Malachitowe sukulenty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Malachitowe sukulenty

Post »

Witajcie! Mam co prawda swój wątek o doczkowcach i balkonie, ale postanowiłam założyć osobny - tylko dla sukulentów.
Pewnie większość z was uzna mnie za dziwną, bo nie przepadam szczególnie za kaktusami - lubię spore rośliny i najlepiej mające jak najwięcej zielonego :D albo po prostu mam za mało miejsca na parapetach i trochę szkoda go na maluchy...
Co nie zmienia faktu, że uwielbiam aloesy - nie mam ich (jeszcze) specjalnie dużo:
Obrazek Aloe aristata
obdarzył mnie kwiatkiem, a później
Obrazek

Obrazek zwykły

Obrazek drzewiasty - nie nadążam za jego tempem, rozdaję go na prawo i lewo (co mnie dziwi niektórym udaje się go uśmiercić)

Obrazek w sumie to nie jestem pewna kto zacz... strasznie wybujał niestety, a robiąc zdjęcie odkryłam kolejny odrost od korzeni...

Obrazek maluchy Snow Flake i White Diamond

Cały czas planuję jeszcze zakupić tygrysiego, no i kilka innych...
Z aloesów to tyle, reszta sukulentów następnym razem ;:108
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Witam Dorotko :wit też lubię Aloesy :D
Miło popatrzeć na ładne roślinki ;:215
Pokazuj co będziesz miała nowego ;:108
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Witaj Doroto.
Każdy ma to,co lubi i co mu sprawia przyjemność.
Rośliny masz ładne i zdrowe.
Czekam na kolejne zdjęcia.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
Nadzieja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 3 sty 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dobczyce

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Witaj Doroto :wit
Masz śliczne Aloesy, też je lubie. Mimo, że tak bardzo się rozrastają maja cos w sobie.
Awatar użytkownika
Karti
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 maja 2013, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Witaj :wit
Ja też uwielbiam aloesy, choć mam tylko jednego(ale oczywiście zamierzam to zmienić! :D)

Zdradź tajemnicę co zrobiłaś aloesowi drzewiastemu, że tak ładnie rośnie? Zazdroszczę! Mój wypuścił w czerwcu korzenie więc to może dlatego jeszcze wolno rośnie i nie chce podgonić innych(choćby twojego :) )?
Maluszki taaakie urocze :)
Z resztą... cała kolekcja aloesów jest urocza :)
Arleta
Moje wątki:
Roślinny pokój
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Witajcie :wit
Karti właśnie nie robiłam kompletnie nic ;:306 on akurat od początku kiedy go dostałam rośnie sobie w zwykłej ziemi doniczkowej, przesadziłam go może raz czy dwa i tak sobie rośnie jak głupi. Ale fakt, sadzonki z początku po wsadzeniu do ziemi dość długo stoją i niby nic nie robią, bo idą w korzenie - a później sama zobaczysz, jeszcze nie będziesz wiedziała co z nim robić :wink:
Dzisiaj kilka innych zdjęć:
Obrazek Wilczomlecz trójżebrowy, ostatnio był cięty

Obrazek klon powyższego - albo na odwrót? Już nie pamiętam :D

Obrazek Cotyledon tomentosa, szczepka z pracowni botanicznej, tam jest naprawdę spory, mój powoli sobie rośnie

Obrazek ostatni gratis, Oxalis carnosa, jeszcze nie znam jego obsługi ;:131

Obrazek Pedilanthus - zmarnowany bo dopiero pierwsze dni ukorzeniania
Miłego oglądania!
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Malachitek bardzo ładne te Twoje aloesy :) Widzę, że masz także aloes drzewiasty - mogłabyś spojrzeć na zdjęcie mojego i powiedzieć, czy to ta sama odmiana? Są to dość młode sadzonki, ale z tego co pamiętam dorosła roślina wyglądała bardzo podobnie.

