Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Graszka pisze:
A co robicie z czerwonej porzeczki? Obrodziła może by zerwał i coś zrobił tylko co...
Pyszny dżem,ponieważ porzeczka zawiera dużo pektyny nie trzeba żadnych utwardzaczy;)
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

danaa, ja robię troche inaczej ale też szybko . Truskawki układm w słoiku ciasno przesypuję cukrem i tak jak Ty 2cm zostawiam luzu w słoku na wierzchu . Pasteryzuję niecałe 5minut żeby się dobrze trzymały . Dla mnie szybko, wygodnie i bez dużej straty czasu . Twój pomysł też wypróbuję z pewnośćią bo mam malutką piwniczkę i każdy jej wolny kawałek jest na miarę złota !!!!
Bożena
danaa
200p
200p
Posty: 485
Od: 13 sty 2012, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Twoją metodę limonkoo też już "przerabiałam". Ale chyba przyznasz, że po pasteryzacji stosując Twój spsób, w słoiku powstaje więcej wolnej przestrzeni niż w momencie kiedy owoce włożyłyśmy do słoika. Mój ma tę przewagę (? :oops: ), że owoce "pokurczyły" się już w ciągu doby w cukrze i w słoiku mamy taką samą "wysokość" przed jak i po pasteryzacji :D .

Polecam tę metodę posiadaczom mini-piwnic (ale nie tylko) , bo po co wekować wodę na zimę skoro cały rok mamy jej pod dostatkiem (a ostatnio przynajmniej w moim regionie niestety nawet w nadmiarze ;:145 :D ) .
Pozdrawiam - Danuta

Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam :-)!
danaa
200p
200p
Posty: 485
Od: 13 sty 2012, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

danutka66 pisze: Pyszny dżem,ponieważ porzeczka zawiera dużo pektyny nie trzeba żadnych utwardzaczy;)
Pestki czarnej porzeczki nie "przeszkadzają" mi w dżemie. Natomiast nie wiem czy to jakieś uprzedzenie, ale jedząc czerwoną czy białą wydaje mi się, że są znacznie większe i bardziej wchodzą w zęby :lol: . Wiem, że z obydwu doskonałe są galaretki. Ale ja jestem z tych nieco leniwych gospodyń i idę na łatwiznę :oops: i właśnie z nich robię wyłącznie soki. Nie wykorzystuje do tego celu sokoparownika (kuchnia malutka podobnie jak piwnica :( i takiego dużego ustrojstwa nie mam gdzie przechować). Jedynie w garnku gotuję na wolnym ogniu owoce z minimalną ilością wody (tylko po to żeby wytworzona para szybko je rozgotowała) i cukrem (wg uznania) ok 10 -15 min (oczywiście w zależności od ilości owoców). Wtedy całość na sito a soczek do słoików. Można na tym etapie nie dodawać cukru. Posłodzić można już odsączony na sicie sok i jeszcze raz go zagotować.
Pasteryzuję je jeszcze 5 - 10 min.

To co zostało na sitku przekładam do garnka po soku, wlewam odpowiednią ilość wody (przegotowanej, żeby znowu nie gotować obrobionych już termicznie owoców) mieszam dokładnie troszkę się nad nimi znęcając :D , ponownie przecedzam i :D mam pyszny soczek do bieżącego spożycia :D !
Pozdrawiam - Danuta

Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam :-)!
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Robiłam dźęm truskawki z rabarbarem nie trzeba zagęszczaczy , przypadł do gustu
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Nie mogę znalezc który numer na dżem truskawki i rabarbaru ? W liśćie przepisów jest , bo ja nie widzę ?
Bożena
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

danaa pisze:
Pestki czarnej porzeczki nie "przeszkadzają" mi w dżemie.
Kwestia gustu,ja używam galaretki do deserów ,a zwłaszcza do płatków/nie kukurydzianych/na śniadanie,zamiast miodu.Ponieważ używam cukru brzozowego i na dodatek w proporcji 2:1/owoc-cukier/,nie ma strachu :wink:
A robota?też jestem z tych leniwych...gotuję 20 minut,do słoików,dnem do góry ...i po sprawie ;:138
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Zrobiłam pyszny dżem z truskawek i agrestu.
Wszystko razem do gara plus cukier, gotować aż się rozgotują i gotowe.
Jest gęsty bez polepszaczy, smak słodki z lekką nutą kwasku ( niedojrzały agrest).
Polecam.
Proporcji nie podaję bo robię na oko a i smak każdy ma inny.
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Robiłam z tego przepisu ...http://www.beawkuchni.com/2008/06/trusk ... orowo.html
przypadł do gustu i jeszcze sąsiadka też robiła.
Ten przepis trafiony bo posadziłam większy kawałek rabarbaru to będzie jak znalazł na inne sezony :D
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Ja w tym roku robię bez żelfiksów ani innych dodatków , prosto szybko i myślę że będą dobre konfitury . Czas pokaże . Truskawki myję , do garczka , pogotuję i odlewam sok , do truskawek dodaję cukier smażę i do słoików gorące . A sok na ogień dam cukier według swojego smaku , pogotuję i gorący do buteleczek , zakręcić i gotowe. Ciekawe ten dżem z rabarbarem , muszę spróbować ......
Bożena
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Zastanawiam się,czy to co robię można nazwać przetworem.
Zaczęło się od owoców jagody kamczackiej,których miseczkę dostałam w prezencie.
Bardzo były kwaśne i nie dały się jeść na surowo.
Ugotowałam syrop z cukru i wody -proporcje pół na pół.
Jagody zmiksowałam i dodałam syrop.Zamroziłam i mam sorbet.
Niedawno zrobiłam "lody" z truskawkami w ten sposób,że ubiłam na bezę białka z cukrem i dodałam zmiksowane,ale nie całkiem na miazgę truskawki.Zamrożone wyszło bardzo smaczne.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3994
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Ja z czerwonej porzeczki robię dżemo-galaretkę. Umytą i obraną porzeczkę wrzucam do gara i gotuję chwilę, aż zmiękną skórki. Następnie przecieram przez sitko i wlewam do gara czysty sok. Do tego cukier w ilości 70 dkg na kilo owoców. Jak zacznie się gotować trzeba uważać, bo powstaje dużo piany. Minimalny ogień i cały czas mieszać. Jak piana opadnie, to jeszcze chwilkę gotować. Przelewać do wyparzonych słoiczków. Sok po kilku dniach zestali się w dość twardą galaretkę.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
monika10
200p
200p
Posty: 204
Od: 18 sty 2013, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło podkarpackie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Można prosić o przepisy na buraka liściowego, czyli boćwiny ,bo w necie jakoś nic mi nie wpadło. Dzięki. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”