Krzyżówki Kozuli - odnowienie pełnej listy - opisy + zdjęcia

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Krzyżówki Kozuli - odnowienie pełnej listy - opisy + zdjęcia

Post »

K/149 Cherokee Purple x K/37 malinowy F3
(monika 2013/Alina/Kozula) i (monika 2013/Dagmara/łobuzka/Kozula)
Tak wygląda Cherokee Purple a tak K/37

Trzy krzaki w gruncie, wysokie ok. 1,8m, liście regularne. Pomidor zdrowy, plenny, łatwo zawiązuje owoce. Owoce bardzo mocno spłaszczone o wadze ok. 250-350g, od spodu dość mocno żebrowane, bez zielonej piętki. Owoce na dwóch krzakach w kolorze jednolitym purpurowym, na trzecim krzaku wyraźnie pasiaste- być może zaszła jakaś pomyłka z nasionami, bo skąd pasiasty??
Owoce z żółtymi smugami przy piętce (nie wiem czy to mój błąd w nawożeniu, ale wszystkie tak mają). Pięknie pachną, są baardzo smaczne, soczyste, w smaku winne, bardzo ?pomidorowe?, przy nich mój nieudany K/37 ma mdły smak. W każdym razie za smak i zapach 5+

Zdjęcie krzaka trochę ogołocone już z owoców, ale trudno, innego nie mam. Na drugim pasiasty.
ObrazekObrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

I tak dla porównania owoców (z czerwoną Perłą Kaszub i K/122)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2831
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Krzyżówki Kozuli - odnowienie pełnej listy - opisy + zdjęcia

Post »

36/F7 Grania/Maraga
Piękne, malinowe, okrągłe, nieduże, smaczne, zdrowe pomidorki. Rosną i rosną, te - na wysokości moich oczu :)
Obrazek
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krzyżówki Kozuli - odnowienie pełnej listy - opisy + zdjęcia

Post »

K/14/1 Winogronek (rozszczepienie Megagronka) F6 / 2013 od Krystyna551

Rozszczepienie Megagronka powstałe w zeszłym roku - zdjęcie w pokoleniu F6 rok 2013 (zebrane nasionka F7) - krzak wysoki, ciągłego wzrostu, liście RL dość małe, zagęszczenie standardowe, dość krótkie międzywęźla. Tworzy lekko rozbudowane grona około 20-30 pomidorków na jednym. Owoce małe (średnica 2 - 2,5cm), czerwone, słodziutkie, skórka cieńka. Jak dla mnie to hit tego roku jeśli chodzi o koktailówki :)

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
Awatar użytkownika
kasia82
500p
500p
Posty: 583
Od: 25 lut 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Krzyżówki Kozuli - odnowienie pełnej listy - opisy + zdjęcia

Post »

K/60 Copia x Big Zebra F3 / 2012 od wisia7

Żółta zebra w czerwone paseczki, krzak niski i bujnie ulistniony, owoce średniej wielkości i duże do 600g.
Mile mnie zaskoczył :lol: na FO pisali, że jest kwaśny, u mnie słodki o owocowym smaku, mięsisty z piętką, mało galaretki i mało nasion :twisted: kilka nasion zebrałam (2013-F4) i kilka opakowań dam na akcję.
U mnie rośnie na gruncie na dwa pędy, na początku pogubił troszkę kwiatów ale mimo to zawiązał po 5-6 owoców na gronie, brak oznak zz (wykonany oprysk), aktualnie dojrzewa drugie grono.
Ustawił się w kolejce do wysiewu na przyszły rok.
Polecam ;:4

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krzyżówki Kozuli - odnowienie pełnej listy - opisy + zdjęcia

Post »

K/153 Dyno x malinowy 36

U mnie wiąże i plonuje bardzo dobrze, największe grono miało 13 pomidorów. Prowadzony na dwa pędy jest jednym z najwyższych w gruncie.
Pomidory średniej wielkości, bardzo smaczne i słodkie. Na pewno zostaje na kolejny rok.
Prawdopodobnie mam pokolenie F1 więc nie wiadomo co pokaże w kolejnym sezonie.
Za jakość zdjęć przepraszam, niestety mam kiepski aparat.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krzyżówki Kozuli - odnowienie pełnej listy - opisy + zdjęcia

Post »

K/125 Czarna zebra malinowa duża.

