Roślinny pokój

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Roślinny pokój

Post »

Ach... no niektóre papugi można po upierzeniu rozróżnić, a tu właśnie sobie poczytałam o twoim pięknocie i faktycznie, ciężko zgadnąć ;:131
W takim razie tej dżungli ci życzę, tylko uważaj, żeby ci wszystkiego nie zarosły!
A cytryny urosły ci z pestek takie? Moje wykiełkowały i stanęły z kilkoma listkami, i tak stoją już ponad pół roku...
Awatar użytkownika
Karti
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 maja 2013, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Roślinny pokój

Post »

Malachitek pisze:Ach... no niektóre papugi można po upierzeniu rozróżnić, a tu właśnie sobie poczytałam o twoim pięknocie i faktycznie, ciężko zgadnąć ;:131
W takim razie tej dżungli ci życzę, tylko uważaj, żeby ci wszystkiego nie zarosły!
A cytryny urosły ci z pestek takie? Moje wykiełkowały i stanęły z kilkoma listkami, i tak stoją już ponad pół roku...
Właśnie ;) nawet hodowca nie wiedział kogo sprzedaje :)
tak, to pestkowce dlatego zamierzam je szczepić ponieważ chciałabym doczekać się owoców.


Wczoraj kupiłam na targu begonię stale kwitnącą odmiana Whiskey(mała) będę bawić się w rozmnażanie jej a kto wie, może na następne wakacje będę posiadaczką ładnego parapetu w begonii? :)

Wcześniej nie pisałam ale obecnie jestem po przeprowadzce i obecnie jeszcze moje roślinki nie dotarły do mnie(większość chyba będę dopiero na zimowanie zabierać) póki co w moim pokoju stoi biały storczyk i bliżej niezidentyfikowany kwiatek - zdjęcia wrzucę w najbliższym czasie ;)

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mój wątek! :*
Arleta
Moje wątki:
Roślinny pokój
Awatar użytkownika
iksja
200p
200p
Posty: 447
Od: 29 kwie 2010, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Roślinny pokój

Post »

a ja na tej półce widzę skrętniki ;:224
Pozdrawiam Kasia
Zielony parapet;
Awatar użytkownika
Karti
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 maja 2013, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Roślinny pokój

Post »

iksja pisze:a ja na tej półce widzę skrętniki ;:224
Ojj chyba nie, dla skrętników planuję wyjątkowe miejsce ;:171
Arleta
Moje wątki:
Roślinny pokój
Awatar użytkownika
Karti
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 maja 2013, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Roślinny pokój

Post »

Wróciłam godzinkę temu do domu i już po zagospodarowaniu miejsca dla roślinek muszę się pochwalić nowymi zdobyczami - chodząc po mieście aż MUSIAŁAM wejść na kilka klatek(trzy:D) i zerwać...:
- trzy szczepki grubosza(wydaje mi się że to jajowaty ale jutro wrzucę zdjęcia - dzisiaj już nie wyjdą ładne:<)
- dwie szczepki jakby grudnika ale ma bardziej postrzępione brzegi
- dwa listki fiołka afrykańskiego :)
- szczepka zielistki
-dwie szczepki nieznanej mi rośliny - jutro będziemy zgadywać co to jest :)
i ziemię, którą koleżanki rodzice mi wcisnęli prawie siłą :) - miłe :)
Czyli mogę chyba powiedzieć, że udany dzień miałam :)


Ahh tak zapomniałam dostałam jeszcze sansevierię ale taką z długimi liśćmi i jasnym zabarwieniem na brzegach liści:>(a marzy mi się jeszcze inna :D) - nie wiem jaka dokładnie nazwa :))
Arleta
Moje wątki:
Roślinny pokój
butterfly_owa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 9 sie 2013, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radzionków

Re: Roślinny pokój

Post »

Pochwal się w jakim mieście są te klatki pełne kwiatów to też się tam wybiorę :) U nas niestety ani jednego kwiata na klatce więc nie ma gdzie chodzić skubać.
Z niecierpliwością czekam na zdjęcia :)
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Roślinny pokój

Post »

Gratuluję zdobyczy ;:138 Sansewieria, którą dostałaś, to pewnie sansewieria gwinejska :wink:a ta, która Ci się marzy, to pewnie cylindryczna :)
Awatar użytkownika
Karti
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 maja 2013, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Roślinny pokój

Post »

butterfly_owa - w takim razie zapraszam na urlop w góry Sowie niedaleko Bielawy :)
Szkoda mi tylko jednego kwiatka który był na klatce zasuszony ale nie mogłam się jakoś przełamać do zabrania go - jakoś dla mnie to byłaby kradzież no ale szkoda roślinki...a nóż by się udało ją odratować. No i chyba jednak pójdę po nią bo płakać się chce jak ludzie mogą zapominać o swoich roślinach! :(
Już nie mówiąc o storczyku który niemalże płacze ale widać, że ktoś już zaczął się nim zajmować - więc tu się ucieszyłam, że ktoś przejął nad nim opiekę - obiecałam sobie, że będę również go doglądać

Fraszka_1 - a dziękuję :) a to dopiero ok. 6 klatek zwiedziłam z znajomą :) Musiałyśmy chodzić na zmianę bo wózka z małym dzieckiem nie zostawimy na dole.

