Choina kanadyjska (Tsuga canadensis)

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
mirasek
200p
200p
Posty: 372
Od: 12 gru 2007, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Choina kanadyjska (Tsuga canadensis)

Post »

mam mały dylemat. kupiłem choinę kanadyjską 'tsuga canadensis' z zamiarem uzyskania drzewka ok.8-10m wysokości - i taką w sklepie mi podobno dali (nie miała jednak opisu). z wyglądu jednak przypomina mi odmianę karłową 'jeddeloh'. czy ktoś na podstawie tego zdjęcia może mnie upewnić co to za odmiana. dziękuję i pozdrawiam.

Obrazek
Awatar użytkownika
mirasek
200p
200p
Posty: 372
Od: 12 gru 2007, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

też właśnie się nie znam - ale wiem, że są odmiany karłowe 'nana' i 'jeddeloh' , a nie chciałbym wsadzić moich zakupionych w nieodpowiednie miejsce.
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Nie wiem co Tobie sprzedali, może jakaś siewka, która będzie miała cechy pośrednie, a może choinę taką jak chciałeś. :( :D

Moja choina kanadyjska Jeddeloh tak wygląda po 6 latach, u mnie w ogrodzie.
Ma 60 cm wysokości. Twoje rośliny wydają się dużo wyższe.

Obrazek
Awatar użytkownika
mirasek
200p
200p
Posty: 372
Od: 12 gru 2007, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

moje mają wysokość ok.30cm i właściwie wyglądają jak Twoja 'jeddeloh'. i tu właśnie robi się problem bo chciałem inną odmianę rosnącą wyżej. chyba, że wszystkie odmiany młodej choiny kanadyjskie wyglądają podobnie.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Jestem przekonany że kupiłeś choinę kanadyjską 'tsuga canadensis. Wierzchołek tej choiny przybiera formę płaczącą, podobnie jak gałęzie.

Moja choina posadzona 8 lat temu ,zdjęcie zrobione dzisiaj podczas burzy;

Obrazek
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Znalazłem lepsze zdjęcie mojej choiny:


Obrazek Obrazek
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

tadeusz48 pisze:Znalazłem lepsze zdjęcie mojej choiny:


Obrazek Obrazek

Tadeusz

moja jest zupełnie innego gatunku niż twoja :) ma bardziej giętkie galęzie,zwieszające się i szeroki pokrój.

zwróciłam uwagę na choiny mojego sasiada, on ma ten sam gatunek co moje - ale jego sa okolo 3 m...i mocno szerokie
Awatar użytkownika
mirasek
200p
200p
Posty: 372
Od: 12 gru 2007, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

macie piękne choiny, mam nadzieję, że moja równie pięknie i wysoko urośnie.
cebullka
100p
100p
Posty: 101
Od: 20 mar 2008, o 07:00
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

moja choina zakupiona w tym roku wygląda tak:


ale inna ma pokrój bardzo podobny do Twoich, kolejna natomiast jest pojedynczym, wysokim lekko łukowatym "patykiem" niestety nie sfotografowane bo zachwaszczone :oops: poprawię się

Podłączę się jeszcze z pytaniem....
Jak sobie choiny radzą w naszym kilimacie - ja mieszkam koło Krakowa ale dosyć wysoko (450mnpm), posadziłam je żeby zasłaniały stodołę sąsiada-i mam nadzieję że będą ja zasłaniałau dłużej niz do pierwszej mroźnej zimy...czytłam w sieci że potrzebuję ziemię żyzną i wilgotną - to mają, ale co z mrozami ?
pozdrawiam serdecznie Ania
Awatar użytkownika
mirasek
200p
200p
Posty: 372
Od: 12 gru 2007, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

[quote="tadeusz48"]Jestem przekonany że kupiłeś choinę kanadyjską 'tsuga canadensis. Wierzchołek tej choiny przybiera formę płaczącą, podobnie jak gałęzie.

a czy można dokładniej określić odmianę tej choiny tzn. czy urośnie tak jak mówili w sklepie ogr. , że urośnie do ok.10m, a nie pozostanie jak 'jeddeloh' do 1,5 wys. i 2,0szer.?
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

moja choina nie jest rozpieszczana,posadziłam ją do ziemi dla iglaków,sypię raz w roku nawóz i ogólnie jej nie podlewam :oops: może dlatego chorowała....ale już wychodzi na prostą

co do mrozów, jak była ta zima -30 w nocy radziła sobie jako że nie mam sąsiadów, u mnie hula wiatr ale dała sobie radę wszystkie rośliny dały radę....
tomek81c
50p
50p
Posty: 93
Od: 15 mar 2007, o 13:30
Lokalizacja: Łomża, pn.-wsch. mazowsze

Post »

Tess pisze:moja choina nie jest rozpieszczana,posadziłam ją do ziemi dla iglaków,sypię raz w roku nawóz i ogólnie jej nie podlewam :oops: może dlatego chorowała....ale już wychodzi na prostą
....
choina kanadyjska (jak i inne choiny) mają to do siebie, że potrzebują dużo wody, jako, że ostatnie 2-3 tygodnie pada pewnie dlatego odżyła... zresztą podobnie jak i u mnie....

brak wilgoci powoduje, że choina powoli zamiera...
Tomek
Awatar użytkownika
Fi
100p
100p
Posty: 133
Od: 18 kwie 2009, o 19:46
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Post »

Macie jakieś doświadczenia w uprawie choin z sadzonek? Ja próbuję rozmnożyć tak kanadyjską, chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”