Bogusiny Ogród (Bogusia2)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Bogusia2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1222
Od: 26 maja 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Bogusiny Ogród (Bogusia2)

Post »

Od dawna z najwiekszą przyjemnością odwiedzam ogrody prezentowane na tym Forum. Są piękne, w przemyślany sposób zaplanowane, pełne bajecznie kolorowych kwiatów i krzewów. Mój ogródek jest bardzo daleki od ideału. Mam go dopiero drugi rok. Jego powierzchnia wynosi ok 350 m2. Największa jego część jest położona za domem od strony pd-zach. Po bokach domu biegną dość wąskie pasy ziemii. Z boków znajdują się ogrody sąsiadów. Ziemia jest bardzo piaszczysta. W ogródku posadziłam głównie róze, rododendrony, hortensje bukietowe i ogrodowe i trochę lawendy. Cienia użyczają wysoki modrzew, dość już okazała sosna oraz jodła. A teraz chciałm pokazać kilka zdjęć mojego ogródka.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Serdecznie pozdrawiam Bogusia
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu.
Bogusia
cilla77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 3 lis 2006, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Serdecznie witamy Bogusiu na forum! :D
Cieszę się że założyłaś własny wątek ogródkowy i mam nadzieje że będziesz Nam pokazywać coraz to więcej zakątków ogródka!
Nie wiem do jakiego ideału dążysz Bogusiu ale po tych kilku fotkach widać jaki przyjemny, kolorowy i zadbany jest Twój ogród. Róże, hortensje, rododendrony - już mi się podoba :wink: Fajny pomysł na schody! :D
Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

Witaj na forum:-).
Ciekawy pomysł z tym podłożem - schodami. Pierwszy raz widzę takie rozwiązanie. Pieseczek przemiły, fajnie sobie leży z tymi łapkami założonymi jedna na drugą - jedna z moich suń tak zawsze sobie leży. Jk wszyscy, czekam na więcej zdjęć :wink: .
Pozdrawiam.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Witaj, Bogusiu - obejrzałam zdjęcia ogródka - bardzo urokliwe miejsce :) , a na pw. masz wiadomość.
Pozdrawiam cieplutko i cieszę się,że założyłaś swój wątek.E.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
teresa660
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 9 kwie 2008, o 14:05
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

witam i ja :-)

piesek fajny przy fajnej ławce :-)
Awatar użytkownika
Lantana
50p
50p
Posty: 74
Od: 15 lip 2008, o 16:07
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witaj, witaj super że kolejna Warszawianka dołączyła do forum :)

Super ogródeczek malutki, ale z klasą!
Bzzz bzzz bzzz....
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Witaj Bogusiu! Miło powitać ogrodniczkę z mazowieckich piasków. Te kilka fotek pokazuje, że masz ślicznie. Zamieść więcej zdjęć, również takie z dużymi fragmentami ogrodu.
Awatar użytkownika
Hanka 1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3058
Od: 30 kwie 2008, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kielc

Post »

Witaj Bogusiu
Fajnie,że dołączyłaś do nas.Pierwsze fotki bardzo ciekawe.Czekamy na dalsze
kochajmy ludzi, tak szybko odchodzą...
oaza spokoju Hanki
ciasta domowe Hanki
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Post »

tak tak my tu lubimy oglądać zdjęcia
duuużo zdjęć...... :)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Bogusiu, witaj na forum i rozgość się u nas wygodnie :)

Napisz co to za pomysł na takie schody, czy one są już gotowe, czy to dopiero wstępny etap, czy maja czymś np. porosnąć? Pierwszy raz takie widzę i bardzo mnie zaintrygowały. A różyczki masz piękne, już wyobrażam sobie jak pachnie pod wieczór wokół domu :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Olga00
500p
500p
Posty: 720
Od: 4 maja 2008, o 19:02
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post »

Witaj Bogusiu :wit Ogródek wygląda bardzo ładnie, różyczki są śliczne. Czekamy na więcej zdjęć. Pozdrawiam Olga.
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

witaj!!! więcej zdjęć, więcej zdjęć... :wit :wit :wit
Bogusia2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1222
Od: 26 maja 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Bardzo dziękuję za takie serdeczne powitanie. Nie spodziewałam się tylu miłych gości. Dziękuję bardzo za odwiedzenie mojego ogródka. Widze, że największe zainteresowanie wzbudziły schody. Są to schody z cegły klinkierowej, prowadzące z tarasu do ogrodu. Schody sa skończone. Taras jest położony nad ogrodem i powstała skarpa. Pomyslałam, że osuwanie się ziemii (piasku) mażnaby powstrzymać robiąc rodzaj tarasów zakończonych rollborderami. Długo się zastanawiałm jakiego rodzaju rośliny posadzić na skarpie az wreszcie przyszło olsnienie i błyskawicznie zdecydowałam się na róże. I tak sie stało, że kompletna amatorka stała się posiadaczką kilkunastu krzewów róż z wszystkimi radościami i klopotami z nimi związanymi. Jaka radość dają róże wiedzą wszyscy uczestnicy tego Forum. A klopoty? po pierwsze podlewanie - woda ze skarpy spływa, porywając ziarenka piasku i ledwo go nawilżając, po drugie czarna plamistość liści. Pierwszy problem rozwiązałam kładąc węże kropelkujące między różami, a z czarna plamistością walczę korzystając z wiedzy zdobytej na tym Forum. Postaram się zrobić zdjęcie pokazujące schody w całej krasie. A teraz kilka zdjęć mojego ogrodu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do ogrodu Bogusia
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu.
Bogusia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”