Obrazek

I również mam w domu wilczomlecz trójżebrowy - najstarszy miał dobre 15 lat i spokojnie 2m wysokości, ale złamał się i teraz w całym domu mamy doniczki z małymi odnóżkami :D

Przy okazji nie masz żadnych odnóżek aloe vera do odsprzedania? :) Nie mogę na niego trafić w żadnej kwiaciarni ani markecie
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Natalio jak na moje to twój aloes to aloe pubescens, drzewiasty nie ma tych charakterystycznych kropek na liściach :wink:
W wilczomleczu to akurat jest super, że zawsze można go uratować bo nie ma problemu z korzenieniem się.
Co do odnóżek - niestety ten aloes najmniej mnie lubi i odkąd go kupiłam (chociaż fakt, w stanie agonalnym) niewiele urósł i nic nie wypuścił...
Ale jeśli poszukujesz może zapytaj w jakiejś fajnej kwiaciarni, czy by ci nie sprowadzili, jeśli byłby na giełdzie ;:108
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Malachitek pisze: lubię spore rośliny i najlepiej mające jak najwięcej zielonego :D albo po prostu mam za mało miejsca na parapetach i trochę szkoda go na maluchy...
No tak - masz za mało miejsca dlatego masz chaszcze ;:306


Malachitek pisze:maluchy Snow Flake i White Diamond

Cały czas planuję jeszcze zakupić tygrysiego, no i kilka innych...
A ja mam tygrysiego, ale Snow Flake jest kandydatem do kupienia :wink:


U mnie sukulentów niewiele, z tym większą przyjemnością będę śledzić co u Twoich :wit
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Malachitek pisze:Natalio jak na moje to twój aloes to aloe pubescens, drzewiasty nie ma tych charakterystycznych kropek na liściach :wink:
W wilczomleczu to akurat jest super, że zawsze można go uratować bo nie ma problemu z korzenieniem się.
Co do odnóżek - niestety ten aloes najmniej mnie lubi i odkąd go kupiłam (chociaż fakt, w stanie agonalnym) niewiele urósł i nic nie wypuścił...
Ale jeśli poszukujesz może zapytaj w jakiejś fajnej kwiaciarni, czy by ci nie sprowadzili, jeśli byłby na giełdzie ;:108
Wydaje mi się, że Aloe pubescens pasuje :) Poszukam sobie w takim razie czegoś więcej na jego temat.
I dobry pomysł z tą prośbą o sprowadzenie, nie pomyślałam o tym wcześniej ;:182 A jeśli w moim mieście niczego nie zdziałam, to nie długo będę we Wrocławiu i może tam coś dorwę. W każdym razie dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Lucy Snow Flake jest piękny, chociaż u mnie dopiero od kilku dni...
No tak, z tymi chaszczami coś jest na rzeczy - ale po nich przynajmniej nie widać, jak je zwierzaki naruszą, a małych by było szkoda ;:306

Natalio tak w ogóle jeśli zależy ci na używaniu aloesu, to nadają się do tego wszystkie grubolistne, nie tylko A. vera z tego co się orientuję :wink: chociaż niektóre to szkoda ciąć!
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Malachitek pisze: Natalio tak w ogóle jeśli zależy ci na używaniu aloesu, to nadają się do tego wszystkie grubolistne, nie tylko A. vera z tego co się orientuję :wink: chociaż niektóre to szkoda ciąć!
O, dobrze wiedzieć :) Mam tych aloesów tyle, że spokojnie mogę kilka przeznaczyć 'do zużycia', a co ładniejsze okazy zostawić do podziwiania :D
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
Awatar użytkownika
Jolka86
50p
50p
Posty: 70
Od: 9 kwie 2011, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław - Chrząstawa Wielka

Re: Malachitowe sukulenty

Post »

Hej :) ładna kolekcja! Bardzo lubię aloesy, te dwa maluchy Snow Flake i White Diamond to pewnie będą cudeńka :)
Ehh gdybym tylko miała miejsce to też bym sobie takie sprawiła ;) Aloes drzewiasty ładny, mój też mi tak rośnie że nie długo mu osobny pokój odstąpię ;)
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”