Borelioza

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Syringa
500p
500p
Posty: 935
Od: 12 kwie 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Borelioza

Post »

Niestety, o tym, co wyprawia służba zdrowia "w temacie" boreliozy, to można pisac godzinami. Większość jest tak zadufana w sobie, że mają podejście typu: "jeśli ja o czymś nie wiem, to znaczy, że to nie istnieje" . Nieliczni doksztalcają się i w końcu trafiają na najnowsze doniesienia o boreliozie, ale w pracy w przychodni mają i tak związane ręce, bo nfz narzuca im ograniczenia np. w leczeniu antybiotykami... To jest jakas groteska - a ludzie chorują i nawet umierają...
Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda tak, że jedynym ratunkiem jest prywatne leczenie metodą ILADS.
Są tez metody alternatywne, np. leczenie ziołami wg. Bunera. Są tacy, co twierdzą, że jest skuteczne, są tacy, co twierdzą, że nieskuteczne. Ja nie wiem, ja tylko czytałam o tym.
Ja wierzę w naukę i naukową medycynę. Oczywiście nie jestem "ślepa", wiem, że "są rzeczy na niebie i ziemi, o których sie filozofom nie śnilło" i naukowcom też, ale jednak to nauka jest najlepszą metoda badania biologii, także biologii człowieka. Sa "dziedziny" czlowieczeństwa, w ktorych nauka sie nie sprawdza, ale akurat w kwestii infekcji bakteryjnych sprawdza sie najlepiej.
Leczenie ziołami Bunera tez jest zasadniczo metodą oparta na nauce, na ziołolecznictwie, nie jest to żadne tam "czary mary", ale jest to metoda mniej udokumentowana niz leczenie antybiotykami. Poza tym bardzo trudno znaleźć zielarza-fachowca w tej dziedzinie. Następną trudnościa jest to, że zioła te trzeba sprowadzać ze Stanów, u nas są nie do kupienia. Koszt jest nawet wyższy niż i tak wysoki koszt kuracji antybiotykowej.
No i oczywiście najpierw trzeba, aby ktoś, czyli lekarz, postawil diagnozę. Są osoby, które leczą sie same ziołami, ba, sa nawet takie, które leczą (?) sie same antybiotykami... Cóż, każdy odpowiada za siebie, ale ja takiego postępowania nie popieram. Ja znalazłam lekarkę, ktora jest specjalistą chorób zakaźnych i leczy wg ILADS. I to, że tak powiem, czuje się, tzn. czuje się podczas rozmowy, że jest specjalistą zakaźnikiem, a nie ..."znachorem"... Są też lekarze ILADS, którzy nie są zakaźnikami, ale internistami i myśle, że też nie brak im kompetencji, ale ja czuję sie znacznie pewniej, gdy wiem, że mój lekarz "od borelki" jest pełnoprawnym zakaźnikiem. No, mam to skrzywienie, że lubię "naukowców" ;:306
Bea
Awatar użytkownika
Lusia 57
1000p
1000p
Posty: 1429
Od: 8 sty 2011, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kociewie

Re: Borelioza

Post »

Spacerowałam po pięknych ogródkach, przypadkiem trafiłam tu. Poczytałam polecane linki, zagłosowałam bo miałam lub ją mam(boleriozę). Cztery lata temu wypatrzyłam u siebie na nodze rumień. Kleszcza ani miejsca ukąszenia nie widziałam. Dermatolog zastosował czterdziestodniową kurację silnym antybiotykiem no i chyba jestem zdrowa bo nie mam żadnych objawów. Ale wiedza na temat tej choroby jest tak mała, że co jakiś czas zaczynam się bać, że choroba wróci. Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
Awatar użytkownika
Syringa
500p
500p
Posty: 935
Od: 12 kwie 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Borelioza

Post »

Lusia57 , mam nadzieje, że 40 dni antybiotyku wystarczylo, życzę Ci tego! Obyś mogła zapomnieć o tym temacie! :uszy
Bea
Pyzatka
50p
50p
Posty: 51
Od: 9 maja 2010, o 09:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Słoneczne Wzgórze na peryferiach

Re: Borelioza

Post »

Witam wszystkich zmagających się z boreliozą.
Moje pytanie dotyczy leczenia niekonwencjonalnego- czy macie jakieś doświadczenie z bioreoznansem? Znalazłam w Internecie informacje o wysokie skuteczności takiej terapii w przypadku boreliozy ( http://www.klinikavolla.pl/ http://biorezonans-warszawa.pl/cennik.php ). Co o tym sądzicie? Bliska mi osoba zmaga się z bólami stawów . Badania laboratoryjne wykazały, jak to się lekarz wyraził" kontakt z boreliozą, jednak organizm pacjenta poradził sobie z zakażeniem" . Leczenie prowadzone jest w kierunku reumatoidalnego zapalenia stawów, ale skutki leczenia mizerne. Jestem bezradna. Nie wiem czy namawiać na tą terapię, czy nie.
Pozdrawiam. Marysia
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Borelioza