Spore pomidory, krzew zdrowy, owoce kwaskowe, o silnym pomidorowym smaku.

Obrazek

Obrazek
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Krzyżówki Kozuli - odnowienie pełnej listy - opisy + zdjęcia

Post »

K/17 truskawkowy x Purple Russian F4 Kozula

Wysokie mocne krzaki, owoce bardzo słodkie - kształt, smak i kolor "daktylowy".
Obrazek

Poszczególne krzaki różnią sie jedynie kształtem i wiekością owoców od niewielkich "jajek" (czasem bliskich kulki) przez "wałeczki" i "śliwki" do wydłużonych "gruszek". Te najdłuższe mają skłonność do suchej zgnilizny wierzchołkowej. Maksymalna długość owocu to ok. 6 cm. W pierwszym pokoleniu owoce były wielkości megagrona (smak ten sam), na mocno rozgałęziających się gronach.
Dorota
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krzyżówki Kozuli - odnowienie pełnej listy - opisy + zdjęcia

Post »

K/54 Caspian Pink x Pink King F1 2013 od Kozula

Krzak wysoki, liście RL, dość bujne ulistnienie, ładnie wiąże grona, średnio 4-5 owoców na jednym. Dojrzewanie owoców na gronie w zasadzie jednoczesne. Owoce koloru jasno-malinowego, okrągłe, bez głąba, ładnie wybarwiają się w całości, wielkość owoców wyrównana między 350-400 gram. Skórka średniej grubości, dość sporo galeretki, ale nie ciekną. Owoc mocno zwarty bym powiedziała - nie robi się miekki - ciapowaty jak poleży.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krzyżówki Kozuli - odnowienie pełnej listy - opisy + zdjęcia

Post »

K/16 Truskawkowy x malinowa śliwka F1 / 2013 od Kozula

Krzak wysoki, liście RL - baaardzo bujne ulistnienie! - nie opanowałam go w żadnym wypadku. Łodyga grubaśna (w sumie już myślałam, że będzie z tego pomidor wielkoowocowy... to jeden z najpotężniejszych krzaków, jakie w ogóle miałam). Nie można go na chwilę spuścić z oka, bo wypuści kilkanaście wilków na raz ;)) To typ koktailówki na dwa kęsy - tzn. większa. Owoc czerwony, owalny. Skórka średniej grubości, miąższ zwarty ale nie suchy. Twardość idealna do zapakowania na wycieczkę - bez obaw o zmiażdżenie :) Grona wydłużone - 8-12 owoców na jednym. Wczesny, jeden z pierwszych które spróbowałam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krzyżówki Kozuli - odnowienie pełnej listy - opisy + zdjęcia

Post »

Ja mam kilka krzaków K 16. I 4 różne kształty pomidorów. Na zdjęciu te wszystkie pomidory to właśnie K 16. Jeden krzak ma malinowe pomidory ( te na dole zdjęcia).
Wszystkie krzaki wysokie, trudno nad nimi zapanować , tak jak Aga pisze...
W związku z tą różnorodnością owoców , zastanawiam się , czy to aby na pewno F1. Aga jesteś pewna pokolenia? Ponoć największe zróżnicowanie wychodzi w F2 i F3...
Obrazek
Pozdrawiam,Małgorzata
Awatar użytkownika
jarson64
500p
500p
Posty: 554
Od: 27 cze 2011, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Krzyżówki Kozuli - odnowienie pełnej listy - opisy + zdjęcia

