Kosiarka samojezdna - traktorek

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
AgnieszkaK
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 8 mar 2012, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

kosiarka samojezdna a z napędem

Post »

Witam! Bardzo proszę o wyjaśnienie co oznacza sformułowanie "kosiarka samojezdna" a co "kosiarka z napędem"?
Rodzice wybierają się na zakupy - chcą kupić kosiarkę spalinową i najlepiej taką, której nie trzeba byłoby mocno pchać. Ale żeby popytać w sklepie, trzeba wiedzieć o co pytać :D Gdy wpisałam w gooooogle zapytanie o kosiarki, wyskakują same reklamy :( Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: kosiarka samojezdna a z napędem

Post »

Samojezdna - np traktorek do koszenia
Z napędem - podstawowa kosiarka co trzeba pchać ale napęd lekko nam w tym pomaga
tomek14
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 17 maja 2013, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kosiarka samojezdna a z napędem

Post »

Dokładnie jak odpisał PiotrekP.
Ja tylko dodam że samojezdne są znacznie droższe niż te z napędem.
Kosiarki samojezdne używa się najczęściej na dużych powierzchniach.
Przykładowe zdjęcia
Kosiarka samojezdna: http://www.salontechniczny.com.pl/katal ... 401182.jpg
Kosiarka z napędem http://www.salontechniczny.com.pl/katal ... 401179.jpg
AgnieszkaK
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 8 mar 2012, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kosiarka samojezdna a z napędem

Post »

Dziękuję za odpowiedzi, ale tym bardziej nic nie rozumiem. W folderze otrzymanym z lokalnego sklepu ogrodniczego były kosiarki tak to określę "do pchania" (nie traktorki, na które się wsiada) i opisane były dwie opcje - wersja "samojezdna" - była tańsza i wersja z "napędem" - droższa o kilkaset złotych. To mama zwykle kosi ogród i ciężko jej pchać kosiarkę przed sobą - w tej chwili mają wersję elektryczną - z kablem do prądu. Chciałaby kosiarkę, która będzie "lekko sunąć po trawniku" :D Jaką zatem kupić?
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: kosiarka samojezdna a z napędem

Post »

koniecznie kup kosiarkę z napędem. Używam kilku kosiarek codziennie i nie wyobrażam sobie koszenia trawnika kosiarką bez napędu. Komfort pracy "z napędem" jest nieporównywalnie lepszy od "bez napędu"
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: kosiarka samojezdna a z napędem

Post »

Miałem nieprzyjemność kosić dwoma kosiarkami z napędem i dziękuję bardzo, wolę pchać. Napęd jest tak wolny, że szybciej zasnąłbym przy koszeniu z nudów, niż skosił :wink:
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: kosiarka samojezdna a z napędem

Post »

Tylko Twój "bieg" wpływa na jakość koszenia :wink:
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: kosiarka samojezdna a z napędem

Post »

Nie mam "angielskiego" trawnika, dalej od domu jest wręcz łąka i lasek, które kosze regularnie co około 2 tygodnie trochę kosą, trochę kosiarką.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: kosiarka samojezdna a z napędem

Post »

przy ZADBANYM i GĘSTYM trawniku kosiarka bez napędu nie daje rady. Napęd jest po to aby odciążyć użytkownika od pchania i utrzymać równe tempo.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: kosiarka samojezdna a z napędem

Post »

MarcinBrz pisze: Napęd jest tak wolny, że szybciej zasnąłbym przy koszeniu z nudów, niż skosił :wink:
hm, ja mam odmienne wrażenia, szczególnie odczuwalne to jest gdy kosz jest już pełen, a teren lekko nierówny - wówczas napęd traktuję jak błogosławieństwo. Marcin a moze tylko w Twoim przypadku trzeba sprawdzić napęd tzn. jego przełożenie i wyregulować odpowiednio ?
blizniak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 4 lis 2010, o 23:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: kosiarka samojezdna a z napędem

Post »

Agnieszka, czy rodzice kupili już kosiarkę?
Tak k-woli wyjaśnienia:
1. Kosiarki z napędem nie pchamy. Napęd ma po to byśmy jej nie pchali. Większość kosiarek ma stałą prędkość jazdy (brak możliwości regulacji), ale są też kosiarki z płynną lub stopniową regulacją prędkości jazdy. Do czego nam potrzebna regulacja prędkości? Prędkość musi być dostosowana do wysokości i gęstości koszonej trawy. W kosiarkach z brakiem regulacji prędkości musimy to robić ręcznie dźwignią napędu. Jeżeli chcesz zobaczyć kosiarkę z płynną regulacją prędkości jazdy i dodatkowo z mechanizmem różnicowym zerknij: http://amapoland.pl/index.php?page=kata ... 9&prod=488 . Niestety kosztuje w granicach 4 tys.
2. Kosiarki samojezdne - to najzwyklejsze traktorki lub ridery ogrodnicze.
Jak mielibyście jakieś pytania, proszę napisać
Bliźniak ;:333
AgnieszkaK
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 8 mar 2012, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kosiarka samojezdna a z napędem

Post »

Kupili. Na razie się wdrażają,bo to inne koszenie jest. Mają trawnik raczej zadbany,równy, ale dużo zakamarków tzn. rabatki rozsiane na trawniku o różnych kształtach. Kupili z napędem, za 850 zł w lokalnym sklepie ogrodniczym, nie w markecie. Dużo z tą nazwą kosiarki namieszał folder sklepu,który oglądaliśmy. Już dla ciekawości napiszę,że w folderze kosiarka tam zwana samojezdną kosztowała 750 zł a ta sama z napędem 800 zł. To była dokładnie tak samo wyglądająca "kosiarka- kosiarka" ( nie traktorek) i opisana była tymi dwoma cenami. To wprowadziło zamieszanie w moim pojmowaniu kosiarek :D . Dziękuję wszystkim za wskazówki :D
Marekkkk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 gru 2014, o 13:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mini traktorek - kosiarka samojezdna

Post »

Z mojej, długiej analizy występujących na naszym rynku samojezdnych kosiarek wynika, że dobry sprzęt jest bardzo drogi. Dlatego postanowiłem zrobić SAM-a, który musiał być mocny, zwarty, zwrotny i ekonomiczny. Zastosowałem silnik od Fiata 127 903 cm3 , wtedy miał on 47 KM, tylny most oryginalny od Suzuki Samuraja z blokadą, narzędzie tnące z 3 nożami o szerokości cięcia 1,2 m podnoszone linką przez zblocze. Oprócz koszenia , odśnieżania miało być zbieranie trawy i liści, jednak ciężki czarnoziem dość szybko zabijał wyrzut. Musiałbym w rurze wylotowej stosować podajnik łańcuchowy. To mnie zniechęciło i z tego rozwiązania zrezygnowałem. Ostatecznie wyeliminowałem odwracanie obrotów na dwóch mniejszych nożach, które było konieczne przy wyrzucie środkowym. W kosisku wykonałem otwory boczne. Sprzęt dobrze się spisuje chociaż nie ma lekkiego życia. Do koszenia mam 2 ha parku i 1 ha trawników. SAM-a można zobaczyć na youtube wpisując sam koszenie Topola lub sam odśnieżanie Topola.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”