Ogródeczek raczkującej tamusi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zygmaasia
100p
100p
Posty: 183
Od: 7 lip 2008, o 19:05
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

Witaj Kasiu na forum, na pewno wiele się tu nauczysz i wszyscy ci pomogą, sama od niedawna tego doświadczam. Wkejaj fotki i chwal się swoim ogrodem. Pozdrowienia Asia.
Mój wąteczek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=14941" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
tamusia
100p
100p
Posty: 166
Od: 21 lip 2008, o 09:38
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post »

GABRIELA -oczywiście że podpowiadaj ty masz dziłke 16lat a ja dopiero tydzień,zapał mam i to ogromny a na dokładkę to warjat jestem i chciała bym by już wszystko pięknie rosło,ale fakt jest taki że na efekty trzeba będzie poczekać.Z porzeczką zrobie tak jak podpowiadasz a i na dokładkę dokupie 2 krzewy,niemam agrestu ale jego też kupie.
Maliny na pewno będą bo na gałązkach jest ich pełno i pszczoły je oblegają,a po zbiorach chcę je przesadzić w inne miejsce już je przyszykowałam.TYLKO podpowiedz jak je przesadzę to odrazu je przyciąć,czy poczekać kilka dni by nie dostały wstrząsu przesadzanie i cięcie. :shock:
Mięte już mam posadzoną w doniczce oby się tylko przyjeła :? dostałam od sąsiadki melise też już jest w doniczce.
Mam na krzakach aronie wiadoo że do zbioru jeszcze czas jeżeli masz jakiś pomysł co z niej zrobić to podpowiadaj.Kiedyś u znajomych próbowałam takiej nalewki była pyszna ale może da się zniej jakiś sok dla dzieci zrobić. ;:38
GABRIELA JESTEŚ WIELKA ;:85
Nalewka wiem wiem że mam maliny ale boje się że jak zaczne przesadzać to się nie przyjmą ,to te co kupie to będą owocowały. :x
Pozdrawiam was wszystkich serdecznie.
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Tamusia, ja tam wielka nie jestem, tylko 162 cm. :;230 :wink:
Maliny jak przesadzisz to przytnij od razu, nic im nie będzie i powinny się przyjąć.
To dobrze że kupisz nowe krzewy porzeczki i agrestu, ale i te trzeba trochę przyciąć aby się ładnie rozkrzewiły.
Mięta i melisa też nie są problemowe i jeśli są w doniczkach tym lepiej.
Posadzisz je na miejsce stałe, gdy się upewnisz gdzie maja rosnąć.
Aronii ja nie mam, i nie umiem Ci podpowiedzieć co można z niej zrobić.
Ale wydaje mi się że oprócz nalewki, sok byłby dobry.
Awatar użytkownika
tamusia
100p
100p
Posty: 166
Od: 21 lip 2008, o 09:38
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post »

Gabriela to ja też jestem z metra cięta jak ty ;:7 .Tak tak nalewka i dobra ale moja Olcia nie pije takich trunków a soczek dlA niej na zime to będzie strzał w dzisiątke.Bo już pocczytałam że ta aronia ma sporo wit.C.Wczoraj w ogrodniczym kupiłam różne nasionka kwiatowe do wysiewu na wiosne.Niema rzadnych cebulek po prostu puchy.W tygodniu jak znajde luzik to pojade do niemiec oni mają tu piękny sklep ogrodniczy może coś tam znajde,szukam kwiatów co będą kwitły 2 lata lub może są takie co kwitną co roku. :? jak możesz to podpowiadaj.Widziałam twoje róże one są po prostu odlotowe i cała reszta co cała poezja. ;:215
POZDRAWIAM CIE
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj


jeśli będziesz reflektować na te funkie i floksa daj znać, w poniedziałek chyba będę dzielić- chyba bo nie wiem jak to jest jak one kwitną,ale mam funkie już nie kwitnące.....

a do mnie to jest 80 km :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
tamusia
100p
100p
Posty: 166
Od: 21 lip 2008, o 09:38
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post »

Nie chciałabym sprawić ci kłopotu. Jeżeli mężuś dojedzie to chętnie bym odkupiła od ciebie roślinki.W razie czego poproszę cię o namiary na PW.Nie napisałaś do czego ta masa krówkowa :?: .
Ciacho to na drożdżach pyszota.Mniam,mniam .mniam z kawusią tak smakuje poezja.
Pozdrawiam cieplusio .Tami.
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Jaki tam klopot :lol: :lol: dziewczyny wiem wysyłaja pocztą też.....i napisałam Tami ........dam :lol: :lol: :lol: ale jak twój m bywa to daj znać jak coś...bo jak wykopię to już trzeba coś z tym zrobić


aha a masa krówkowa to do przekładania wafli :lol:
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

