Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Odkopuję zakurzony dość mocno wątek :roll:
Od kwietnia kwiatów w domu niewiele przybyło, skupiałam się przede wszystkim na balkonie, chociaż niestety miałam tam mały armagedon - mączliki, mszyce, pleśń (w czerwcu jak ciągle padało) a później usychanie listków z nadmiaru słońca no i gąsienice - tych to najbardziej nie cierpię, z jednej mięty w doniczce zdjęłam ich około 30 przez tydzień - dla mnie nic nie zostało ;:185
Na balkonie było tak:
Obrazek
Ale bakopa w tle była niestety straszną wylęgarnią mączlików i musiałyśmy się pożegnać...

Teraz na balkonie mamy:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomidorom na słońcu niestety strasznie schną listki, ale akurat tych nie mam gdzie przestawić... zresztą nawet się nie da, bo dosłownie wrosły w siatkę ;:306
butterfly_owa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 9 sie 2013, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radzionków

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Witaj!
Miło,że do mnie zajrzałaś :) jestem pod wrażeniem Twoich roślinek,zwłaszcza balkonowych.
Zdradź mi sekret tak pięknych poziomek i pomidorków,wymagają jakiejś szczególnej uprawy?Może za rok też się skuszę bo pięknie wyglądają.
Widzę,że Twój wilczomlecz to też "tłusty"okaz.Ja tak samo jak Ty dosyć sporo go podlewam,a niby to sukulent...
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

U mnie niestety jakiś czas temu do wilczomlecza przypałętały się mączliki, więc musiałam dużo jego listków oberwać...
A poziomki i pomidory są chyba najmniej wymagające na balkonie, tylko z pomidorów warto wybierać takie odmiany, które nie rosną za wysokie (chyba, że ktoś ma ogromny balkon, to czemu nie :tan ). I pomidory niestety strasznie dużo wody potrzebują, przynajmniej tak jak u mnie na pełnym słońcu. Ale ja lubię i co roku sieję :)
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Pomidorki mniaaaam ;:oj
A jak tam Twoja hoja przyniesiona w plecaku? ;:65
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Madziu, hoja ma się świetnie, jakiś czas temu ruszyła i wygląda tak:
Obrazek
Jak się przyjrzeć to widać, że ma dwa nowe wierzchołki wzrostu :tan dwa listki jej się co prawda tak krzywo rozwinęły, nie wiem dlaczego...
W ogóle prawdopodobnie w tym tygodniu przyjdą do mnie cztery nowe hoje, ale to się pochwalę jak będą (tak, choroba też mnie dopadła...)

A inni nowi lokatorzy to:
Obrazek
Fikus Benjamina po długim ukorzenianiu w wodzie trafił w końcu do ziemi i natychmiast wypuścił 3 nowe wierzchołki wzrostu, strasznie się cieszę, bo to jakaś odmiana o takich falowanych listkach, strasznie fajny :D

Obrazek
Zielistka - taka pasiasta, moje dotychczasowe były całe zielone i po lewej coś z gruboszowatych, ale właśnie nie potrafię tego zidentyfikować - ma takie bardzo owłosione, miłe w dotyku listki (przyniosłam szczepkę tego z pracowni botanicznej)

Obrazek
I Scindapsus, kupiony ostatnio na przecenie za grosze, skazany w sklepie na zagładę, więc się nim zaopiekowałam ;)
Awatar użytkownika
Schatten
50p
50p
Posty: 55
Od: 14 lut 2013, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Jejku, jakie superprzepyszne pomidorki !!
Aż ślinka leci! Ciekawe czy w mieszkaniu też się da.. ;:204

A na ostatnim zdjęciu po lewej to tam wygląda ta zielona piękna dracenka z początku wątku?
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 2#p4099962" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje małe roślinne schronisko :)
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Myślę, że z pomidorami w mieszkaniu można spróbować, do tego chyba najlepsza będzie odmiana Maskotka, bo one nie rosną wysokie :) tylko musiałyby mieć sporo słońca, żeby zwłaszcza młode siewki nie wybiegły za mocno. I fakt, są przepyszne :tan tylko mają twarde dość skórki.
Tak, na ostatnim zdjęciu wygląda dracena, właśnie ostatnio odkryłam, że trochę mało jej światła i zzieleniała bardziej, teraz kombinuję gdzie jej znaleźć inne miejsce...

A jeszcze pokażę wam dwa wczorajsze nabytki:
Obrazek

Obrazek
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

;:7 A czemu mnie tu jeszcze nie było? Bardzo ciekawie zapowiada się Twój wątek.
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Piękne nabytki ;:138
Fajnie, że dopadła Cię hoyoza :tan Zdradź chociaż na jakie hoye czekasz ;:65 Ja codziennie oglądam jakieś i codziennie na jakieś choruję ;:223 Teraz najbardziej na takie o dużych liściach ;:167
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

welkam, witam u mnie :wit
Madziu, a mnie z kolei te maleńkie listki urzekają :tan
Na razie największe moje chciejstwo to hoja chinghungensis i multiflora, mam ogromną nadzieję, że w tym tygodniu do mnie dojdą :tan
A w przyszłym powinny h. bella albomarginata i h. paziae i dwa aloesy (Snow Flake i White Diamond), na które też choruję ;:224
Jeszcze bardzo mi się podoba hoja krohniana-lacunosa i carnosa variegata, ale z nimi poczekam trochę - tym bardziej, że miejsce na parapetach się kończy i muszę porozdawać kilka roślin ;:306
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Ooooo..Multiflora i mi chodzi po głowie ;:224 Paziae też oglądam..Do tego jeszcze Obovata ;:167 Caudata ;:167 I wiele wiele innych ;:306
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Witaj na forum :wit widzę że choroba hojowa sie rozwija ;:3 ;:108
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Na forum już jakiś czas jestem, tylko powróciłam po dłuższej nieobecności :wit
Madziu mnie h. obovata też kusi... a caudata wygląda trochę zbyt... niezdrowo ;:306 jak dla mnie, ciągle bym się bała, że coś jej jest...
W ogóle poczta zrobiła mi wspaniałą niespodziankę i dzisiaj rano przyszły wysłane wczoraj po południu hoje :tan
h. multiflora:
Obrazek
i h. chinghungensis, z korzonkami! :tan to jest taaakie maleństwo
Obrazek
Na razie czeka, aż zjem coś z jajkiem, żeby jej skorupek do ziemi dorzucić - nie przewidziałam, że tak szybko będą!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”