Mój storczykowy wątek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

:wit Ciku, witaj na forum! :D Fajnie, że w końcu zdecydowałaś się pokazać nam swoją kolekcję!! :D Masz same piękności!! :D Ostatnio też skusiłam się na MM, kompletnie mnie zauroczył ;:167 W rzeczywistości kwiatki są o wiele delikatniejsze niż jakby się wydawało po zobaczeniu zdjęć. Może zdradzisz, jaki masz sposób na swoje miniaturki? Ja miałam do tej pory tylko jedną, ale nie udało mi się jej uchować (zalany stożek wzrostu). Mam jednak chęć kupić sobie jakiegoś malucha - są śliczne i zajmują mało miejsca :wink:
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Marta25 pisze::wit Ciku, witaj na forum! :D Fajnie, że w końcu zdecydowałaś się pokazać nam swoją kolekcję!! :D Masz same piękności!! :D Ostatnio też skusiłam się na MM, kompletnie mnie zauroczył ;:167 W rzeczywistości kwiatki są o wiele delikatniejsze niż jakby się wydawało po zobaczeniu zdjęć. Może zdradzisz, jaki masz sposób na swoje miniaturki? Ja miałam do tej pory tylko jedną, ale nie udało mi się jej uchować (zalany stożek wzrostu). Mam jednak chęć kupić sobie jakiegoś malucha - są śliczne i zajmują mało miejsca :wink:

Co do tych miniaturek Marto to sama już nie wiem jak z nimi postępować. Nie miałam jeszcze kwitnienia własnego miniaturek, jedna wypuściła hmm nie wiem co to nawet jest, ani pęd, ani korzonek ani pojedynczy listek. Z dołu od trzonu dwa nowe... tak jakby dwa złączone listki hmm zrobię zdjęcie i wkleję. Reszta przekwitła więc czekam na rozwój wydarzeń.

-- 29 maja 2013, o 16:43 --

Ostatnio skusiłam się i zamówiłam z All storczyka midi, jak na midi ma duże kwiaty, został 1 po przesyłce. Obrazek
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Ciku pisze: jedna wypuściła hmm nie wiem co to nawet jest, ani pęd, ani korzonek ani pojedynczy listek. Z dołu od trzonu dwa nowe... tak jakby dwa złączone listki hmm zrobię zdjęcie i wkleję. Reszta przekwitła więc czekam na rozwój wydarzeń.
No to może basak keiki? ;)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Nowa miniaturka, jeszcze jedna jest w drodze i kończę z zakupem ich więcej. Muszę zobaczyć czy w ogóle będą chciały u mnie rosnąć. Obrazek Obrazek
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Kurcze Wy to macie super te mini :D .Piekna ,sliczna i w ogole ;:167 .Aj tam Ciku ,pewnie ze bedzie rosla wiec nie koncz kupowania :D
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Nie wiem Aniu czy to basal keiki, wkleję zaraz zdjęcie to ocenicie. Jeszcze się takiego nie dochowałam.
Mam też do Was parę pytań, mam storczyka, kwitnie super, ale zaraz po kupnie padły mu liście, już w sklepie było z nimi coś nie tak ale był po bardzo promocyjnej cenie więc chciałam go uleczyć :)
Wygląda tak, zero listka, myślicie, że jak zrzuci kwiaty to może coś mu jeszcze z tego trzonu wyrośnie?? Chodzi mi o jakiegoś listka.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

I jeszcze jedno pytanie dotyczy Katlejki, nie wiem co to za hybryda bo zamówiłam jako niespodziankę. Jest moją pierwszą i nie wiem za bardzo czy ją taką zostawić czy trzeba coś przyciąć, gdzieś...??
Obrazek

-- 29 maja 2013, o 17:09 --

Aaaa i mnie dopadło również, po raz pierwszy. Dziś na Mini Marku zobaczyłam robaki, tzn wełnowce. Pooglądałam całą roślinkę, odrazu ją odseparowałam od innych. Przejrzałam inne i na razie nie dostrzegam w nich nic niepokojącego. Z MM mechanicznie usunęłam szkodniki i na razie niby czysto. Myślicie, że możliwe jest by pozbyć się ich bez chemi??
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Ludwikiem je, Ludwikiem! O ile uznasz Ludwika za niechemię ;:306
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

kahim pisze:Ludwikiem je, Ludwikiem! O ile uznasz Ludwika za niechemię ;:306
Chodziło mi o mechaniczne usunięcie robaków, jeżeli to nie poskutkuje to potraktuję chemią, np. Ludwikiem ;)
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

