To co najlepsze - szarotka w kuchni

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Kasiu ketchup z cukinii, na poprzedniej stronie, pierwszy wpis. :D Robię go już 3 rok, naprawdę jest pyszny, dlatego wstawiłam przepis, bo jest sprawdzony. :wit
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Na prośbę Kasi:
Pasta paprykowa
0,5 kg dojrzałych pomidorów
30 dag ostrych papryczek
1,5 szkl octu 10%
pół łyżeczki zmielonego ziela angielskiego
łyżka soli
4 łyżki cukru
czubata łyżka czerwonego pieprzu
czubata łyżka chili
łyżka tabasco
Pomidory przetrzeć przez sito, i wlać do garnka. Papryczki drobno posiekać, zostawiając nasiona, włożyć do miksera, wlać ocet i wszystko zmiksować. Połączyć z przecierem pomidorowym, postawić garnek na średnim ogniu. Dodać sól, cukier, gotować aż zgęstnieje. Przyprawy wsypywać delikatnie aby nie zbiły się w grudki. Do słoiczków przełożyć pastę, zakręcić i pasteryzować 10 min.
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Czerwony pieprz jeszcze mi nie owocuje... ;:306 , może byc kolorowy??? ;:oj

Dzięki kochana..juz kopiuje.. ;:196
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Tak naprawdę to może być jakikolwiek, bo wiadomo, że czerwony nie u wszystkich w domu jest. Zamiast oryginalnego chili można dać po protu sproszkowaną ostrą paprykę. :D
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Sproszkowana papryka.. ;:202 u mnie??? to profanacja... ;:306
Ale fakt samego czerwonego nie mam..ale mam kolorowy(czerwony, biały zielony)..tłukę w moździerzu...i to jest to!!! :heja
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Kasiu, a nie pomyślałaś, że sproszkować paprykę bardzo łatwo? Mam taką wysuszoną od ubiegłego roku. Dosuszam w piekarniku i tłukę w moździerzu, ale trzeba uważać na oczy, bo strasznie szczypie, takie ostre cholerstwo. W ten sposób mam własną paprykę w proszku. O profanacji zatem nie ma mowy.

Na dobry humor :
Szybkie lody
40 dag mrożonych jagód
0,5 l śmietany kremówki
0,5 szkl cukru
Śmietanę ubić z cukrem na sztywno. Jagody zmiksować nie rozmrażając. Połączyć obie masy i gotowe.
Obrazek
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Proponuje je zmrozić przed konsumpcją..jeszcze... ;:306 ;:306 ;:306
(Dowcipy głupie dzis się mnie trzymaja... :tan ) ;:196
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Ha, ha, ha. Nie trzeba ich mrozić, chyba że nie dasz rady zjeść wszystkiego. Moim domownikom to nie grozi. Młodszy właśnie smaży frytki i chipsy z ziemniaczków Red Fantasy. :D
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Dorotko pozwolisz..że wstawię Ci w wątek posiłek taki śródziemnomorski..Jadłam go kila razy, może byc przekąską ale i osobnym daniem, bo jest syte.

Polenta, podsmażana z serem gorgonzola, szynką parmeńską, pomidorami i bazylią.


Proste, wręcz banalne... ale jakie dobre ;:138 (Zamiast szynki parmeńskiej może być plasterek przyrumieniony boczku , albo np zrumieniony plasterek Mortadeli....wypróbowałam wszystkie wszystkie te wariacje... :heja

Polentę ugotować, wystudzić w foremce (taka estetyczniej wygląda i lepiej ją kroić)

Najlepiej na drugi dzień, kiedy dobrze stężeje, kroimy, smażymy na oliwie z oliwek z obu stron . kiedy kończy się przysmażać druga już strona kładziemy kawałek serka Gorgonzola, kiedy się rozpuści zdejmujemy na talerz. Na drugiej patelni najlepiej w tym samym czasie lekko przyrumieniamy cienki plasterek szynki lub tego akurat mamy ....układamy na "toście " z polenty...dodajemy pomidorki i listki bazylii

Pyszota!!!





p.s. Szynka Parmeńska jest słona..dla tego jeśli używamy innego dodatku można lekko posolić polentę...wg uznania. ;:215

Obrazek
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

..a jak zrobić ,,polentę,,? :wink: Nigdy nie znam proporcji wody do kasz :?
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Przepraszam..polenta jest bardzo prosta...jakoś nie pomyślałam ,żeby pisać przepis..to trochę tak jak się gotuje mannę na gęsto, nie którzy jadają z rosołem taką...zasada taka sama..

Ale to będzie tak...

Polenta Zależy jaką kto lubi to, gotujemy z mąki kukurydzianej lub z najdrobniejszej kaszy kukurydzianej..ale zwykłej, nie używany nigdy z rodzaju "błyskawicznych".

W większym garnku zagotować wodę z solą , nie wiem ile i jak solicie? Więc to trzeba wg siebie ale...
Do polenty wody jest ok 1 litra i niech będzie płaska łyżeczka soli, lub 3/4 łyżeczki(można więcej to indywidualne)...i łyżka masła .
To trzeba zagotować..i potem jedyna umiejętność to jednoczesne wsypywanie mąki lub kaszki przy szybkim, energicznym mieszaniu , najlepiej dużą drewniana łyżką . Na litr wody, kaszki potrzeba ok. szklanki, a jeśli mąki to trochę mniej 2/3 szklanki( zależy jaka szklanka, ale przyjmijmy że 200ml) Gotować i mieszać na wolnym ogniu ok 15-20 minut...

Jeśli mamy foremkę np silikonową, czy szklaną to smarujemy masłem i wylewamy polentę..można też wziąć dużą deskę , pomoczyć wodą i wylać na nią , wyrównać boki..wygładzić...można tez na większe płaskie talerze...Po wystudzeniu dowolnie pokroić, idealna jest na drugi dzień :D

Jeśli ktoś lubi to można też gotować wodę pół na pół z mlekiem...(ja nie akurat, ale można) :)
Najlepiej po prostu raz ugotować..i wtedy już wiadomo czy taka porcja jest ok..czy dosolić itd.

Najpopularniejsza to polenta z serami..pleśniowymi..ostrymi..niebieskim, może być podawana jako dodatek do obiadu zamiast ziemniaków czy makaronu...pomysłów tyle ile się wymyśli...

Smacznego..! :wit
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Dawno nic nie wstawiałam, więc dziś:
Karkówka pod pierzynką

1kg karkówki
3łyżki majonezu
3łyżki gęstego jogurtu
3łyżki tartego żółtego sera
średnia cebulka
sól, pieprz, bazylia
Karkówkę pokroić w plastry, lekko rozbić, posypać solą i pieprzem, podsmażyć na patelni. Ułożyć na blasze, posmarowanej tłuszczem, podlać odrobiną bulionu. Na każdy plaster ułożyć cebulę pokrojoną w "piórka. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 180* na 10 min. w tym czasie wymieszać majonez i jogurt, dodać ser i bazylię, lub natkę pietruszki. Sos rozłożyć na plastry karkówki, zapiec przez kolejne 10 min.
Obrazek
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”