Post »

Odebrałam wyniki rezonansu i ..........wiem że nic nie wiem, co prawda nerwiak ucha wykluczony, ale małe zmiany można równie dobrze podciągnąć pod SM jak i pod boreliozę, czekam jeszcze na wyniku testów Elisa (ale wiadomo jaka jest wiarygodność onych), chyba zrobię WB a potem będę się zastanawiać. Jakimi badaniami można jeszcze sprawdzić czy się ma borelię czy nie?
A rozwala mnie całkiem stwierdzenie w opisie "na podstawie obrazu nie można wykluczyć rozpoznania SM w przypadku klinicznego podejrzenia" to po co było robić rezonans???
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Borelioza

Post »

Iwonko! ;:168
Już nie wiem co w takim wypadku ,,woleć".... ;:202
Ja przed kolejnym rezonansem głowy... poprzedni miałam 6-7 lat temu.
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Borelioza

Post »

Renatko, ja już też nie wiem co gorsze, ale borelię można chyba wyleczyć a SM nie.
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Borelioza

Post »

Byłam konsultowana w tym kierunku, ale tylko przez okulistę. Dalszych badań nie miałam, tylko Jej jednej jedynej coś się chciało wtedy.
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Borelioza

Post »

I to sama z siebie, gdy powiedziałam o pogorszeniu wzroku i omdleniach, a przypadkiem dowiedziała się o kręgosłupie...
Ja mam trochę na sumieniu, o przez wiele lat dbałam tylko o pracę i nie miałam czasu na bieganie po lekarzach, do których trafiałam tylko z przypadku.
Szczytem głupoty z mojej strony jest bezdyskusyjnie robienie zestawienia z temperaturą pow. 41 stopni! Tak to nie pomyłka. Byłam bardzo chora, ale Szef przed zwolnieniem mnie do domu zażyczył sobie bezwzględnie wykazu faktur za telefony! Następnego dnia miałam operację rozlewającego się prawie wyrostka...
Dziś posłałabym go do.....
Nikt tego nie docenia, ja zdrowie bezpowrotnie straciłam, a do emerytury daleko. :twisted:
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Borelioza

Post »

Reniu, w kwestii niedbania o zdrowie chyba wszyscy mamy pełno za uszami, tylko że teraz jakoś tak się porobiło że lekarze (oczywiście nie wszyscy) raczej leczą doraźnie, nie szukają głębszych przyczyn, wtedy zostajemy same. Ja już sama nie wiem, idę w kierunku boreliozy bo od tamtego czasu (czyli od jesieni) gorzej się czuję, nie mówiąc już o tym horrorze z zawrotami. Bez betasercu nie wyobrażam sobie funkcjonowania, tylko raz zapomniałam wziąć i już nigdy więcej nie zapomnę. Reniu a te sześć lat temu rezonans miałaś OK?
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Borelioza

Post »

Tak! na szczęście! Był oczywiście bez kontrastu (jak usłyszę jeszcze raz, ze za młoda jestem na chorowanie... :twisted: ). Wiem jedno, że podstawą jest dobre badanie i dobry opis. Dopiero niedawno okazało się, że mój kręgosłup jest w takiej rozsypce, bo chorowałam już w wieku ok 12 lat, ale to oddzielny problem.
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Borelioza

Post »

To masz Renatko jeszcze jeden dylemat, w którym kierunku prowadzić diagnostykę, czy w kierunku kręgosłupa czy borelii. To może zamiast rezonansu głowy powinni Ci zrobić rezonans kręgosłupa? Albo tego i tego?
halinowska
200p
200p
Posty: 217
Od: 16 wrz 2010, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - na południe od Krakowa

Re: Borelioza

Post »

Bea - dziękuję Ci za ten wątek. Piąty dzień stosuję antybiotyk po wystąpieniu rumienia, ale mam głębokie przekonanie, że złapałam to świństwo już przed kilkoma laty. Byłam wówczas odsyłana od Annasza do Kajfasza i przez każdego lekarza leczona na co innego z mizernymi rezultatami. Tym razem wystąpił rumień, poszłam do lekarza pierwszego kontaktu i natychmiast zastosował antybiotyk (doxycyclinum 100 mg 2x dziennie). Wstępnie powiedział, że na 4 tygodnie. Proszę Cię, poradź mi, co mam robić po zakończeniu tej terapii. Mieszkam blisko Krakowa.
Oczywiście, petycję podpisałam. Serdecznie pozdrawiam Ciebie i wszystkich w tym wątku. Halina.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”