Ogródek Gosi cz.11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

:wit

Gosiu juki na tle cyprysika wyjątkowo okazałe ;:oj
Bo to chyba cyprysik groszkowy 'Filifera" a nie thuja 'Filiformis' ?

Z robotą lepiej przystopuj, bo lipcowe upały nie sprzyjają pracy ;:185 Wszystkich nas ogarnął pewien marazm, ale w sierpniu minie jak ręką odjął , a wtedy robota będzie sama śmigać ;:306
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

:wit Gosiu, dziękuję za Acropolis?. ;:196 wiem, że w każdym ogrodzie może się inaczej zachowywać.
Jednak kwiaty są zawsze te same?. barwy płatków bardzo zmienne.
Edenka zakwitnie. :D Podpisałaś zdjęcie Pastellka, to nie ona.., za to kwiatuszek jest śliczny.
Stosuj na trawnik ten nawóz http://alleogrodniczy.pl/opis/2308637/p ... nikow.html
Trawa po nim jest zielona i nie rośnie jak po saletrze.
Zasilasz tylko raz w sezonie. Przyślą, bardzo wydajny i w kulkach, tylko mocno podlej przed i po nawożeniu. :uszy
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Twoja trawa wygląda jak moja w czerwcu przed opadami deszczu :roll: Tylko, że u mnie wyschła.
Wiem, że Bonica potrefi urosnąć, ale Twoja przyszalała konkretnie :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Cudne kwiaty, piękne :) A czym żeś Ty ta trawę spryskała? Randapem?
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Gosiu, pięknie Ci kwitną róże i liliowce - ogród jest bardzo ukwiecony, dojrzały, przepiękny.
Z tą trawą to faktycznie wygląda to nie najlepiej... co zamierzasz? ja bym zwertykulowała i nawiozła - jeszcze nie jest za późno na taki zabieg.
Pozdrawiam Cię serdecznie!
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

;:167 Małgosiu, witaj w kolejnej odsłonie :wit
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Tereniu, moje juki zakwitły po 5 latach. Już miałam je wykopać, ale chyba przestraszyły sie ;:306

Anetko, Marysia już odpowiedziała, że iglaczek to cyprysik groszkowy 'Filifera".
Takie długie nitki

Gosiu, no jakoś tak wyszło ;:173
Moje juki kwitną raz na 5 lat. Taki rodzaj chyba, bo są olbrzymie. Mojej sąsiadki drobniejsze kwitną co roku
Mają tam rosnąc trawki, miniaturowe iglaczki i żurawki, albo wrzosy. Zobaczymy

Marysiu, masz rację to cyprysik. Jaki dokładnie nie wiem. W sumie do sierpnia ju niedaleko, a ja ciągle nie mam czasu, więc pewnie odo kopanie, chociaż mam już spore doświadczenie w przesadzaniu roślin w upał ;:224

Maju, jakoś też mi nie pasowała na pastelkę, ale taką ją kupiłam. Zatem co to może być? A może mój aparat szwankuje? Bo jak patrzę na zdjęcia pastelki u innych to w fazie przekwitania chyba bieleje?
Muszę u Ciebie porónac.
Na razie nie będę stosowała żadnego nawozu, bo tam już prawie nie ma trawy. Tylko chwasty. To co wyschło to mech między innymi. Muszę się tego wszystkiego pozbyć, ale na razie nie mam funduszy i w ogóle chęci. Co roku odkładam. W końcu kiedyś może się uda. Na pewno było by łatwiej gdyby jakiś mężczyzna pomógł.

Ewuś, Bonici w tym roku prawie nie cięłam. Wyrósł olbrzymi krzaczor. Zastanawiam się co to bedzie pod koniec sezonu, kiedy wypuści kolejne pędy

Mariolko, nie randapem, słońcem ;:306
A mam taką trawę, której nawet randap nie bierze. Chętnie bym się jej pozbyła, ale zazwyczaj tak to jest, że gionie to na czym nam zalezy, a zostaje to czego byśmy chcieli się pozbyć. Na przykłąd chwasty.

Aga, u mnie jest za późno, bo tam trawy prawie nie ma. Tam trzeba zwertykulować, nawieźć warstwę ziemi, posiać. A najlepeij wszystko przekopać i wszystko zrobić od nowa, ale na to ani sił, ani kasy nie mam.

Monia,cieszę się, że zaglądasz


Obrazek

Larissa. Tak cięzko uchwycić kwiaty tej róży
Obrazek

Obrazek

Edenka jeszcze kwitnie
Obrazek


Clair R.
Obrazek

Obrazek

Razem z Edenem
Obrazek

Qeen of Sweden ciągle wytwarza nowe pączki
Obrazek

Muzykanci
Obrazek

Obrazek

Obrazek


I sesja uratowanej przez Was różyczki. Ja już chciałam wiosną wykopywać, myśląc że z niej nic nie bedzie

Obrazek

Obrazek

Obrazek
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Wiem że byłam, oglądałam zdjęcia i czytałam ale chyba sie nie wpisałam :oops: i gdzie ja mam głowę ;:14 chyba ktoś mi ją dobrze porąbał :;230
To teraz wyrażam swój zachwyt na kolorami w ogrodzie ;:215 i swoje współczucie z powodu tego trawnika ;:168
U mnie bywa podobnie jak długo nie ma deszczu a ja z zasady niby trawy nie podlewam. Wiem że chciałaś ten trawnik zrobić na nowo, to może właśnie jest okazja skoro tak go wypaliło ;:173
Awatar użytkownika
igielka78
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1782
Od: 13 mar 2008, o 10:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zawidów

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

W końcu dotarłam i ja. Miałam straszne zaległości, ale muszę stwierdzić, że jesteś różaną królową ogrodów. :D :wit
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Przeeeeepiękne różyczki.
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Maju, niestety wszystkie moje plany legły w gruzach, a raczej w częściach pralki. Musiałam kupić nową. Także wszystko zostało przełożone na następny rok. No chyba że jakaś ekstra gotówka się trafi. A w dodatku jakiś mnie marazm ogarnął. Nie chce mi się nic robić nowego w ogrodzie. No może nie to, że nie chce ale czasu nie ma, a ja jestem straszliwie zmeczona. Cały czas coś się dzieje. Dzisiaj nawet ani chwili nie popracowałam w ogrodzie. Jutro chyba też nie ma szans. Takżę sprawa trawnika przesunięta w bliżej nieokreśloną przyszłość.

Igiełko, cieszę się, że mnie znalazłaś. Z tą królową to duża przesada. Ledwie skromna pokojówka :lol:

Aniu, tak róże są piękne. Dlatego mam ich więcej niż jedną,czyli nie tak jak zakładałam ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Gosiu, widać, że dobrze różom u Ciebie :D
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Kolor Larissy rzeczywiście trudno uchwycić na zdjęciu, wychodzi biały a jest jasnoróżowy.
Tydzień temu kupiłam sobie mały krzaczek Filifera Aurea, czyli to samo tylko żółto - zielone, zapowiada się bardzo ładnie.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”