Post »

K/25 Zielona Zebra z malinowym rumieńcem F5 /2012 od Grzesiek59

Bardzo ładny pomidorek, krzak wysoki, liście regularne, owoce średniej wielkości bardzo ładnie wybarwione, w smaku słodkie, ze sporą ilością nasion. Dobrze wiązał owoce. U mnie rośnie pod folią. Za swoje walory smakowe i urodę zostaje na następny sezon.
Nasionka na akcję uszykowane :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
pozdrawiam Jarson
Moje krzyżówki
Awatar użytkownika
Yvona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1559
Od: 31 sie 2011, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin/ Zachodniopomorskie

Re: Krzyżówki Kozuli - odnowienie pełnej listy - opisy + zdjęcia

Post »

K/42 - Albenga x K/36 F1 2013 (Yvona2013/Kozula)

Niestety nie podam numeru, bo tej krzyżówki nie ma na liście (może pomożecie w nadaniu jej numeru?)
Krzyżówka nieustalona, pierwsze pokolenie.
Krzak wysoki, liście regularne, owoce duże, nawet bardzo duże, ładnie wybarwiające się, bez zielonej piętki. Smaczny, mięsisty, jak dla mnie kwaskowy, pomidorowy smak :wink:
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Trzeba być szalonym, żeby za własne pieniądze katować się w górach...
Trzeba być głupim by tego nie robić.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Krzyżówki Kozuli - odnowienie pełnej listy - opisy + zdjęcia

Post »

K/25 - Zielona Zebra z Malinowym Rumieńcem F5
(monika/Zuzia55/Smonika/Kozula)

Powstał z linii hodowlanej: malinowy Ff x Copia (malinowe zebry)
Najpierw była krzyżówka malinowy Ff x 'Copia' ('Copia' to 'Green Zebra' x 'Marvel Stripe')
Z tej krzyżówki powstała K/18 żółta śliwka z malinowym rumieńcem.
K/18 rozszczepiło się na zieloną zebrę, złotomalinową zebrę i zielony pomidor http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 6#p1675346
Na zdjęciu, które jest własnością Kozuli, zielona zebra Kozuli z lipca 2010
Obrazek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 6#p1675346
W notatkach mam, że ta zielona zebra to właśnie K/25 - zielona zebra z malinowym rumieńcem, ew. proszę o korektę

Tak wyglądały pomidory od Zuzia55 w 2012, od której miałam nasiona http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c4e ... 789be.html

U mnie rosły trzy krzaki w gruncie, wysokie ok. 1,7m, liście regularne. Pomidor bardzo zdowy, silny, bardzo plenny, łatwo zawiązuje owoce. Owoce spłaszczone o bardzo zróżnicowanej wadze ok.100-350g, od spodu żebrowane.
Obrazek
Straszny miałam kłopot z oceną kiedy pomidory są już dojrzałe. Inne odmiany dojrzewały, a ten ciągle mocno zielony.. Zmylił mnie pierwszy owoc, na zdjęciu niżej, który miał wyraźne czerwone paski i na takie pomidory czekałam
Obrazek
A tu zonk...nie doczekałam się czerwieni ani nawet intensywnego pomarańczu. Na zdjęciu wszystkie, poza dolnym z lewej, są przejrzałe i poleżą góra dwa dni, potem natychmiast się psują
Obrazek
Moje pomidory poszły raczej w kierunku 'Green Zebra'. Na krzakach owoce były różnej maści, niektóre dokładnie wyglądały jak 'Green Zebra'.
Generalnie pomidor bardzo smaczny, lekko kwaskowaty, krzak ma same zalety, ale trafić ze zbiorem? trzeba być wróżką albo mieć doświadczenie z tego typu odmianami.
Atrakcją była zrobiona z nich zielona zupa pomidorowa z fioletowym, czerwonym i żółtym makaronem
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”