U Grażyny w ogrodzie (klematisy, lilie, hosty..)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: U Grażyny w ogrodzie (klematisy, lilie, hosty..)

Post »

Dzisiaj siedziałam i liczyłam płatki na moim Ville de Lyon. Znalazłam kwiaty również o 6 płatkach. Czyli ma 3 rodzaje kwiatów 4,5 i 6 płatkowe.
Awatar użytkownika
Annar13
1000p
1000p
Posty: 2004
Od: 4 maja 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: k/Poznania

Re: U Grażyny w ogrodzie (klematisy, lilie, hosty..)

Post »

Co za cudowności u Ciebie :)
Clematisy i lilie są wspaniałe ;:oj
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: U Grażyny w ogrodzie (klematisy, lilie, hosty..)

Post »

Forumka poddała mi pomysł na sadzenie lilii w skrzynkach do zbioru owoców, wypróbuję na pewno...do tej pory sadziłam w doniczkach, w wiaderkach z powypalanymi dziurami na bokach i na spodzie...wszystkie te sposoby były do niczego...lilie nie rosły do góry tylko ich wzrost zatrzymywał kilkanaście cm nad ziemią...teraz siedzą w ażurowych koszyczkach, w pierwszym roku po posadzeniu wysokość też miała dużo do życzenia...teraz urosły do prawidłowej wielkości. Wydaje mi się że w skrzynkach można podsypać więcej ziemi...cebulki będą miały lepsze warunki do rozwoju :?: Nornica nie odpuści, męczę się z tą plagą już od dawna...nawet pod koszyczkami, wyjętymi z ziemi były pokopane tunele...jak te biedaczki miały rosnąć ;:185 Cebuli bez osłonek na sto procent zostaną zjedzone.
Clematisy Masz piękne ;:108 ten niebieski podobny jest do clematisa Mazury...środek w Twoim jest jednak bardziej zagęszczony. 20 szt to prawdziwa kolekcja. Hi,hi mam tylko cztery sztuki, w tym dwa jeszcze nie kwitły ;:185
Awatar użytkownika
zuzanna2418
1000p
1000p
Posty: 1525
Od: 15 maja 2013, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa ale i trochę lubelskie

Re: U Grażyny w ogrodzie (klematisy, lilie, hosty..)

Post »

Wczoraj poczytałam o tworzeniu nowych odmian powojników, to rzeczywiście praca dla cierpliwych...8-15 lat zanim taka odmiana urośnie, zakwitnie, sprawdzi się w naszych warunkach klimatycznych i zostanie poddana ocenie... A ile w międzyczasie ląduje w "śmietniku". Lilie boskie!
Zuzanna Ten, kto się śmieje, ten ma nadzieję :) Nie porzucaj, nie rozmnażaj - sterylizuj
moje wątki miastowe i wiejskie
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: U Grażyny w ogrodzie (klematisy, lilie, hosty..)

Post »

Lilie i powojniki piękne . Spora ich kolekcja.
Awatar użytkownika
byna
500p
500p
Posty: 832
Od: 18 maja 2009, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: U Grażyny w ogrodzie (klematisy, lilie, hosty..)

Post »

Biedronka641,Annar13dziękuje za odwiedziny i miłe słowa. Zaraz pospaceruję po waszych ogrodach w celu poszukania inspiracji.
Anna11 to mnie zmartwiłaś ,że w doniczkach lilie nie specjalnie rosną. Ja posadziłam pierwszy sezon więc nie mam żadnych doświadczeń. Wiem natomiast z własnych obserwacji, że w koszyczkach to tulipany czy hiacynty nie chciały rosnąc tylko z roku na rok marniały. Chyba miały za mało przestrzeni w głąb.
Co do skrzynek to, którą masz na myśli? tę plastikową, w której są cytrusy, czy drewnianą, w której są jabłka?

Obrazek

zuzanna2418, u mnie regularnie na wiosnę sam się rozmnaża z nasion w dużych ilościach powojnik tangucki. Służę nasionami, sadzonkami....Inne powojniki też spróbuję zasiać i zobaczę, co z nich wyrośnie.

Obrazek

A teraz pomęczę was kolejnymi liliami, które rozkwitły. Niestety nie moge podac wszystkich nazw, bo nornica nie tylko zjadła cebule, ale pomieszała oznaczenia. Niektóre potrafię zidentyfikować na podstawie zdjęcia, ale z wieloma mam kłopot, żeby poprawnie nazwać. Jeżeli, ktoś zna nazwę prezentowanej lilii to proszę o pomoc.

Obrazek

Nie potrafię jej nazwać, bo różowych miałam kilka.

Obrazek

Pixels Yellow

Obrazek

Lilia azjatycka Grand Cru, mam je od wielu lat i bardzo je lubię.