:wit Ten :
Obrazek i mini z 3 strony to bomba, są takie śliczne! Ubóstwiam je, będę wracać tutaj często je oglądać ;:303
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Callanthe pisze::wit Ten :
Obrazek i mini z 3 strony to bomba, są takie śliczne! Ubóstwiam je, będę wracać tutaj często je oglądać ;:303

Witam Pati!! Miło mi bardzo, że spodobało się Tobie coś z moje kolekcji. Ja jestem pod wrażeniem Twoich miniaturek a zwłaszcza Twojej ręki do nich. Powiedz mi jak je pielęgnujesz?? Tak samo jak te większe okazy?? Mam ich 6, 7 w drodze. Większość po kwitnieniu już sklepowym i czekam aż się obudzą w jakikolwiek sposób ale na razie cisza. Jedyny który się ruszył to ten. I tak jak pisałam Ani nie bardzo wiem co to jest, takie dwa niby pędziki ale po 2 listki naprzeciw siebie. Hmm dodam zdjęcia, mam nadzieję, że będzie to widoczne.
Obrazek
Obrazek Obrazek
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Może Twoje mini wypuszcza basal keiki ? ;:138 Zobacz jak prezentuje się miniaturka u 3velyny z kilkoma basal keiki ;:108 Może u niej znajdziesz coś podobnego na zdjęciach :D Ja na moich miniaturkach niestety nie miałam jeszcze żadnych keiki, jedynie przy jednym dużym storczyku, który jest u mnie, bo tam nie kwitł i jak zakwitnie to wraca na stare śmieci ;:224

Swoje miniaturki pielęgnuję tak jak te duże stroczyki, czyli przelewam wodą przefiltrowaną z dzbanka Brita z odrobiną nawozu :D W moim wątku jest zdjęcie, na którym widać, że 3 moje miniaturki rosną w sphagnum a 4 w korze. Te, które rosną w korze trochę wyrosły (mają po 5 lat) i żyją sobie w 12 cm doniczkach. Dlatego powiększyły im się liście i korzenie. Te osłonki, w których są te 3 typowe mini to są właśnie osłonki po miniaturkach stojących za nimi :) Trudno w to uwierzyć, ale tak właśnie jest :D

Moje miniaturki aktualnie 4 z nich mają nowe listki i idą w korzonki ;:108 Dwa z nich to wciąż jeszcze kwitnienia sklepowe ;:131 1 z tych wypuszczających listek to keiki miniaturki mojej babci, które jeszcze u mnie nie kwitło ;:185 i również czekam na pędzik. Kolejny agent z tych wypuszczających liścia też jeszcze nie miał u mnie własnego kwitnienia, ale liść ma już dosyć spory to doglądam codziennie czy czasem coś nowego się nie wybija ;:224
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój storczykowy wątek

Post »

Callanthe pisze:Może Twoje mini wypuszcza basal keiki ? ;:138 Zobacz jak prezentuje się miniaturka u 3velyny z kilkoma basal keiki ;:108 Może u niej znajdziesz coś podobnego na zdjęciach :D Ja na moich miniaturkach niestety nie miałam jeszcze żadnych keiki, jedynie przy jednym dużym storczyku, który jest u mnie, bo tam nie kwitł i jak zakwitnie to wraca na stare śmieci ;:224

Swoje miniaturki pielęgnuję tak jak te duże stroczyki, czyli przelewam wodą przefiltrowaną z dzbanka Brita z odrobiną nawozu :D W moim wątku jest zdjęcie, na którym widać, że 3 moje miniaturki rosną w sphagnum a 4 w korze. Te, które rosną w korze trochę wyrosły (mają po 5 lat) i żyją sobie w 12 cm doniczkach. Dlatego powiększyły im się liście i korzenie. Te osłonki, w których są te 3 typowe mini to są właśnie osłonki po miniaturkach stojących za nimi :) Trudno w to uwierzyć, ale tak właśnie jest :D

Moje miniaturki aktualnie 4 z nich mają nowe listki i idą w korzonki ;:108 Dwa z nich to wciąż jeszcze kwitnienia sklepowe ;:131 1 z tych wypuszczających listek to keiki miniaturki mojej babci, które jeszcze u mnie nie kwitło ;:185 i również czekam na pędzik. Kolejny agent z tych wypuszczających liścia też jeszcze nie miał u mnie własnego kwitnienia, ale liść ma już dosyć spory to doglądam codziennie czy czasem coś nowego się nie wybija ;:224
Wow... ;:180 U mnie śpią wszystkie, oprócz 1, dlatego na razie wstrzymuje się z kupnem nowych mini.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”