W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

Iwonka i wszyscy zainteresowani :D , zdjęcia jogurtu tu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 2#p3956772
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

Romaszko-no właśnie taki oto ze mnie informatyk :;230 ,jednak najlepiej znam się na zwierzakach i gotowaniu,komputerek nie dla mnie :lol: .Oglądałam jogurt-ślinka cieknie ;:333 ,mogę sobie wyobrazić jak smakuje.Z mojego nic nie wyszło-świnki miały deserek :lol: .Muszę poszukać w necie tego urządzenia do wyrobu jogurtu,pojęcia bladego nie mam,jak to wygląda,nawet takiej nazwy nigdy nie słyszałam ;:oj .
A moje gąsiątko jedno jest chore-apatyczne,łepek mu się chwieje :( ,pewnie nie dotrzyma biedactwo do rana,reszta towarzystwa trzyma się dzielnie z kaczuchami na czele :heja ,czekam na leprzą pogodę,by wypuścić je na pierwszy spacerek,niby jest ciepło,ale taki ostry wiatr wieje,a to przecież dzieciątka są maleńkie,tyle,że ęsie ;:196 .
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

;:138 ,ha!już wiem,jak wygląda jogurtownica,super urządzenie,na pewno sobie takie niebawem sprawię :wink: ,ciekawe tylko,czy dzieci będą taki jogurt jadły,bo przyzwyczajone do tego przesłodzonego świństwa ze sklepu :? ,ja osobiście wolę kefir od jogurtu lub jogurt naturalny,och,już nie mogę się doczekać jogurtu z truskawkami... ;:65 .A są już u was truskawki?u mnie takie małe zielone...myślę,że za2-3tyg.rozpocznie się truskawkowe obrzarstwo ;:173 .
Twixi
100p
100p
Posty: 176
Od: 19 kwie 2012, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

Ojej, tyle tu nowych wieści że chyba nie dam rady każdemu z osobna odpisać. Przepraszam.
Mam problem. Jedno z moich 11 malusich królików cały czas biega takie wykrzywione. Główkę
przekrzywiona nosi i co chwilę się przewraca. Żywotne , dzielne, ale żal patrzeć. Kaleka.
Da się coś z tym zrobić czy muszę zamknąć oczy ?
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

Twixi dawno cię nie było,ja akurat na króliczkach się nie znam,ale myślę,że jeśli króliczej ma apetyt i rośnie,to może poczekać?Może podrośnie na tyle,by nadawał się na obiadek,szkoda po prostu wyrzucić,no,chyba,że widać,że się męczy to inna sprawa,Farmland lub Romaszka na pewno więcej co doradzą :wink:

-- 1 cze 2013, o 09:08 --

Miałam kiedyś kulawą gąskę i też przeżyła,była tylko sporo mniejsza od rówieśniczek :wink: .
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

Próbowałam zalogować się na forum ogrodniczym,jakoś ciągle coś im tam nie pasuje,mam problem z moją gruszą,może ktoś z was się na tym zna i podpowie mi na co jest chora? Obrazek

Obrazek


Grusz choryje na to od 3 lat,listki najpierw się zwijają a potem czernieją i usychają,jest jeszcze młoda i nie owocuje.Nie wiem czy to jakaś choroba grzybowa czy też jakieś robaki?
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

Iwonko na temat gruszy to przeczytaj tu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... lit=grusza
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

romaszka pisze:Iwonko na temat gruszy to przeczytaj tu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... lit=grusza
Dzięki,zaraz sprawdzę co dolega mojemu drzewku :roll: .Spróbowałam ponownie zrobić jogurt bez jogurtownicy.Podgrzałam mleko z jogurtem naturalnym i wlałam do termosu.Opatuliłam go szczelnie kocem,nakryłam poduchą puchową i się robi ;:65 .Czytałam,że w ten sposób także można zrobić jogurcik.Tylko nie wiem kiedy go teraz z tego termosu wyjąć?Do rana nie będzie za długo? :roll: .Potem przełożę go do lodówki,by zgęstniał,jak radziła Romaszka :wink: .Trzymajcie kciuki za mleczarza amatora :;230 .
Twixi
100p
100p
Posty: 176
Od: 19 kwie 2012, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

A ja się pochwalę maluszkami już 3,5 tygodniowymi. To pierwszy miot samiczki.
Urodziła 11 i dzielnie wszystkie odchowała. To jedno maleństwo chyba sobie nie poradzi
z pobieraniem stałego pokarmu ;:218

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

Śliczne maleństwa,w sam raz do tulenia ;:196 ,moje gąsiątka jak na razie chowają się dzielnie :wink: ,mam nadzieję,że żadne już nie padnie.
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1872
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

Jak ja dawno tu nie zaglądałam!

Piękne zwierzaczki macie. ;:138
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

Ałło-jogurt palce lizać!pychota!ma troszkę ostrzejszy smak niż taki ze sklepu ale jest bardzo smaczny,smakuje trochę jak maślanka mrągowska,tylko ciutek kwaśniejszy.Myślę,że gdy doda się odrobinę cukru i owoce to dzieciom będzie smakował :wink:
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1872
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Post »

No i muszę się pochwalić. ;:173

Mój pomysł i w większości moje wykonanie. ;:224

Dwie bliźniacze klatki młodzieżowe, takie wąskie (70cm) i długie (2m). Z paśnikami, półkami w środku...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”