Moje endorfiny w kolorach tęczy

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Wchodzę zaglądam czy już są zdjęcia. Dalej muszę uzbroić się w cierpliwość.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Krysiu,bardzo się cieszę z Twojej wizyty.Twój wątek przeczytałam cały a było to wtedy,gdy tak bardzo przeżywałaś zmianę domu i ogrodu.Nie mogłam zrozumieć Twojej rozterki,żalu za blokowiskiem. Przed laty też pożegnałam bloki (dobrze mi tam było).Ale gdzie mi tam było do żalu,cieszyłam się jak dziecko,że będę mieć duży dom z ogrodem. To był dobry wybór,Twój pewnie też. Urządzanie ogrodu to czynność,która nie ma końca,Dobór roślin nigdy nie uzupełniony a my nigdy nie będziemy mieć czasu by wylegiwać się na hamaku od wiosny do póżnego lata i cieszyć się swoimi dokonaniami.
Jestem teraz na etapie poszukiwania na swoim areale miejsca na dołek z borowiną dla siedmiopalecznika.Przez te upały to wydaje mi się,że mój ogród to duża patelnia i na takie błotko nie ma na niej miejsca.
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Dorotko, jeszcze troszkę cierpliwości.Chyba w poniedziałek będę cudować ze zdjęciami. Wpisywałaś mi się w tym momencie gdy ja odpisywałam leszczynie.Roślinki od Ciebie pięknie rosną,chryzantemy mają duże pąki. Jakie nabyłaś u Jatry?.
kanapl
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 lut 2013, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Hej :wit ja też jestem ciekawa Twojego ogrodu.....pokaż nam swój ogródek! ;:303
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=64054 Zapraszam serdecznie wszystkich.....
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Duże napięcie w Tym wątku,witam i czekam cierpliwie na odsłonę :wit
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Pięknie witam gości w moim wątku. Bardzo się cieszę że tu zaglądacie mimo że na razie nie ma zdjęć.
Kanapl - piękne,bardzo nietuzinkowe są Twoje doniczkowe.Ja nie mam żadnych w tej kategorii ponieważ nie mam parapetów w nadmiarze, to czym dysponuję jest zarezerwowane na przedwiosenne wysiewy a póżniej sadzonki. Pasję masz piękną.
Grażynko - fajnie,że zajrzałaś do mnie.Byłam u Ciebie,chodziłam po Twoich pięknych ścieżkach,rozglądałam się na prawo,na lewo i zachwyciły mnie niebieskości - orliki. Są cudne.
kanapl
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 lut 2013, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

badzia pisze:nie mam parapetów w nadmiarze,
Dzięki ;:196 w imieniu doniczkowych..... i rozumiem Cie ,jeśli chodzi o parapety to ja mam aby dwa ;:222 ....i też sieję w lutym różne kwiatuszki...
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=64054 Zapraszam serdecznie wszystkich.....
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Wando cieszę się, że roślinki rosną. Jedna z chryzantemek już powinna zakwitać, dostałaś taką miodową.
Pytasz jakie kupiłam u Jatry, pamiętam teraz dwie nazwy, Solar i Waldo ( chyba nie przekręciłam.) W czasie suszy dzielnie je podlewałam, ale i tak nie udało się od spodu mają na gałązkach zasuszone liście. Przy niskich chryzantemach to nie rzuca się w oczy, ale wysokie odmiany wyglądają brzydko. Dla mojego ogrodu to lato nieciekawe, wiosną było co ogladać, a teraz same koszmarki wysuszone, jutro jak pogoda pozwoli to wszystko wytnę.
Czekam na zdjęcia Twoich rabatek.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Witajcie w pięknym niedzielnym dniu.Byłby jeszcze piękniejszy gdyby było po deszczu.
-Kanapl,ja od początku lutego wysiewam dużą różnorodność nasion al tylko po kilka sztuk na wczesne kwitnienie,reszta póżniej na dworek a i tak od połowy kwietnia trwa taniec szalonego z doniczkami,pojemniczkami bo na parapetach za ciasno a na dworze za zimno.
-Doroto,dzisiaj oblatywałam ogród z aparatem.Marne rośliny,marne ukwiecenie,kiedy to się odmieni. Cyknęłam takie miodki,to pewnie te od Ciebie.One są najbardziej rozchylone i jeszcze jedna niezimująca wczesna różowa. Solar mam od Zosi sangwinarii,tej drugiej nie znam,poszukam o niej.Niech no tylko one zakwitną ;:65 ;:65 ;:65 ;:65 ;:65
Co Ty chcesz wycinać,chryzantemy? :roll: Zauważyłam,że sadzonki pobierane od korzenia zachowują się tak jak mówisz,podsychają. Natomiast ukorzeniane z zaszczepki są zielone od samego dołu mimo jednakowej pielęgnacji.
Od poniedziałku do środy nie będzie mnieale może się znajdzie jakieś dojście do komputera żeby poczytać i popisać.
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Oj Wandziu ale się cieszę, że w końcu założyłaś wątek ;:196
Jak już robiłaś wysiewy dla Twojego ogródka, wiosennie latałaś z doniczkami, przesadzałaś to teraz nam popłyniesz z planowaniem wiosny 2014 :;230
Odnośnie chryzantem
badzia pisze:... Zauważyłam,że sadzonki pobierane od korzenia zachowują się tak jak mówisz,podsychają. Natomiast ukorzeniane z zaszczepki są zielone od samego dołu mimo jednakowej pielęgnacji.
Ja zauważyłam rzecz następującą
1. chryzantemy też potrzebują wody wbrew powszechnym opiniom :wink:
2. jeśli nie uszczykiwałam jakiegoś krzaczka to wówczas powstają takie zasuszone miejsca, które też są spowodowane dodatkowo wybiegnięciem chryzantem w górę a nie w szerz (dodatkowo)

Wstawiam zdjęcie krzaczulków chryzantem, które były pobierane z "podziemnych wąsów" i były uszczykiwane. Nie mam ani najmniejszego miejsca zasuszenia (w razie czego daj znać to usunę)

Obrazek
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Ilonko,witaj w moich progach.Ano założyłam wątek ale marnie ze mną w temacie zdjęć.Wstępne próby umieszczania ich na stronach wątku nie wyszły a ja chciałabym jednym tchem pokazać moje roślinki. Może jakaś podpowiedż,jakiś link?. Ilonko,zabraniam Ci pod karą grzywny usunięcia fotki,jedynej o
zdoby tego wątku.
Z tym podsychaniem listków u chryzantem to chyba jednak sprawa złożona.Ja dopiero zaczynam z chryz.Pierwsze sztuki dopiero raz u mnie kwitły,w tym sezonie mam ich więcej.Poświęcam im dużo uwagi,należą do moich ulubionych. Miłego weekendu życzę.
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

"No dobla" nie usunę, bo kar, tym bardziej pieniężnych, to tak nie bardzo z lubością :;230
Trochę czasu a będziesz starym wyjadaczem w temacie chryzantem :D
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Wandziu kochana :wit czekamy, chociaż jedno malutkie zdjątko...pliss... :D
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”