Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
felo
100p
100p
Posty: 100
Od: 1 gru 2005, o 08:51
Lokalizacja: woj.podkarpackie

Post »

...andrzej na filmie reklamowym to widać ! są na 100%



pozdrowienia
Awatar użytkownika
felo
100p
100p
Posty: 100
Od: 1 gru 2005, o 08:51
Lokalizacja: woj.podkarpackie

Post »

.....andrzej na pierwszym zdjęciu po lewej stronie w powiększeniu widać otwory ......osobiście sprawdzałem ! ale sie rozpisałem ....planuje w przyszłym roku zakupić jeden z nich....zobacze czy są czegoś warte....



pozdrowienia :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Tak faktycznie worek ma od spodu otwory. Obejrzalem przed chwilą film. Ciekawy jestem jaka jest cena preparatu Trigger-4 i ile jest to porcji. Czy ustalałeś? Muszę nad tym pomyśleć.
Pozdrawiam Andrzej.
Dociekliwy

Post »

Ja mam kompostownik wpuszczony w ziemię ok. 70 cm . Wykopałem dół o wym. szerokość ok. 1m x 2m . Spód tego kompostnika wyłożyłem potłuczonymi płytami chodnikowymi , przywiozłem z przekładanych chodników w mieście . Ścianki tego kompostnika pomurowałem z cegły , grubość ścianki to 6cm.
Oprócz tego mam drugi mniejszy kompostownik ( kwadratowy ) zrobiony z desek na końcach zaciętych tak aby weszła pod kątem prostym też zacięta następna deska . Jest to zbudowane na zasadzie budowania dawnych domów z bali tyle że ten kompostownik ma przerwy między deskami .

Kompostuję wszystkie odpady (chwasty ) z działki i z domu . Ponadto każdej jesieni przywożę liście z lipy i wypełniam warstwami duży murowany kompostnik , przesypując warstwy ziemią z komostnika drewnianego .

Powstaje piękna pruchniczka .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Może dasz ich zdjęcia, a zwłaszcza tego drewnianego?
... Ponadto każdej jesieni przywożę liście z lipy ...
a jak oddziaływają na kompost liście lipy?
Pozdrawiam Andrzej.
Dociekliwy

Post »

Robi się lżejsza ziemia . Rozważałem przywożenia liści z kasztanowców , gdyż z nich powstaje jeszcze lepsza próchniczka . Ale ze względu że ostatnio one chorują to boję się ich zwozić na działkę żeby czasami jakiejś choroby nie przywlec sobie na działkę .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Spróbuję z liśćmi lipy w przyszłym roku.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Ja też mam zrobiony drewniany kompostownik - chwilowo prowizoryczny,ale jeśli się rozloży to nie będzie żal, zrobi się nowy.

Z tymi workami to bardzo ciekawe rozwiązanie, ale mają jedną wadę- za pięknie to one nie bedą wyglądac np; pod drzewem, a przecież muszą leżeć w roznych miejscach ,aby popnawozić rośliny...
Dociekliwy

Post »

aniawoj pisze:Ja też mam zrobiony drewniany kompostownik - chwilowo prowizoryczny,ale jeśli się rozloży to nie będzie żal, zrobi się nowy.
Mój drewniany ( deska o grub. 18 mm ) stoi już ponad 15 lat . Co prawda już niektóre deski są zmurszałe . Ale myślę że jeszcze z 2 lata mi posłuży ;:85 .
Już te 15 lat to jest dobry wynik .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

felo pisze:...cena za 10 dag to 12,20 zL + jeden worek ale ile z tego będzie porcji to nie wiem ? zresztą wydaje mi sie że jeszcze warto pobuszować po innych sklepach....JAKIE SĄ CENY... 8)
Dostałem odpowiedź w sprawie preparatu Trigger-4 o treści:
"Biopreparat Trigger 4 kosztuje 12,20 zł. Koszt przesyłki 9,50 zł
W jednym opakowaniu jest 100 gram preparatu i dwa worki do kompostowania. 100 gram wystarcza na kompostowanie około 250 litrów zielonej masy."
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja mam kompostownik z betonowych płyt ogrodzeniowych. Dałem po dwie płyty z każdej strony. Jak na razie zdaje doskonale egzamin i jest co najwazniejsze wieczny. :wink:
aniawoj pisze: ...Z tymi workami to bardzo ciekawe rozwiązanie, ale mają jedną wadę- za pięknie to one nie bedą wyglądac np; pod drzewem, a przecież muszą leżeć w roznych miejscach ,aby popnawozić rośliny...
Tak masz rację Aniu. Można je jednak stawiać pod drzewami na noc lub "odsączać" płynny nawóz i po rozcieńczeniu podlewać konewką. Obejrzyj film. Jest tam wszystko pokazane.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
felo
100p
100p
Posty: 100
Od: 1 gru 2005, o 08:51
Lokalizacja: woj.podkarpackie

Post »

Moja propozycja kompostownika :

Na spód kładziemy cegły,ale w taki sposób aby były pomiędzy nimi szczeliny.Nastepnie na to plastikową siateczke i poźniej skrzynie , którą możemy zrobić ze zwykłych palet .

POLECAM :lol:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Przy takim zabezpieczeniu krecik nie będzie zaglądał do kompostownika. ;:33 ;:49
Pozdrawiam Andrzej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”