tamusia pisze:Gabriela to ja też jestem z metra cięta jak ty ;:7 .Tak tak nalewka i dobra ale moja Olcia nie pije takich trunków a soczek dlA niej na zime to będzie strzał w dzisiątke.Bo już pocczytałam że ta aronia ma sporo wit.C.Wczoraj w ogrodniczym kupiłam różne nasionka kwiatowe do wysiewu na wiosne.Niema rzadnych cebulek po prostu puchy.W tygodniu jak znajde luzik to pojade do niemiec oni mają tu piękny sklep ogrodniczy może coś tam znajde,szukam kwiatów co będą kwitły 2 lata lub może są takie co kwitną co roku. :? jak możesz to podpowiadaj.Widziałam twoje róże one są po prostu odlotowe i cała reszta co cała poezja. ;:215
POZDRAWIAM CIE
Oczywiście że dla Twojej Olci soczek będzie zdrowszy :wink:
Cebulki zaczną się pokazywać z początkiem sierpnia, więc wtedy zaglądaj do sklepów.
A tego wyjazdu do Niemiec to Ci zazdroszczę, tam to dopiero jest wybór !
I nowości i różne cudeńka.
Ja też muszę się znowu tam wybrać, ale mam daleko.
Tamusia, jak kupisz cebulki np, tulipanów, lilii, krokusów itd. to masz zapewnione kwitnienie przez kilka lat.
No chyba że Ci nornice zjedzą.
A jak kupisz byliny, no to już bez problemu masz kolorowo w ogrodzie na długie lata.
A bylin nawet i teraz jest dużo w szkółkach.
A teraz co masz w ogródku ?
Może masz jakieś zdjęcia ?
Jeśli masz to pokaż.
Awatar użytkownika
tamusia
100p
100p
Posty: 166
Od: 21 lip 2008, o 09:38
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post »

Gabriela-na naszej działce to jest po prostu pusto :lol: ,stoi śliwa ,leszczyna i orzech włoski ,kwiatków nima ani pół łodygi,jak pojade dziś to spróbuje coś pstryknąć i tu wstawić.na razie siedze z dziećmi w domciu bo z nieba leje się żar ;:47 i malutka jest wtedy bardzo marudna.To te kwiaty będe pilnować.Ja kupiłam nasionka:
-malwy
-cynia daliowa-czerwona
-cynia daliowa-biała
-aster książęcy migella-fioletowy
-aster książęcy davina-różowy
-aksamitka pewniak że urośnie.
I na opakowaniach jest jasno napisane kiedy to siać,kiedy kwitnie.
A cebuli tulipanów,lilii i krokusów to powiedz ile tego trzeba kupić by było ładnie i kolorowo.Podpowiedz czym to się nawozi :?:
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

tamusia pisze:Gabriela-na naszej działce to jest po prostu pusto :lol: ,stoi śliwa ,leszczyna i orzech włoski ,kwiatków nima ani pół łodygi,jak pojade dziś to spróbuje coś pstryknąć i tu wstawić.na razie siedze z dziećmi w domciu bo z nieba leje się żar ;:47 i malutka jest wtedy bardzo marudna.To te kwiaty będe pilnować.Ja kupiłam nasionka:
-malwy
-cynia daliowa-czerwona
-cynia daliowa-biała
-aster książęcy migella-fioletowy
-aster książęcy davina-różowy
-aksamitka pewniak że urośnie.
I na opakowaniach jest jasno napisane kiedy to siać,kiedy kwitnie.
A cebuli tulipanów,lilii i krokusów to powiedz ile tego trzeba kupić by było ładnie i kolorowo.Podpowiedz czym to się nawozi :?:
Trudno tak powiedzieć ile, ale im więcej tym lepiej.
Ładnie wyglądają posadzone w grupie po kilka, no powiedzmy 3 sztuki w jednym miejscu.
Przynajmniej ja tak sadzę, i na wiosnę już jest ładnie.
Tzn. tak, robię dołek dosyć duży i układam trzy cebulki, ale tak aby między nimi było trochę miejsca.
Wiadomo że się rozrosną i potrzebują trochę luzu.
Uważam że takie grupowe sadzenie daje lepszy efekt, aniżeli po jednej cebulce.
Ile kupisz to już będzie zależało od Ciebie, ale powiem Ci że warto - wtedy wiosną jest po prostu pięknie.
Jeśli chodzi o nawożenie, ja zazwyczaj jesienią rozsypuję na rabaty trochę kompostu, a wiosną azofoską.
A ile Twoje dzieci mają lat ?
mirra57
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 mar 2008, o 04:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Witam Cię serdecznie Tamusiu. :D
Ogródek -działka to cudowna sprawa, zresztą sama zobaczysz jak zacz niesz coś na niej robić i posadzisz pierwsze roślinki. Tu wszyscy służą pomocą sobie wzajemnie. Bardzo dobrze, że trafiłaś na forum w odpowiednim momencie. ŻYCZĘ POWODZENIA ;:2
Majka
Awatar użytkownika
jollla500
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10626
Od: 26 cze 2008, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Tamusiu wierzę że Ci się uda stworzyć piękny ogród i w przyszłości pokarzesz fotki.A my będziemy się cieszyć i rozkoszować ich widokiem.Ja również służę pomocą jakby co pytaj ,proś :D
Jolllinki ;:3Do Jollla500
Miłością moją są ogrody, wschody słońca i jego zachody......
Awatar użytkownika
tamusia
100p
100p
Posty: 166
Od: 21 lip 2008, o 09:38
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post »

mirra57 ja CIEBIE również witam serdecznie ;:79 zaglądaj tu do mnie i podpowiadaj tak jak ;:17 GABRIELA.
Gabriela mam dwoje dzieci starszy prawie 9 lat to Mateusz,a od 4miesięcy i 17 dni jest z nami OLCIA -fasolcia ;:67 .Jak tylko będą w sklepie cebulki to będe kupować oczywiście w zdrowych granicach rozsądku. ;:112 .Jak mój tato zdąży jeszecze przed wyjazdem to wylejemy fundament pod domek,na razie musimy zrobić płot i podciągnąć prąd.Jest masa pracy ja za wiele nie pomogę przy takich męskich pracach bo z maluchem niemam co zrobić. :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”