydujesz się tylko na wyjazd głównie 'zakupowy'. Niemniej i tak nie spędzisz raczej całego dnia na 'giełdzie' i pewnie wstąpisz do Pavlicka gdzie (z tego co pamiętam) będzie kaktusiarska biba.
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Chrudim 2013

Post »

Aga - o ile będziesz jechać, to pomyśl o koleżance, może też bym się wybrała??? :roll:
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chrudim 2013

Post »

A jeśli będziecie obie jechać to dajcie mi znać. Miałbym dla was interes :lol:
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
olqa11
50p
50p
Posty: 94
Od: 2 mar 2013, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wystawy kaktusów - informacje

Post »

ponawiam pytanie

czy ktoś z was wie czy w tym roku odbywa się gielda kaktusów w Chrudim i kiedy dokładnie jest.

dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Wystawy kaktusów - informacje

Post »

w ostatni weekend września
olqa11
50p
50p
Posty: 94
Od: 2 mar 2013, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wystawy kaktusów - informacje

Post »

Witam,

W ostatni weekend września w Chrudim w Czechach ma miejsce największa w Europie gielda kaktusów na którą zamierzam się wybrać. Jeżeli znalazłyby się osoby chętne na taką podróż proszę o info na priv
olqa11
50p
50p
Posty: 94
Od: 2 mar 2013, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wystawy kaktusów - informacje

Post »

Pod koniec września w Chrudim w Czechach odbywa się najwieksza w Europie giełda kaktusów - czy są chętni na taką imprezę mogę zabrać 3 osoby
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Imreza w Chrudimiu

Post »

Ja też się wybieram. Z tym, że ja będę ruszać z okolic Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie będę nocować i przy okazji wskoczę jeszcze na parę górek :-) planuje taki przedłużony weekendowy wyjazd :-)

Co do imprezy, to szczegóły są tu: http://www.cact.cz/noviny/2014/07/zpravodaj.htm

A ja mam pytanie do tych, którzy już tam byli. Czy można tam również kupić nasiona? u Pavlíčků widzę, że ma w ofercie internetowej, ale może inni wystawcy na miejscu też mają....
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Imreza w Chrudimiu

Post »

ja tam nasion nie widziałem ale też nie rozglądałem się za nimi
TomekTe
100p
100p
Posty: 100
Od: 23 lip 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Imreza w Chrudimiu

Post »

A czy ktoś się wybiera z Warszawy lub okolic?
TomekTe
100p
100p
Posty: 100
Od: 23 lip 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Imreza w Chrudimiu

Post »

No to warszawska brygada skompletowana ;-)
Do zobaczenia w Chrudimiu! ;-)
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Imreza w Chrudimiu

Post »

Nasza łódzka też :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”