Hosta (funkia) - rozważania ogólne i związane z opisami

Hosty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1852
Od: 24 maja 2008, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Paco, miło mi, że taka dyletantka jak ja (na razie, mam nadzieję) przyczyniła się do uszczegółowienia opisu, ale muszę zwracać baczną uwage na wielkość host, bo inaczej wyjdzie mi straszny misz-masz w ogródku :lol:

Tomaszu, ja wiem, że hosty się bardzo łatwo i bez uszczerbku dla nich przesadza, tylko że latanie z tym biednym jednopędowym badylkiem po całej działce chybaby mu na zdrowie nie wyszło...
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

No nie, posadź na razie tam gdzie uważasz- zawsze możesz przesadzić:)
Paco, wymiary host według źródeł amerykańskich nie są wiarygodne i ostateczne. To kraj o bardzo rożnych strefach klimatycznych, w których ta sama odmiana wzrasta różnie.
Nie potwierdzam absolutnie wielkości podawanych na Hosta Registration odnośnie rodziny "fragrantbouquetowatych". Które w warunkach europejskich wyrastają na olbrzymy. Tam, podają,ze Fragrant Bouqet to tylko 40/60cm, wymiary liści to15/10cm. Koń by sie uśmiał.
U mnie liście są jak patelnie, a Guacamole już w roku ubiegłym miała prawie 80cm wys.
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Ja w opisach opieram się na mat. źródłowych, gdyż w większości moje hosty są jeszcze zbyt młode, aby opisywać je z doświadczenia i obserwacji.
Dlatego, bacznie przyglądaj się opisom - gdyż Twoje doświadczenie pozwoli na bardzo dokładne określenie niektórych cech host, jakich my jeszcze nie znamy. :!: :D
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

..albo jeszcze coś innego. Potrafię zadbać o rośliny, kiedyś ostróżki rosły mi bardzo bardzo wielkie. Koleżanka zawsze gadała, że u mnie to dwa razy takie jak u ludzi....? Może w tym też coś jest?
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

No mistrzu :shock: :D - to pochwal się jak to robisz. :wink:
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

No, nie mam pojęcia! Ziemię mieszam tak jak wcześniej gdzieś tam pisałem, nawóz (azofoska) rzucam w kwietniu, potem dbam o względną wilgoć i wsio...
mieszkog
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 14 cze 2007, o 13:08

Post »

Mam propozycję, może by stworzyć osobny temat z ciekawymi linkami na temat host, fora, opisy odmian, zdjęcia. Nie koniecznie w języku polskim. Co wy na to?
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Można sprobować, choć mnie to forum całkowicie wystarcza. Jest popularne, forumowiczów masa i atmosfera ok :) .
mieszkog
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 14 cze 2007, o 13:08

Post »

Nie chodzi mi o to, że forum mi nie pasuje tylko o to, żeby poszerzyć horyzont i dowiedzieć się jak sobie radzą zagraniczni miłośnicy host :D no i szukam dokładnych opisów odmian bo na hostaregistar za mało danych...
Pidżama
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 766
Od: 18 mar 2008, o 18:33
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Mieszkog, powiedz prosze co w opisach odmian najbardziej Cie interesuje, postaram sie zamieszczać to w opisach, które ja dodaję. Opisy host na forum tworzymy głównie w oparciu o własne doświadczenia z daną odmianą na naszym rodzimym gruncie. Zazwyczaj to jak rosną za wielką wodą a jak u nas, to zupełnie dwa światy.
Beata
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Dokładnie, weźmy przykład form od Fragrant Bouquet. Tam nieduże, tu wielkie.
mieszkog
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 14 cze 2007, o 13:08

Post »

Wiem, dlatego nie tyle chodzi mi o samą wielkość, ale o czasami nieistotne detale jak liczba nerwów, charakterystykę nerwów - wypukłe/wklęsłe, czy wyczuwalne pod spodem itp., liczba liści na łodydze kwiatowej(jeśli występują). Może to trochę dużo ale przy identyfikacji się przydaje.
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Miszkog, ale to raczej jest bez sensu. Ilość liści na łodydze? Hosty czasem je tworzą, a najczęściej nie. Liczba nerwów na łodydze zależy od wielkości rośliny i wielkości liścia. Nie ma reguły.

Jeśli Ci za mało charakterystyki w naszych opisach to daj znać. Jednak nie mam zamiaru wyliczać liczby par nerwów, bo ...już wiesz dlaczego. Opisy ze stron amerykańskich nie są nam zbytnio przydatne. Musimy być cierpliwi tutaj.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”