Pomidory w smaku" kartoflane"

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
dobromira
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 3 cze 2011, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Pomidory w smaku" kartoflane"

Post »

Witam
posadziłam 10 krzaczków pomidorów Bawole serce ,już zaczynają dojrzewać ,owoce duże ale smak( beznadziejny) kartoflany,mączny taka "papka "i w dodatku mają bardzo dużą zieloną piętkę ,domyślam się że to może być za mało potasu ,ale gdy teraz będę podlewała ( 1 łyżka na 10 l wody ) to pokonam to dużo jest jeszcze zielonych,ale i takich "dochodzących"
Bawole serca sadzę co roku,bo uważam że to są najsmaczniejsze pomidory,ale w tym roku to masakra,nikt nie chce tego jeść taki "nijaki" smak po prostu "kartoflany"
Proszę powiedzcie czy mogę jeszcze czymś zaradzić ,owoce są wielkie takie ok. 50 dkg zerwałam dziś 6szt.i każdy taki sam w smaku,z wielką zieloną piętą.
z góry dziękuję ;:65 ;:65


zapomniałam napisać że pomidorki rosną w tunelu, w poprzednich latach pomidorki zasilałam Magiczną Siłą" w tym roku nie mogłam kupić .
Robiłam 2x oprysk z siarczan magnezu,saletry wapniowej,1x podlałam saletrą potasowa i zrobiłam 1 x oprysk saletry potasowej 0,2%.
chcę jeszcze dodać że w tym roku nie chorowały ,nie musiałam robić żadnych oprysków chemicznych.
proszę powiedzcie co mogę jeszcze zrobić ,aby pomidorki nadawały się do jedzenia.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w smaku" kartoflane"

Post »

Zmienić albo odmianę albo upodobania :D
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Pomidory w smaku" kartoflane"

Post »

Może zafundowałaś im za dużo "pokarmu"?
dobromira
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 3 cze 2011, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory w smaku" kartoflane"

Post »

Maraga
nie podejrzewam że przenawoziłam,może za mało potasu,a może za gorąco w tunelu i mają taki papkowaty ,kartoflany smak,w środku są takie suche nie mają galaretki w ogóle
jestem zdziwiona ponieważ od kilku lat sadzę Bawole serca i to były najsmaczniejsze pomidorki ,a teraz nikt ich nie chce jeść.
Chciałabym uniknąć tych błędów w przyszłym roku,i dlatego pytam ,może ktoś z Was też miał
pomidorki o smaku kartoflanym,a raczej bez smaku.
Jednak myślę że to błąd mój w nawożeniu,ale nie wiem jaki.
Pozdrawiam ,dzięki za odp. ;:65 ;:65
Blancari
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 19 maja 2012, o 23:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomidory w smaku" kartoflane"

Post »

A te bawole sadzisz co roku z własnych nasion, żeby mieć pewność, że to te same pomidory? Czy kupujesz rozsadę na rynku/nasiona w sklepie?

Bo jeśli nie hodowałaś z nasion poprzednich pomidorów to najpewniej masz po prostu inną odmianę w tym roku. Bawole serce jedno drugiemu nierówne - zwłaszcza w rynkowej rozsadzie, gdzie można trafić na cokolwiek.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Pomidory w smaku" kartoflane"

Post »

Ja miałam w zeszłym roku kartofla http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 8#p3510578
Zrobiłam rozsadę z nasion wydłubanych ze sklepowego pomidora, myślę, że ze smacznego, bo inaczej bym nie wydłubała. To musiał być jakiś F1 i wyszło co wyszło, bleee. Na pewno nie była to wina nawożenia i warunków uprawy. Może i Tobie coś takiego się przytrafiło.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Pomidory w smaku" kartoflane"

Post »

dobromira
Na pewno wysoka temperatura ma też wpływ na smak pomidorów.I to nie tylko bawolich.
Chociaż jak pamiętam moje ubiegłoroczne bawole rosnące w gruncie były mięsiste i galaretki też miały mało.A miałam nasiona od kilku osób.
dobromira
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 3 cze 2011, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory w smaku" kartoflane"

Post »

Rzeczywiście z powodu przeprowadzki w tym roku kupiłam rozsadę na targu ,zawsze miałam swoją.
sądzę że upały tez robią swoje,ja nie cieniuję tunelu,jest wysoki i sama nie daje rady.
może tylko te pierwsze owoce są niesmaczne ,nast.będą lepsze.
Pozdrawiam ;:65
roisyb
50p
50p
Posty: 81
Od: 19 lut 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wysokie k. Nowego Sącza

Re: Pomidory w smaku" kartoflane"

Post »

U mnie właściwie co roku następował okres kiedy bawole serce nie było najlepsze, taka sucha kaszka zamiast miąższu i nigdy się tym nikt nie przejmował tylko takie szły na przetwory a czekało się na poprawę smaku. Nie wiem od czego to zależało bo nikt się nad tym nie zastanawiał.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pomidory w smaku" kartoflane"

Post »

Utrzymanie na wyższym poziomie nawożenia magnezem, chociażby nawożenie dolomitem, znacznie poprawia smak. Inne składniki też są ważnie, chociażby w jakiej formie jest podawany azot, czy zawartość wapnia w glebie i potasu.
Awatar użytkownika
laura_sara3
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 16 cze 2013, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pomidory w smaku" kartoflane"

Post »

Nie ma się nad czym zastanawiać, masz po prostu taką odmianę :( , ja wtym roku też kupiłam na targu i mam 5 :!: :!: :!: rodzajów pomidorów na ok.30 sadzonek.Są między nimi też takie jakby "kartoflane" w smaku, koloru blado-czerwonego, ale tylko 3 krzaczki.Ujdą w tłumie.Nie jest to bawole serce, ale smak bleee ;:185
Nie kupię już nic na targu :!: ;:185 Ale są też smaczne , słodziutkie pomidory :)
Jedno wiem na pewno , jak wiosna spotkam panią od tych sadzonek nie omieszkam jej serdecznie podziękować ;:130
Uprawiamy nasz malutki ogródek kwiatowy, ja , mój spaniel.......i krecik .
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Pomidory w smaku" kartoflane"

Post »

Właściciel małego warzywniaku w pobliskim bazarku stwierdził, że w tym roku Bawole Serca są bardzo suche i mają smak nijaki, zamówił mniej od producentów/hurtowni, i nawet przez jakiś czas obniżył cenę, tak że były tańsze od innych malinówek. Sam także zauważył, że dobrze się rozchodzą. Jeśli smak "kartoflany" jest tylko uwarunkowany okolicznościami uprawy (np. pogodą) a nie jest cechą odmiany, z zebranych nasion powinny wyrosnąć inne (np. smaczne) pomidorki.
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Pomidory w smaku" kartoflane"

Post »

W tym roku pierwsze pomidory jakie mi dojrzały, a były to K37, też były kartoflane i wręcz niesmaczne. Ponieważ na innych stwierdziłam piętki, zasiliłam wszystkie siarczanem potasu i smak wrócił do normy :tan .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”