Pomidor regulowanie kwiatów w gronie, staśmienia i inne dziwne kwiaty

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Pomidor regulowanie kwiatów w gronie, staśmienia i inne dziwne kwiaty

Post »

Szukam i szukam...i nie mogę znaleźć. Może ktoś pamięta gdzie Kozula pokazywała na zdjęciu grono kwiatowe takie rozgałęziające się na boki (??) z jednym grubaśnym pąkiem chyba pośrodku i napisała, żeby go koniecznie oberwać, bo z reszty pąków nic porządnego nie wyjdzie. I to nie był staśmiony pąk.
Jakoś tak pamiętam..
Awatar użytkownika
kasia82
500p
500p
Posty: 583
Od: 25 lut 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Pomidor regulowanie kwiatów w gronie

Post »

Moniko czy o to chodziło: Regulacja gron
Pozdrawiam
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Pomidor regulowanie kwiatów w gronie

Post »

Kasiu wieeelkie dzięki, dokładnie o to mi chodziło ;:196
Ja miałam dokładnie tak w zeszłym roku z sybirakiem. Może nie tak skrajnie jak pokazała Kozula, bo u mnie po trzy się zawiązywały. No i musiałam te pierwsze wielkoludy wcześniej zerwać, bo by była katastrofa. Tym, które rosną pojedynczymi gronami (drugie zdjęcie) nic nie trzeba regulować
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pomidor regulowanie kwiatów w gronie

Post »

Wklejam pytanie Rybki na temat innych kwiatów :

Aniu, na zdjeciach nr 27, czy on ma wszystkie kwiaty stasmione? :shock: Jest to pierwsze grono ( bardzo dlugo nie mogl ruszyc ze wzrostem po posadzeniu rozsady), ale grono jak widac dosc liczne. I co ja mam teraz z tym fantem zrobic, cale do usuniecia? :(

Obrazek Obrazek

Obrazek

i odpowiedź Kozuli

Rybko , niektóre pomidory wyszły z takimi kwiatami . To nie są staśmione kwiaty , nie sa też typowe , a część owoców może być zniekształconych . Owoce już się wiążą i przynajmniej dwa widać tam normalne , jeden chyba będzie miał wrośniętą szypułkę . Jak owoce troszeczkę podrosną , zacznij je przebierać jak pojawią się jakieś rogate , zostaw tylko takie w miarę kształtne . Akurat ten pomidor kiepsko się skrzyżował , co nie znaczy że wszystkie z tej krzyżowki są takie same .
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1578
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pomidor regulowanie kwiatów w gronie i inne dziwne kwiaty

Post »

A ja chciałabym się dowiedzić jak rozpoznać staśmione kwiaty w gronie... Macie jakieś przykładowe na foto?
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidor regulowanie kwiatów w gronie i inne dziwne kwiaty

Post »

Wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę hasło : staśmione kwiaty i znajdziesz zdjęcia i opisy.
Awatar użytkownika
kasia82
500p
500p
Posty: 583
Od: 25 lut 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Pomidor regulowanie kwiatów w gronie i inne dziwne kwiaty

Post »

dziunia87 tu masz zdjęcia Staśmiony kwiat
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pomidor regulowanie kwiatów w gronie i inne dziwne kwiaty

Post »

Kwiaty jak "słoneczniki"


Arisza napisała 09.05.2009
Kozulo...nie wiem, co począć, otóż zaobserwowałam u moich Black krimów, dziwne kwiaty :shock: i każdy z nich takie ma, po dwa na pewno.
Skąd one? Pomidorki mają się u mnie jak u Pana Boga za piecem, nie były wychłodzone, nie miały wahań temperatury, dlaczego kwiaty są staśmione?? i wyglądają jak słoneczniki??
A może właśnie ta odmiana ma takie kwiaty???
Black Zebra to samo
Czy zaobserwowaliście u swoich krimów podobnie?

