Roślinny pokój

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karti
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 maja 2013, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Roślinny pokój

Post »

Co mogę napisać na początek?Dopiero teraz odważyłam się założyć swój wątek by pochwalić się(mam nadzieję, że jest czym) moimi roślinkami. Roślinami interesuję się już 4-5lat(jak miałam 13-14lat)(wcześniej to były pojedyncze uprawy, które prędzej czy później mi więdły/korzenie gniły etc.
Często śmieję się, że te rośliny zawitają w moim domu - gdy w końcu się go dorobię ;)
A nawet... to chyba prawda bo nie wyobrażam sobie zostawić ich w domu rodziców :)



Zdjęcia trochę nieaktualne(głównie przez zabiegi "rozsadzania" , "przesadzania" itp ;) )

Kalanchoe
Obrazek

Fiołek
Obrazek

Aloes drzewiasty
Obrazek

Palma daktylowa(w posiadaniu mam aż trzy takie! a kolejne już z nasionek wychodzą ;) )
Obrazek

Kalanchoe tomentosa
Obrazek

Trzy cytryny:
Obrazek
Obrazek

Jakiś kaktus... podobno ma kwitnąć na biało. Muszę wybrać się chyba do wątku rozpoznawczego u kaktusiarzy ;)
Obrazek

Grudnik! (mocno nieaktualne - zauważyłam że najlepiej rośnie u mnie na biurku(może to przez tą moją bliskość? :) ) i szybko zaczął rosnąć)
Obrazek

Wilczomlecz trójżebrowy(mam 5 sztuk ;) )
Obrazek

Prócz tego mam jeszcze rozmaryn, melisę oraz od dzisiaj(od kochanej mamy ;:167 ) dostałam anginkę.
Arleta
Moje wątki:
Roślinny pokój
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Roślinny pokój

Post »

:wit Karti :) To ja będę pierwsza :oops: Witam Cię serdecznie na forum :) Piękne roślinki pokaż nam co tam jeszcze skrywasz
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Awatar użytkownika
Kasia1007
500p
500p
Posty: 738
Od: 19 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Roślinny pokój

Post »

Karti, witaj na Forum :wit
Fajne masz roślinki ;:108 , a kolekcja z pewnością szybko się powiększy :) ;:3
Awatar użytkownika
Karti
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 maja 2013, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Roślinny pokój

Post »

Witam was witam :) !
Paulii - już niedługo, niedługo pokażę ;) nie mam stałego dostępu do czytnika kart więc... no nie raz mogę rzadziej wrzucać zdjęcia ale na pewno wtedy w duuuużej ilości ;)
Kasia1007 - ja jestem jak najbardziej za tym by się powiększała... :)
Już niedługo zrobię zdjęcie dwóch pozostałych palm i cytrynek ponieważ zostały obcięte(dolne liście,gałązki) oraz mojej chluby - grudniczka(co jak się okazało mam w jednej doniczce i grudnika i wielkanocnika!)
Arleta
Moje wątki:
Roślinny pokój
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Roślinny pokój

Post »

Witaj,

Bardzo ładne roślinki, pokaż następne ;:108 ;:63
Awatar użytkownika
Karti
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 maja 2013, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Roślinny pokój

Post »

Dawno nic nie było - trochę przez to, że zabiegana byłam a i przez to, że aparatu nie miałam. No ale w końcu dodaję :>

Anginka(jej trzeba byłoby robić codziennie zdjęcie - skubana odkąd do mnie przywędrowała codziennie wypuszcza kolejne listki :) ):
Obrazek


Fiołek i ... jabłko lub jakaś śliwka(lub coś jeszcze innego ;) ):
Obrazek

Grudnik i dwie odnóżki wielkanocnika :) ) - co może się dziać, że grudnik wypuszcza kolejne odrosty i już drugi taki(ok. 1cm może trochę dłuższy) oderwał się :( ;:145
Obrazek

