Moje spełnione marzenie... tu.ja cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Moje spełnione marzenie... tu.ja cz.1

Post »

No i stało się...Po kilku tygodniach biegania po Waszym ogrodach i ogródkach założyłam swój wątek. Chociaż moja działka nie wygląda jeszcze jak marzenie, to jej zakup jest spełnieniem mojego marzenia. Przez dobrych kilka lat marzył mi się "własny" kawałek ziemi. Po przeprowadzce w nowe miejsce okazało się,że w pobliżu jest kompleks kilku ROD-ów. Zaczęło się ponad dwuletnie chodzenie, szukanie i oglądanie. Zadanie wcale nie było proste, gdyż mój M był przeciwnikiem takiej inwestycji. Żeby być sprawiedliwą muszę dodać,że przez cały ten czas walczyłam w nim chęć sprawienia mi przyjemności z Jego niechęcią do ziemi. Korzystając z Jego kilkumiesięcznej nieobecności w kraju sama spełniłam swoje marzenie i postawiłam Go przed faktem dokonanym. I tak w czerwcu zeszłego roku zostałam użytkownikiem 450m działki. Oglądałam mnóstwo różnych, ale ta mnie urzekła drzewami, które rzadko występują na takich działkach ( pokazałam je w wątku "Pochwalmy się naszymi drzewami" ). Działka była mocno zapuszczona i zaniedbana - poprzedni właściciel przez kilka lat traktował ja jako sad.Ograniczał się do sporadycznego koszenia trawy i zbioru owoców. Po zawarciu umowy pozabierał z niej wszystko co przedstawiają jakąś wartość. Niestety zapomniał tylko zabrać swoich śmieci. Z tamtego okresu mam tylko 4 zdjęcia zrobione komórką. Sfotografowałam najładniejsze miejsca by nie wystraszyć męża. I sama w miarę swoich sił i możliwości finansowych zaczęłam walczyć z tą dziczą by przeobrazić ją w ogród-marzenie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witaj Izo !!!

Cieszymy sie bardzo że jesteś z nami ;:114 ;:114 .Chciałbym zobaczyć więcej fotek z Twojego nowego ogrodu :D . Pozdrowienia.Grzegorz. :D :D :D
bożena170365
500p
500p
Posty: 777
Od: 17 lut 2008, o 22:48
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Post »

Miło,że dołączyłaś do nas....a z tymi facetami to tak czasami bywa trzeba postawić ich przed faktem dokonanym i już...brawo,za odwagę.... Dawaj więcej zdjęć.....
Pozdrawiam, Bożena
Zapraszam do mojego ogrodu
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=12693
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Ta dzicz może się stać pięknym ogrodem, bo masz bazę w postaci dorodnych drzew i wierzę, że to wkrótce wykorzystasz. Równocześnie życzę szybkiej realizacji planów :D
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Awatar użytkownika
Monika76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1434
Od: 10 wrz 2007, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Izo, cieszę się, że udało Ci się spełnić marzenie :)
Skoro tak bardzo chciałaś mieć działkę, to z pewnością uda Ci się z niej zrobić ogród marzenie, czego z całego serducha Ci życzę :)
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

witaj Izunia. Fajnie, że założyłaś swój wątek ogrodowy. Z ciekawościa bedę zaglądać, by zobaczyc Twoje poczynania. Dawaj fotki i pokazuj nam ogródek. paObrazek
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Pozwolę sobie i ja się serdecznie przywitać!

Bardzo podziwiam Twoje samozaparcie i to, że potrafisz zrealizować swoje marzenie, bo- jak wiemy ( i ja także - także zawdzięczam to Twojej Izo, forumowej pomocy - dziękuję!) - działka bardzo wiele w życiu zmienia - w sensie "odmienia" jego jakość. Musiałas mieś niesamowitą cierpliwość nosić się z marzeniem aż dwa lata, tyle czekać...ja bym się chyba wypaliła i zapadła na duchu....A Ty kiedyś pisałaś, że wtedy jeszcze nie znałaś tego Forum? Zupełnie sama szukałaś?

Twój zakątek wydaje mi się już teraz bardzo urokliwy. Szczególnie uwagę przyciągnęło zdjęcie z kącikiem z winoroślą? Czy to jest daszek czy parasol tak zarośnięty?

pozdrawiam, i - za pozwoleniem - będę u Ciebie częstym gościem!






;:114
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Witam wszystkich!
Jestem mile zaskoczona Waszą szybką reakcją i miłym powitaniem. Dziękuję! Zdjęcia obiecuję, bo mam ich sporo - na Wielkanoc zafundowałam sobie cyfrówkę i pstrykam. Mój M znów poza krajem i chce oglądać postępy...
Piku - właściwie to zaczęłam tę nierówną walkę od wykorzystania atutu drzew - tam już w zeszłym roku powstała leśna rabata.
giga- obserwowałam Twoje poczynania, a szczególnie budowę basenu. Dziwiła mnie trochę ironia losu, bo Wy chcieliście mieć basen, a ja na swojej działce zastałam coś co było kiedyś basenem i nie wiem jak się tego pozbyć.
A to moja leśna rabata: Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Witaj Agnieszko w moich skromnych progach! Miło,że mnie tu znalazłaś. Ten kącik z winoroślą to jest coś w rodzaju parasola, bynajmniej ma podobny szkielet. Muszę Ci powiedzieć,że posiadanie winorośli ( szczególnie w dużych ilościach) to nie jest taki "miód". Trzeba sporo przycinać i zielska po tym jest tyle,że nie wiadomo co z nim zrobić. Ten kącik jadalny planuję zmienić, choć nie powiem - ma on swój urok. Poza tym mam jeszcze altanę zarośniętą winoroślą. To jakaś mało smaczna odmiana - raczej na wino.
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

tu.ja widzę że wiele nas łączy :lol: .Mój mąż też daleko więc altanka będzie z doskoku :roll: . Będę częstym gościem u ciebie :lol:
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Post »

Witaj !Twój ogród już nabiera formy,ale na pewno będzie piekny ,skoro miałaś takie marzenia ,aby go miec.Przy obecności starych drzew możesz dużo więcej zrobic, niż Ci co zakupują gołe pole.Te nowe rabaty są super.
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Izo- no widzisz, ja jestem taka pazerna na wszystko, co "zielone" i pnące...właśnie winorośl, winobluszcz... Pewnie z czasem nabiorę dystansu i nauczę się o użyteczności roślin i o komponowaniu rabat. Teraz szkoda mi każdego chwasta!

Z to u Ciebie widzę już zadbane rabaty, ta leśna szczególnie mi się podoba, jestem ciekawa jak będzie się prezentowała jak paprocie nabiorą majestatu....
x-p-k
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 3303
Od: 3 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Widzę piękną cienistą rabatkę Izo! Uwielbiam roślinki do cienia, wydają mi się jakieś takie "wysmakowane". Będę na pewno systematycznie zaglądał.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”