Traktor ogrodowy,ciągnik,minitraktor

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki traktorek ogrodowy kupić

Post »

OK. Moim zdaniem nie potrzebujesz traktorka. Jest wygodny ale sporo zabiegów wymaga itp.
Zastanów się w takim razie nad kosiarką z napedem. Pożycz od sąsiada i spróbuj. (Ja swego czasu elektryczną kosiłem 2200 m2 - było ok.)
Jeśli będzie dla Ciebie za wąska to poszukaj kosiarki listwowej.

Traktorek to fajna sprawa bo można własną "dupe" wozić :) ale na taki obszar to chyba przesada. W sklepach oczywiście mają inne zdanie ale im zalezy na tym aby sprzedać jak najwieksze najdroższe urzadzenia.

Aha te 2200 m2 kosiłem przez 3 lata (teraz mam mniejszy ogród ... to już 8 rok z tą samą kosiarką ... rdza już ją je ale nie chce się zepsuć :))
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
KDesign
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 16 sty 2013, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Jaki traktorek ogrodowy kupić

Post »

Kosiarkę z napędem mam i koszenie jednej 15 ar działki zajmuje mi około 2 godz a teraz do tego dojdzie 30 ar więc kolejne 4 godz ;( Robiąc to w najwyższym wzroście trawy na wiosnę to jest minimum raz na tydz daje 6 godz koszenia raz w tygodniu. Odpada ;)
Koniecznie potrzebuje traktorek. Myślę,że traktorek na łączną powierzchnie 45 arów to nie jest przesada tylko wygoda ;)
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki traktorek ogrodowy kupić

Post »

Oczywiście że wygoda. Ale dojdą nowe problemy z obsługą traktorka. Dużo szybciej się to psuje niż kosiarka i ma zdecydowanie wiecej elementów zdolnych do popsucia.
Jeśli są to zwarte obszary to ciekawym pomysłem byłoby wpuścić tam taką automatyczną kosiarkę (nie musisz zbierać trawy). Ale trzeba ją pilnować bo "potrafi dostać nóg" i pójść na giełdę samochodową.

P.S. jakiej szerokości masz obecną kosiarkę ?
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
KDesign
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 16 sty 2013, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Jaki traktorek ogrodowy kupić

Post »

Z obsługą oraz naprawami poradzę sobie bez trudu.
Jeśli chodzi o powierzchnie do koszenia to są od siebie oddalone o parę kilometrów więc automat odpada.
Szerokość obecnej kosiarki hmm dobre pytanie ;) Do wąskich to ona nie należy ale dokładnie nie potrafię na obecną chwile określić ile cm ma szerokości ale sądzę, że jest to ok 45-50 cm
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki traktorek ogrodowy kupić

Post »

Te pare kilometrów to chcesz odbyć na traktorku ?
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
KDesign
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 16 sty 2013, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Jaki traktorek ogrodowy kupić

Post »

Hehe no to bym trochę głupio wyglądał :D
Spokojnie mam czym go przewozić.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki traktorek ogrodowy kupić

Post »

To pochwal się .... zdjęcia wklej. Za ile udało się kupić....
I opisz pierwsze wrazenia z koszenia.

Teraz możesz do odśnieżania go wykorzystać :)
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
KDesign
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 16 sty 2013, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Jaki traktorek ogrodowy kupić

Post »

Kupiłem traktorek craftsman 20 KM 2 cylindry, smarowany ciśnieniowo, 107 cm szerokości koszenia.
Chodzi jak marzenie :D
To jest właśnie to o co mi chodziło. Mocny i konkretny. Wrażenia opisze jak na wiosnę skoszę nim po raz pierwszy.
Do odśnieżania hmmm no to już raczej na przyszłą zimę, bo w pług musiałbym zainwestować znowu parę stówek a śniegu to raczej dużo już nie spadnie :D
Zdjęcia dodam jak tylko zrobię mu sesje.
Po kilku lub kilkunastu koszeniach jak poznamy się bliżej opisze czy warto kupić taki sprzęt, przyda się taka informacja dla ludzi w podobnej sytuacji jaką ja miałem.
Asaf
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 27 lut 2010, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki traktorek ogrodowy kupić

Post »

Obiecałeś wstawić zdjęcia i opisać wrażenia :(
KDesign
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 16 sty 2013, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Jaki traktorek ogrodowy kupić

Post »

No faktycznie. W takim razie jutro podczas koszenia o ile pogoda dopisze zrobię kilka zdjęć i wstawię.
Wrażenia mogę opisać już dziś. Nie zamieniłbym go na żaden inny ;) 20KM to jest minimum przy działce o dość dużym nachyleniu.
No i najważniejsze to,że jest smarowany ciśnieniowo.
Sprzęt jest używany ale o wiele bardziej wydajniejszy niż nie jeden nowy.
Polecam wszystkim tym którzy potrafią sobie coś sami przy takim traktorku zrobić bo jednak latka też robią swoje i ilość motogodzin więc drobne naprawy są na porządku dziennym.
Jak dla mnie 100% zadowolenia.
Chętnie też poznam opinie innych właścicieli takich maszyn.
barbaraa44
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 4 lip 2012, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Traktorek ogrodowy jaki kupić

Post »

Taki traktorek to pożyteczna rzecz: latem kosiarka, zimą odśnieżarka :) Tylko jak tu wybrać odpowiedni model, jaki producent? Mąż się uparł na Stigę bo kosiarki ma dobre i solidne, ma ktos u siebie w ogródku traktorek od Stigi?
farmkam
50p
50p
Posty: 51
Od: 18 lut 2011, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Traktorek ogrodowy jaki kupić

Post »

Posiadam Stige estate grand tornado hst od 3 lat i jak na razie nie miałem z nią żadnych problemow.Rozważając zakup kosiarki polecałbym wybranie opcji ze skrzynią hydrostatyczną bo jest to super sprawa na tyle ze nawet moja żona polubiła koszenie. ;:108
Pozdrawiam Kamil
sladki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 lis 2013, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy jaki kupić

Post »

Witam,

Chciałbym poprosić kolegów o opinię czy warto się interesować budżetowymi modelami Stiga Estate Black Master SC 84 i Estate Master pod kątem 25 arowej działki o nachyleniu 15%? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi modelami?
Niestety budżet jest mocno ograniczony i w zasadzie nawet 8500 za Estate Master już go przekracza.

Bardzo dziękuję za wszelkie opinie i uwagi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”