Mój ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
arielka
100p
100p
Posty: 103
Od: 3 maja 2012, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród

Post »

Super Karolina :) Tez juz przebieram nogami kiedy znów zobacze moj ukochany widok kwitnacych kwiatuchów, a z drugiej strony to nie spedza sie pol dnia plewiac i podlewajac, a można sie wygrzać przy kominku :) Wesolych swiat!
Pozdrawiam Ania
KarolinaC
200p
200p
Posty: 217
Od: 14 kwie 2012, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Mój ogród

Post »

A w moim ogrodzie jakieś zmiany,
czekałam ze zdjęciami żeby się pochwalić. Zrobię dzisiaj i pokażę - jak nie będzie padało :)
Pozdrawiam Karolina
Zapraszam do mojego wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58932" onclick="window.open(this.href);return false;
KarolinaC
200p
200p
Posty: 217
Od: 14 kwie 2012, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Mój ogród

Post »

Ognik Darts red, ma ok 70 cm, owoce już czerwienieją, ciekawe kiedy będzie takie duży, żeby stworzył żywopłot....
Obrazek

Pęcherznice Diabolo i Luteus - przeznaczone tez na żywopłot
Obrazek Obrazek

Wierzba Hakuro Nishiki jako krzak (krzaczek jeszcze) i Imperata Red Baron
Obrazek

Mój motyli krzaczek - który jednak motylki mają w poważaniu :) Szybko przekwita
Obrazek

Tawuła Goldflame - maleństwo, ale jestem z nij dumna :)
Obrazek

Rabatka, która kiedyś była piaskownicą, potem służyła za rabatkę dla Kostrzew, teraz to berberyski te żółte i zielone to teoretycznie odmiana Goldalita ;:218 , ale kupowana w 2 różnych miejscach i wydaje mi się, że jeden ze sprzedawców pomylił. Na środku będzie Datura na którą na razie chucham i dmucham, a ona uparcie nie chce kwitnąć.....
Obrazek

A to moje i mojego M papryczki ostre węgierskie mniam.....
Obrazek

A to tawuła Van Houtta, jeszcze z tego będzie krzaczysko, na żywopłot, tyle mi przez rok urosła...... aktualnie w ogródkowym szpitalu....
Obrazek


Mam moich roślinek więcej, ale padł mi aparat :)
Pozdrawiam Karolina
Zapraszam do mojego wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58932" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
jadziunia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 20 lis 2010, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród

Post »

Cześć spacer po ogrodzie odbyty a jest po czym pochodzić z twoją werwom zapałem będzie z tego ogród królewski a na to się zapowiada te Karolcie to pracowite i uparte jak osiołek powoli ale do celu żałuje że niema żadnych zdjęcie wklejonych może jutro na kusze moją Karolcie bo w telefonie mam dużo ale słabo nauka jadzie oj słabo teraz często będę ciebie odwiedzać cześć
KarolinaC
200p
200p
Posty: 217
Od: 14 kwie 2012, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Mój ogród

Post »

Witaj Jadziu,
miło mi ze mnie odwiedziłaś.
Królewski nie musi być i nie będzie - bo mały jest po prostu :)
Pozdrawiam Karolina
Zapraszam do mojego wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58932" onclick="window.open(this.href);return false;
KarolinaC
200p
200p
Posty: 217
Od: 14 kwie 2012, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Mój ogród

Post »

Wiosna idzie :)
oto moje roślinki (część - te którym się spieszy)
Obrazek
krokusy - zdecydowanie je preferuję z cebulowych :)

Obrazek
krokusy botaniczne

Obrazek
Tawuła goldflame - już puszcza piękne czerwone pączki

Obrazek
nawet powojnikowi juz się spieszy do wiosny

Obrazek
i róża pnąca :) (obok powojnika)
Pozdrawiam Karolina
Zapraszam do mojego wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58932" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Shiz3R
1000p
1000p
Posty: 1213
Od: 29 sie 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród

Post »

Witaj! Zaznaczam wątek, gdyż będę tu pewnie często wchodził ;:108
Super miejsce ogrodu. Jest duzo terenu do sadzenia roślin i to super terenu. Dużo już roślinek posiadasz, super! Ostatnie jakie widzę są krokusy, które są piekne, inne niż nawet ja posiadam. Róża pnąca pięknie rośnie. Miałem sam czerwoną, pełną, drobną, ale ja do róż nie mam szczęścia i mi giną, dosyć szybko.
Czekam może na jakieś nowe zdjęcie, bo ciekawi mnie co się kryje w tak fajnym miejscu, jak Twój ogród. ;:108 ;:131
Pozdrawiam, Robert.
KarolinaC
200p
200p
Posty: 217
Od: 14 kwie 2012, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Mój ogród

