Pokrzywka brazylijska, koleus blumego(Plectranthus scutellarioides) uprawa w domu

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
joa-na
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 lip 2007, o 12:27

Re: Pokrzywka brazylijska, koleus blumego

Post »

Piękny ten Twój Coleus Kong. Ja też się pochwalę moją małą hodowlą. Miałaś rację Agnieszko zaczynają się przebarwiać.
http://imageshack.us/photo/my-images/32/dscf03487.jpg/ i tu http://imageshack.us/photo/my-images/855/dscf0346t.jpg/
pablo33-33
100p
100p
Posty: 147
Od: 13 mar 2013, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdansk

Re: Pokrzywka brazylijska, koleus blumego

Post »

kupilem nasionka pokrzywki i zastanawiam sie czy teraz jak mamy juz prawie koniec maja ,warto je wysiac,bo zalecany jest wysiew w marcu .....co o tym myslicie ma ktos z was jakies doswiadczenie w sianiu o tej porze roku (koniec maja) prosze o porade.
pablo33-33
100p
100p
Posty: 147
Od: 13 mar 2013, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdansk

Re: Pokrzywka brazylijska, koleus blumego

Post »

nikt mi nie doradził ,więc postanowiłem wysiać nasionka......i oto efekt :heja Obrazek
joa-na
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 lip 2007, o 12:27

Re: Pokrzywka brazylijska, koleus blumego

Post »

Super, moje gratulacje ;:138
Na pewno teraz ładnie będą rosły i latem będziesz się cieszył pięknymi koleusami :)
x-Cz-a

Re: Pokrzywka brazylijska, koleus blumego

Post »

Kupiłam sadzonki na targu ale są w torfie i to mnie denerwuje.
Wsadzona na klombie stoją jak zaczarowane ani drgną
pablo33-33
100p
100p
Posty: 147
Od: 13 mar 2013, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdansk

Re: Pokrzywka brazylijska, koleus blumego

Post »

po przesadeniu musi sie system korzeniowy rozrosnąc ,za jakiś czas pokrzywki ruszą w liście
ANNA2006
200p
200p
Posty: 430
Od: 17 maja 2013, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODLASKIE

Re: Pokrzywka brazylijska, koleus blumego

Post »

Nikt nie napisał jak zimuje koleusy?Czy wystarczy wstawić do mieszkania i wiosną pobrać sadzonkę ? Mam takiego i nie chciałabym stracić go przez zimę .Proszę o poradę .

Obrazek
------------------------------
ANNA2006 Kolorowy balkon :wit
Awatar użytkownika
IwonaJ
500p
500p
Posty: 581
Od: 9 lis 2012, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pokrzywka brazylijska, koleus blumego

Post »

Na zimę koleusy wstawiam do mieszkania(te które chcę mieć na wiosnę), trochę przycinam. W tym czasie nie są one już tak atrakcyjne jak poprzednio, tracą kolory i nie rosną już tak intensywnie. Wiosną pobieram młode sadzonki zielne, do wody, aż puszczą korzonki i znów do ziemi i na balkon. W ubiegłym roku widziałam jak Pani z kwiaciarni ogoliła późną jesienią koleusa do zera -dosłownie i mówiła, że wiosną będzie miał nowe łodygi i liście. - tak też można.
Awatar użytkownika
Silja
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 9 kwie 2013, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pokrzywka brazylijska, koleus blumego

Post »

Ja wykopuje koleusy na zimę i zimuję je w domu :)

Moje dwa koleusy zostały prawie całe zjedzone przez ślimaki... ech ale mam już sposób na te dranie :?
Ratując jednego psa nie zmienimy świata. Ale świat zmieni się dla tego jednego psa.
Awatar użytkownika
IwonaJ
500p
500p
Posty: 581
Od: 9 lis 2012, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pokrzywka brazylijska, koleus blumego

Post »

Slija jak sobie radzisz ze ślimakami?
Awatar użytkownika
Silja
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 9 kwie 2013, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pokrzywka brazylijska, koleus blumego

Post »

kopiuje swój post z innego wątku

Na forum wyczytałam gdzieś o piwie... po tym jak wczoraj zobaczyłam, że ślimaki zjadły mi prawie całe dwa koleusy zastosowałam to. Obciełam butelkę po wodzie wlałam tam trochę piwa... efekt - rano zastałam utopionych ślimaków chyba z 30 !!! Ale miały imprezę :heja

a tu link do tematu o ślimakach http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 0#p4006370
Ratując jednego psa nie zmienimy świata. Ale świat zmieni się dla tego jednego psa.
Awatar użytkownika
IwonaJ
500p
500p
Posty: 581
Od: 9 lis 2012, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pokrzywka brazylijska, koleus blumego

Post »

Silja ja też urządzę moim imprezę piwną. Te odcięte części butelki po piwie zakopać po brzegi w ziemi i naleć piwa, jak rozumiem?
Awatar użytkownika
Silja
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 9 kwie 2013, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pokrzywka brazylijska, koleus blumego

Post »

:uszy

Ja odciełam dno butelki po wodzie mineralnej (tak na wysokośc ok 5-6cm) i wlałam tam trochę piwa i po prostu położyłam między kwiatkami... ale impra była. Nie zakopuj bo to trzeba wywalic na drugi dzień, a po co się męczyć. Same wejdą :wink:
Ratując jednego psa nie zmienimy świata. Ale świat zmieni się dla tego jednego psa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”