Obrazek

Tej nie potrafię nazwać, bo miałam wiele czerwonych.

Obrazek

Jakaś tygrysia, ale to nie może być Pink, bo jest za mało różowa, a nawet jest bardziej jasnopomarańczowa. Tyle, że pomarańczowej tygrysiej nie kupowałam ;:131


Obrazek



Fata Morgana

Obrazek
Obrazek
Moje liliowe pola.Pierwsze- lilia azjatycka Diabora, drugie- nn
The Beatles: http://www.youtube.com/watch?v=-7ICzQn_AHc

:wit Wakacyjne pozdrowionka dla wszystkich Forumowiczów.
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: U Grażyny w ogrodzie (klematisy, lilie, hosty..)

Post »

Ale masz łany lili :shock:
Tangucki... jedni maja w nadmiarze inni.... siałam go 2 razy i klapa. W końcu kupiłam od forumki.
Ja mam 6 powojników z nasion. Dostałam maleńkie siewki w czerwcu. Teraz mają ok 50cm.
Jakie... nie wiem, bo od darczyńcy otrzymałam odp., że z angielskich nasion. Czekam więc na niespodziankę lub zawód w bliżej nieokreślonym czasie :) ;:oj
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: U Grażyny w ogrodzie (klematisy, lilie, hosty..)

Post »

Drewniana odpada, zgnije w ziemi...z tworzywa powinna być dobra. Trzeba chyba tylko dziury po uchwytach też czymś zabezpieczyć. W tym roku tak posadzę, pod koniec sierpnia.
Dzisiaj oglądałam skrzynki w domu, dziurki są bardzo wąskie...mysz się nie przeciśnie. W nowym roku dopiero będzie widać czy to dobry pomysł. Cebulek nie mam dużo, ale u Ciebie to już inna bajka...takie ilości posadzić to trzeba mieć dużo pojemników.
Tak jak pisałam w ażurowych koszyczkach...takich większych jak kwadratowa doniczka, lilie dopiero w drugim roku po posadzeniu mają normalną wysokość. Tak wyszło w praktyce, w pierwszym roku...siedziały knypki 20 cm...kwiaty miały takie jak trzeba, ale wysokość naprawdę byłam mini.
Awatar użytkownika
byna
500p
500p
Posty: 832
Od: 18 maja 2009, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: U Grażyny w ogrodzie (klematisy, lilie, hosty..)

Post »

Beatko, znam ten rozkoszny dreszczyk oczekiwania na pierwsze kwiaty powojników. Na pewno nie sprawią zawodu, ale miłą niespodziankę.
Aniu, musze się na jesieni pozbyć trochę tych cebul lilii , bo zajmują niemal połowe ogrodu. A przecież poprócz kwiatków, muszę jeszcze sadzić warzywa.

Obrazek

:tan Będą wkrótce własne ogóreczki i pomidorki.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: U Grażyny w ogrodzie (klematisy, lilie, hosty..)

Post »

Witaj :wit clematisy masz cudowne
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: U Grażyny w ogrodzie (klematisy, lilie, hosty..)

Post »

Witam zielono zakręconą , super pole liliowe ja mam 40 szt a u ciebie chyba są setki czy liczyłaś może kiedyś :?:
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
kruszyna_35
50p
50p
Posty: 96
Od: 20 sie 2012, o 22:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: U Grażyny w ogrodzie (klematisy, lilie, hosty..)

Post »

Witaj! Wpadlam z rewizytą:) i bardzo mimo się u Ciebie podoba. Widzę że masz swoje ukochane roślinki i masz do nich rękę:) jakbyś miała ochotę na sprzedaż rojników i cebul lili to ja chętnie... na wymianę się nie pisze bo mnie mam jeszcze czym się wymieniać:)
pozdrawiam

-- 10 lip 2013, o 00:22 --

Witaj! Wpadlam z rewizytą:) i bardzo mimo się u Ciebie podoba. Widzę że masz swoje ukochane roślinki i masz do nich rękę:) jakbyś miała ochotę na sprzedaż rolników i cebul lili to ja chętnie... na wymianę się nie pisze bo mnie mam jeszcze czym się wymieniać:)
pozdrawiam
ogród Kruszyny
regulamin
Awatar użytkownika
constancja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1367
Od: 5 sie 2012, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: U Grażyny w ogrodzie (klematisy, lilie, hosty..)

Post »

Wpisuję się i wrócę tu w najbliższym czasie. :D
Gdzieś w Borach-wątek ogrodowy Bory Constancji - Bory Tucholskie w obiektywie
Pomieszanie z poplątaniem czyli nerwowe ręce Constancji spis tematów
FAQ: canon EOS 450D + ob. canon (18-55) Pozdrawiam. Ewa
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”