Moja kolekcja - -/Sundaville

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Olenkazz
200p
200p
Posty: 206
Od: 3 mar 2013, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Witaj,

P r z e p i ę k n e sä Twoje -.... piszesz o zimowaniu w ciemnej suchej piwnicy... pytam praktyka bo się boję o zimowanie swojej.... też kupiłam w obi.... naprawdę zimujesz je w zupełnej ciemności? Napisz proszę w jakiej temperaturze i jak je wtedy podlewasz? Jak i kiedy tniesz? Majä ładny gęsty pokröj.... zależy mi na Twoich informacjach, bo jak widzę na zdjęciach znalazłeś sposöb na - i uprawiasz je z sukcesem.....
:D
Pozdrawiam
Olenka
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Olenkazzo dziękuje za dobre słowa :) . Więc tak ... Najlepiej, żeby rośliny przy zimowaniu miały jak najmniej dostępu do światła , bo to nie służy im przy śnie. Jaka może być temperatura w piwnicy :roll: domyślam się, że gdzieś od 6 - 10 C, bo to dosyć chłodna piwnica, ale jeżeli ty nie masz piwnicy, to rośliny umieść w jak najchłodniejszym pomieszczeniu w domu. Co do podlewania ... gdy ziemia zacznie zamieniać się w proch/skałe to trzeba dać roślince trochę wody (ale z umiarem pamiętając, że ona teraz śpi). Ogólnie rzecz biorąc to gdy pojawią się pierwsze przymrozki rośline chowam do garażu. Tam kończy kwitnąć i zrzuca liście (zostają same badyle) i w takiej formie bez przycinania zabieram je do piwnicy. Na wiosne po przezimowaniu w zależności, gdzie puści zielone listki (może puścić z badyla, lub z ziemi, od korzenia) jeśli puści z badylka to czekam jak się rozrośnie i potem ucinam suche badyle, a jeśli z korzenia to ucinam wszystkie suche badyle .
Jeśli coś jest niejasne, albo coś jeszcze chcesz wiedzieć to pytaj
POZDRAWIAM :wit
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Belfedor jak dla mnie to wytłumaczyłeś jasno i przejrzyście ;:333 :)
Teraz tylko musze gdzieś "upolować " sandaville :wink:
Mam jeszcze pytanie czy kolor kwiatów oznacza , że każda odmiana kolorystyczna ma swoja nazwę ?
(chyba zrozumiałeś o co pytam? :wink: )
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Kasiu na pewno każdy kolor to jakaś inna odmiana i ma swoją nazwe. Ale to raczej nie jest nam potrzebne w zakupie :lol: . Po prostu w sprzedaży zazwyczaj nie podaje się nazwy odmiany tylko np. Sundavilla czerwona/sundavilla biała itd. . Samej czerwonej jest wiele odmian (różnią się odcieniem koloru) , tak samo jak różowej i każda z nich ma oczywiście inną nazwe odmiany. Np. w tym roku mam jaśniutki róż, a obok stoi sundavilla o nieco innym odcieniu i zapewne są to dwie różne odmiany.

PRZYKLAD

Tu masz sundaville czerwona o nazwie red star Obrazek

A tu już jakaś inna odmiana czerwonej
Obrazek
Awatar użytkownika
Olenkazz
200p
200p
Posty: 206
Od: 3 mar 2013, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Drogi Belf,

Dzięki za wszystkie praktyczne porady. Majä dla mnie wielkä wartość, bo pochodzä od praktyka!

Na tę chwilę myślę, że wszystko jasne! Jestem jednak pewna, że bliżej zimy pojawiä się pytania. Wtedy pozwolę sobie je zadać.

Wydaje mi się, że wiele osöb skorzysta z Twojej wiedzy i doświadczenia..... może na bieżäco mögłbyś nam dawać sygnały, że już chowasz, albo tniesz...... pewnie wtedy popełnilibyśmy mniej błędöw...

Jeszcze raz - dzięki :D
Pozdrawiam
Olenka
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Droga Olenko postaram się na bieżąco dawać wam sygnały i dodawać zdjęcia, bo po to właśnie założyłem ten wątek :D Życzę Tobie i innym, żeby wasze sundaville pięknie kwitły i szybko rosły . Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Ivona44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 31 mar 2013, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Drogi Belfedorze :shock: to brzmi jak z jakiejś bajki o Czarodzieju - skąd wyczarowałeś te różową? DZiś w L Merlin były czerwone - 50 dych kosztowały - oszaleli chyba - nie kupiłam ;:134 - skąd różowa? gdzie kupiłeś?

Już doczytałam - w OBI - i też po 50 zł? ;:202
Pozdrawiam, Iwona.
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Ivonko to nie czary :;230 W OBI masz je od 11.99 zl do 19,99 zl . A zółtą za 76 zl :evil: .
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Dzisiaj zrobiłem pierwsze podejście do rozmnożenia sundavilli dwoma sposobami. Jeżeli mi się uda je rozmnożyć to opublikuje wam cały przebieg :) . TRZYMAJCIE KCIUKI
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Ja juz trzymam ;:215
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Witaj... Cudowne są... Wszystkie, jak leci... ;:215
Miałam przez kilka lat Sundaville, czerwone... Radziły sobie dwa lata, czyli dwa sezony zimowały spokojnie, bez problemów, w trzecim roku nie wypuszczały ani jednego pędu... Co było nie tak w tym trzecim roku, bo do tej pory nie umiem sobie odpowiedzieć...? Dwa lata zrobiłam przerwę i w tym roku kupiłam 10 sztuk czerwonych... Malutkie sadzonki, ale już mają pączki... Teraz tylko słonko i będą kwiaty... Będę znowu próbowała poradzić sobie z nimi w zimie...
Napisz, proszę, co myślisz... Czemu padały w trzecim roku...?
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Droga Doroto nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć na twoje pytanie :roll: . Czynników może być wiele. Mogłaś np. przesuszyć korzenie, lub roslina zimowała w zbyt zimnym miejscu itd. mogę wymieniać i wymieniać ;:224 . Zimowanie można porównać do gry w ruletkę - nie zawsze da się wygrać i to chyba jedyny minus w hodowli sundavilli ;:222 .
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moja kolekcja - -/Sundaville

Post »

Dziękuję... Mam nadzieję, że ten rok będzie dla mnie łaskawszy, jeśli chodzi o Sundaville... Są tak piękne, że nawet te niepowodzenia nie wyleczyły mnie z ich uroku... :wink:
Życzę Ci udanej uprawy i będę zaglądać, jeśli pozwolisz... :)
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”