Kwiat Black Krima
Obrazek

Obrazek

Rozwijający się kwiat Black Zebry
Obrazek
odpowiedź Kozuli
Ariszo , Black Krim jest wielokomorowy i cały czas będzie miał kwiaty trochę inne niż zwykłe okrągłe . Poczekaj aż się ukaże mały zawiązek i jeśli będzie widać że jest przerośnięty szypułką i ma brzydkie głębokie dziury , wtedy możesz usunąć , drugi w gronie powinien być lepszy . Małe zagłębienia przy słupku u dużych pomidorów to normalne zjawisko . Powstają z nich owoce z brązową blizną na wierzchołku .
Blak Zebra praktycznie nie tworzy staśmionych kwiatów , Twoja jeszcze się nie rozwinęła i dobrze nie widać , ale chyba będą normalne .
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pomidor regulowanie kwiatów w gronie i inne dziwne kwiaty

Post »

Staśmione kwiaty u pomidorów - cd.
Kozula
Skubię takie jak tylko zobaczę bez względu czy to są pomidory handlowe czy doświadczalne i chodzi mi właśnie o to , żeby krzak wiązał równomiernie , a nie wytracał energii na jednego pomidora . Zwykle zniekształcony kwiat kwitnie sporo wcześniej od pozostałych i zabiera lwią część pożywienia . U Ciebie na pierwszych dwóch gronach nie powinno być kwiatów do usuwania , ponieważ długo trzymałaś sadzonki w domu bez wahań temperatury .

Natomiast jeśli chodzi o największego pomidora , przede wszystkim trzeba mieć wielkoowocową odmianę , przechłodzone sadzonki po to żeby miały staśmione kwiaty (fachowa nazwa na te zniekształcone) , skrócić grona na 2-3 kwiaty . Po zawiązaniu wybrać największy zawiązek w gronie , pozostałe usunąć . Można ogłowić krzak za 3 gronem . Potem już tylko podlewanie i karmienie od czasu do czasu . Umnie największy to było chyba 1,65 kg (Japanese Oxeart) , bez żadnych zabiegów , on już taki jest .
Kozula
Dziś tak szybciutko obiecane zdjęcia dla Ariszy i może jeszcze parę osób . Grono ze zdeformowanym kwiatem i grono po regulacji .Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na zawiązku wyrosłym ze staśmionego kwiatu widać pęknięcia , przyrośnięty okwiat i wrośniętą szypułkę . Takie zawiązki są bardzo podatne na szarą pleśń . Dla porównania zawiązek z normalnego kwiatu tej samej odmiany .
Niżej pomidor jaki wyrasta z takich kwiatów . Obrazek
Dzisiaj nie zdążyłam zrobić zdjęcia otwartym kwiatom , w każdym razie przypominają trochę ozdobne pełne słoneczniki , w miniaturze oczywiście .
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Pomidor regulowanie kwiatów w gronie i inne dziwne kwiaty

Post »

Podskubywałam trochę wilków i się zacięłam.. Powiedzcie czy to są wilki jak na łodydze jest normalne grono kwiatowe i przy najbliższych 2 liściach pod tym gronem, tam gdzie powinny być wilki, są grona kwiatowe ale każde z liściem na końcu. Pewnie potem z tego grona wyrośnie pęd(??)
Czy takie grona z liściem na końcu skubie się? traktować je jak wilki? Pomidory prowadzę na 1 pęd.
Na dwóch krzakach tak mam.
*Te krzaki rosną normalnie i mają dobrze wykształcony jeden pęd i po dwa grona kwiatowe, tylko te 'dziwne' wilki.
Mam nadzieję, że zrozumiale napisałam
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pomidor regulowanie kwiatów w gronie i inne dziwne kwiaty

Post »

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale mam w sumie dużo dziwolągów.
Zamiast łodygi dalszego ciągu łodygi są po prostu same kwiaty, nie normalne wilki.
Ja te kwiaty zostawiłam i czekam aż przy niższych liściach wykształci się porządny wilk,
wtedy on będzie robić dalej za pęd główny. Zrobię zaraz zdjęcie.

Tak to wygląda, z tego wilka zrobię pęd, bo tak to same kwiaty są.
To pewnie jeszcze coś innego?

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidor regulowanie kwiatów w gronie i inne dziwne kwiaty

Post »

Jolu, raczej wilk, niewyraźnie widzę skąd wychodzi kwiat, ale widzę co najmniej dwa liście.

Moniko, jeśli pęd kwiatowy kończy się liściem to ten liść się usuwa.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Pomidor regulowanie kwiatów w gronie i inne dziwne kwiaty

Post »

Dzięki Comciu, to wiedziałam, pędy też. Zostawię, będą trzy grona, liście ew. pędy obetnę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”