Czy to niedobór żelaza?

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorbie
500p
500p
Posty: 776
Od: 21 sty 2011, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Czy to niedobór żelaza?

Post »

nie wiem co z moimi Rh, ale to dotyczy starych liści , młode ok
Stawiam na niedobór żelaza, ale nie wiem
Obrazek

Obrazek

Obrazek

i drugi
Obrazek
Katleja72
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 5 cze 2013, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy to niedobór żelaza?

Post »

To mi nie wygląda na chlorozę, ale bardziej na grzyba, zaleciłabym zebrać chore liście z krzewu i wygrabić wszystko z pod niego aż do czystej ziemi, wyłożyć świeżą ściółkę a resztę wywalić do śmieci a najlepiej spalić i opryskać środkiem grzybobójczym :)
Awatar użytkownika
dorbie
500p
500p
Posty: 776
Od: 21 sty 2011, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Czy to niedobór żelaza?

Post »

jeśli niedobór żelaza spowodowany tylko chlorozą , to si ezgadzam, ze to na pewno nie jest chloroza, bo miałam już jak mi sie ziemi awyjałowiła i byly wyraźne jaśniejsze i ciemniejsze place miązszu i nerwów liści
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Czy to niedobór żelaza?

Post »

a mi to nie wygląda na grzyba ;) na chlorozę ? na tych fotkach nie widzę chlorozy .
a nawet gdyby była to co zrobisz ?? dasz żelaza ?? więcej liści będzie miało kropki
może warto sprawdzić pH pod krzakiem bo kiedy się podłoże odkwasi albo krzak dostanie dużo kranówki to rododendron przestaje pobierać żelazo nawet wtedy kiedy tego żelaza jest w glebie więcej niż w "ruskim czołgu"
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
dorbie
500p
500p
Posty: 776
Od: 21 sty 2011, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Czy to niedobór żelaza?

Post »

Na jednym Rh liście sa lekko zwinięte, ale nie ma wiecej tych liści z plamkami czarnymi, na dwóch pozostałych liście nowe są ok i nie ma wiecej tych liści żółtych z czarnymi kropkami. Ponieważ tera zpada, a wczesniej nie miałam czasu, to tylko zdołalam podlać dolistnie Magiczną Siłe, bo fakt, ze w ogole nie dawałam im nawozu w tym roku. A pH jeszcze nie sprawdziłam. Rok temu wymieniałam trochę ziemi i sypałam kilkakrotnie siarką. No, zobaczymy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”