Parapet.... :)
Obrazek

Mały gość.... Konura czarnogłowa :>
Obrazek

Może ktoś z was miałby pomysł jak zagospodarować tą szafkę? jest naprzeciwko okna południowego wydaje się, że słońca trochę tam dociera(może trochę dużo) ale nie jestem pewna jaka roślina mi tam będzie chętnie rosnąć :)
Obrazek
Arleta
Moje wątki:
Roślinny pokój
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Roślinny pokój

Post »

Ja tu widzę kolekcję fiołków lub hoi :wink:
Fajna papużka ;:108 roślinki śliczne i zadbane ;:138
Awatar użytkownika
Karti
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 maja 2013, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Roślinny pokój

Post »

Fraszka_1 - ojj to chyba muszę na serio popatrzeć za hojami(chciałam je, ale nie wiedziałam gdzie można je umieścić) i fiołki... tak mam marzenie zafiołkować pokój :)
Papużka nie chciała pozować, wściekała się widząc aparat ale po udobruchaniu pozwoliła sobie zrobić jedno zdjęcie a potem niekulturalna zaczęła się myć w towarzystwie osób! ;)

Palmy z białej i czerwonej doniczki znalazły nowych właścicieli a ja uzyskałam szczepkę Crassula Gollum :) - fotka pojawi się przy najbliższej okazji.
Niedługo zamierzam iść do kwiaciarni gdyż dowiedziałam się dzisiaj od znajomej, że jest możliwość uzyskania szczepek roślin po niższych cenach niźli miałabym kupować większe roślinki(a na nie powoli brakuje miejsca na parapecie ;)

I dziękuję za miłe słowa :) staram się jak najlepiej dbać o moje rośliny :)
Arleta
Moje wątki:
Roślinny pokój
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Roślinny pokój

Post »

Dobrze Cię zrozumiałam: można w kwiaciarni poprosić o szczepkę :?: Nie wiedziałam :)
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Roślinny pokój

Post »

Witaj,
Fajny początek kolekcji.
Widzę, że nawet regał na kwiatki jest ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Roślinny pokój

Post »

Fajną masz kolekcję, widać część dopiero startuje ale już niedługo będziesz miała dżunglę ;:138
A regał faktycznie na zwisające hoje się fajnie nadaje.
No i jaką macie piękną lokatorkę! ;)
butterfly_owa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 9 sie 2013, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radzionków

Re: Roślinny pokój

Post »

Puk,puk...

Piękne Karti Twoje okazy,widzę,że podobnie jak u mnie i u Ciebie goszczą wilczomlecze.Lubię je,bo to takie wdzięczne roślinki i chyba w zasadzie niczym nie można im zaszkodzić, są bardzo tolerancyjne.
Duży ten Twój zbiór kwiatuszków,ja niestety z braku miejsca w mieszkaniu nie nabywam kolejnych,choć marzy mi się Anthurium.
Pozdrawiam wieczorową porą ;)
Awatar użytkownika
Karti
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 maja 2013, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Roślinny pokój

Post »

Fraszka_1 pisze:Dobrze Cię zrozumiałam: można w kwiaciarni poprosić o szczepkę :?: Nie wiedziałam :)
tak, w kwiaciarni można prosić o szczepki :)
Nie wiem czy to samo mogłabym zrobić z zrazami do cytrusów-podkładek :)
Chciałabym zaszczepić na nich:
limę
cytryna odmiana czerwona
cytron ręka buddy/grejpfrut - nie wiem które :>

justus27 - jest jest i będzie wykorzystany :)

Malachitek - oj chcę mieć dżunglę! :) lokatorka lub lokator ;) nie jesteśmy przekonani kim jest ale uznaliśmy, że to ON :)

butterfly_owa - dziękuję, dziękuję :) o tak wilczomlecze są bardzo wdzięczne - a chyba szczególnie za brak opieki(przynajmniej w przypadku trójżebrowego) ;) Marzy ci się i pewnie ci się wymarzy KAŻDY kwiatek! ;)
Arleta
Moje wątki:
Roślinny pokój
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”