Post »

I widzisz robert, twój spacer to był z prędkością światła :)
. Teren tak na oko to jakieś 20 (25) x 15 m. Więc maleństwo.
Dziękuję za odwiedziny bo jakoś tu pusto
Pozdrawiam Karolina
Zapraszam do mojego wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58932" onclick="window.open(this.href);return false;
ANNA2006
200p
200p
Posty: 430
Od: 17 maja 2013, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODLASKIE

Re: Mój ogród

Post »

Hello , ja tu zaglądam , tylko dopiero teraz się wpisuję :wit Trzymam kciuki za zmiany w ogrodzie. Jakie masz plany na ten sezon ? :tan
------------------------------
ANNA2006 Kolorowy balkon :wit
KarolinaC
200p
200p
Posty: 217
Od: 14 kwie 2012, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Mój ogród

Post »

Dziękuję, że do mnie wpadłaś :wit
Duuuże Aniu mam plany. Na oknie czekają: krzewuszka Aleksandra, kolkwicja chińska, hortensja Grandiflora, trytomy, . Jeszcze dokupiłam (są w drodze): żurawki, miodunki, kłosówki,, mozgę, floks, poziomkówkę,funkię, języczkę i rozchodnik uuuffff, a jeszcze mam plany..... Będziemy robić z moim M piec do pizzy, trzeba przenieść ogrodzenie (niestety na naszą niekorzyść). tzn, zmniejszą się gabaryty ogrodu :(
Co za tym idzie będę musiała przenieść krzaczki, które miały służyć za żywopłot w inne miejsce.
Zostałam też zmuszona do przeniesienia moich 2 pigwowców, które już maja pąki....
Przed oczami mam jednak niejasny obraz ogrodu i to mnie pociesza i dodaje sił :)
Pozdrawiam Karolina
Zapraszam do mojego wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58932" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Mój ogród

Post »

:wit
Będę z uwagą śledzić Twój wątek bo bardzo przypomina mi moje ogrodowe początki.Kiedy ja zaczynałam moją przygodę z roślinami to praktycznie każdy skrawek ziemi musiałam sobie wywalczyć.Konsekwencja w działaniu i wsparcie męża okazały się naszą drogą do sukcesu.Teraz Teściowa z przyjemnością spędza czas w ogrodzie i szczyci się nim wśród koleżanek.Życzę Ci powodzenia w ogrodowych zmaganiach ;:108
KarolinaC
200p
200p
Posty: 217
Od: 14 kwie 2012, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Mój ogród

Post »

Witaj Ann w moim ogródeczku :)
bardzo się cieszę, że mogę Cię gościć.
Moja teściowa jest coraz bardziej wycofana w decyzjach ogrodowych. Może widzi postępy, a może już jej się nie chce,..
W każdym razie w tej chwili kwitnie krzewuszka Aleksandra, maleństwo takie... ma może 30 - 40 cm, a kwiatów! cała masa :)
oto ona :
Obrazek

obok niej, rośnie żylistek pink pom pom i też już ma pączki :)

bardzo dumna jestem też z Hakuro Nishiki

Obrazek

Obok niej po prawej tawula Goldflame, tylko nie wiem czemu te wysokie żółte gałązki ma tylko po brzegach a w środku - mimo, ze zdrowe to jednak małe (niskie gałązki)

Obrazek

Z tyłu, tak między Hakuro a tawulą są 2 budleje - czekam na nie z niecierpliwością. Na zdjeciu widać też coś na kształt żywopłotu (nieformowanego) z krzewów, sadzone są tak w odległości 120 cm od siebie, nie wiem, czy nie za gęsto, jak na nieformowany.....


a z innej beczki: podstawa pieca do pizzy ma już zbrojenie.... więc praca idzie do przodu.
Dziś z zachwytem oglądaliśmy z M, jak sikorka zanosiła swoim pisklakom jedzenie - kursowała tam i z powrotem i w ogóle się nie przejmowała, że siedzimy 5 metrów od jej domku. Takie proste, a takie piękne.
Pozdrawiam Karolina
Zapraszam do mojego wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58932" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Shiz3R
1000p
1000p
Posty: 1213
Od: 29 sie 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród

Post »

Bardzo ładna krzewuszka, wierzba też przecudna. ;:108
Pozdrawiam, Robert.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”