Dzisiaj zostaniecie zasypani zdjęciami :) A niedługo będziemy szli na górną część Bielawy ale to już jak dokończę rozsadzać zdobyte do tej pory roślinki :)

Nieznajomki:
Obrazek
Obrazek

Listek fiołka i odmiana grudnika(?) ale nie wiem jaka dokładnie :) :
Obrazek

Storczyk którego dostałam od mamy do udekorowania parapetu(pisałam o nim wcześniej :) ):
Obrazek

Kolejny nieznajomek:
Obrazek

Zielistka(będzie pasować do drugiej zielistki która ma całe zielone liście :) ):
Obrazek

Nieznajomek(tu jeszcze w doniczce ale już poszedł do wody gdy mama mi powiedziała, że miała kiedyś taką roślinę i ukorzenia się ją w wodzie( :
Obrazek

Sansewiera:
Obrazek
Zbliżenie na liść:
Obrazek

Grubosze(i może ktoś się zna czy to jajowaty czy drzewiasty? czy jeszcze za wcześnie na identyfikacje?) :
Obrazek
Grubosze dzisiaj wieczorem idą do ziemi :)

Nieznajomek z parapetu mojej mamy :) :
Obrazek

Fikus(dwa również u mojej mamy w pokoju - ale nie mogłam się oprzeć dodaniu tutaj zdjęcia :) :
Obrazek

Ohhh znów nieznajomek który wita w moim domu od dłuugiego czasu :) :
Obrazek

zielistka(do której zostanie dołączona szczepka zdobytej :D :
Obrazek

Juka? Dracena? Na dole w doniczce jest ukorzona taka malutka zwykła juka ale zdjęcie zamazane mi wychodziło więc młodej dodam kiedy indziej :) :
Obrazek

liść Philodendron xanadu
Zdjęcie całego jest też tam gdzie storczyk widnieje :)
Obrazek

Begonia stale kwitnąca:
Obrazek
Bałągan zrobiony dzisiaj przez obrażoną kotkę którą wygoniłam z łóżka w nocy(kilkakrotnie :D)

Dalsze nieznajomki(prócz kalanchoe - miała czerwone kwiatki ale, że powoli usychały to pozbyłam się ich by roślinka najpierw korzonki puściła - jedna ma już mały korzeń) :
Obrazek

A ten kwiatek tak pięknie się uśmiechał - też chciał zostać pokazany ;) :
Obrazek

Mam nadzieję, że po dzisiejszej dawce zdjęć zostanie mi wybaczone to, że długo ich nie dodawałam ;:167
Arleta
Moje wątki:
Roślinny pokój
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Roślinny pokój

Post »

Super nowe nabytki - i duże rośliny też :tan
Na moje to jest cisus rombolistny http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bec ... ad489.html
I to też http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/58c ... 6a7a7.html tylko to jest jakaś odmiana - 'Ellen Danica'?
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Roślinny pokój

Post »

Pierwszy nieznajomy to pepperomia, chyba magnolifolia :)
Drugie zdjęcie przedstawia aeschynanthus'a albo nagarbię, trochę słabo widzę :wink:
Nieznajomek z parapetu Twojej Mamy nazywa się (chyba) kliwia :)

Piękne nabytki ;:138
Awatar użytkownika
Karti
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 maja 2013, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Roślinny pokój

Post »

Malachitek - aaa dziękuję :) Przejrzałam i ten "podkradziony" to Rojcissus :D ten mój też wyskakuje w googlach więc też jest dobrze rozpoznany :D

Fraszka_1 - ojej dziękuję za identyfikację chociaż tych roślinek :)
Patrzę tak patrzę i pasuje z tymi listkami kliwia - ale nigdy nie spotkałam się, żeby zakwitła więc póki tego nie zrobi nie chcę przy zdjęciu wpisać nazwy :D

Dzisiaj idąc po piasek, żeby wymieszać z ziemią zobaczyłam na klatce stratowaną jukę + strasznie wygiętego kaktusa i bardzo rozrośniętego grudnika - a że akurat nie poznałam w nim żadnego ze swoich to zaopatrzyłam się w 6 szczepek i mam ładną szczepiarnię na parapecie ;:167
W innej klatce uzyskałam cztery listki skrzydłokwiatu czerwonego(widziałam mały pączek) kiedyś miałam w domu jak byłam mała ten kwiatek ale nie wiem co się z nim stało...

I mimo, że kwiatki z starego mieszkania jeszcze nie zostały przeniesione do nowego... pokój powoli zaczyna się zadżunglać a w wiosnę... to już będę musiała łóżko zastąpić jakąś matą bo zabraknie miejsca :D
Arleta
Moje wątki:
Roślinny pokój
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Roślinny pokój

Post »

O rany, to u Ciebie na klatkach prawdziwe bogactwo ;:oj
butterfly_owa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 9 sie 2013, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radzionków

Re: Roślinny pokój

Post »

to ja wpadam choćby jutro!
aleee zbiory o ja Cię :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”