Moje grudnie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Moje grudnie

Post »

Witam nie wiem czy to jest odpowiednia pora aby one teraz kwitły. Stoją wszystkie na dworze i zaczęły kwitnąć Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrawiam
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Grudnik to tylko ten biały zobacz pozostałe to kaktusy wielkanocne zobacz bynajmniej tak uważam ale poczekaj na opinię specjalistów od sukulentów i kaktusów a to kiedy kwitną zależy od tego kiedy je na kwitnienie pędzimy a kiedy dajemy im odpoczywać. :D
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Teraz juz wiem co mam. W grudniu kwitł mi grudnik biały, różowy i czerwony. Teraz wyjątkowo zakwitł znowu biały pozostale nie. A te kaktusy wielkanocne czyli czerwony i różowy zakwitły teraz i to ich pierwszy raz. Jeszcze mam kilka innych które jeszcze nie kwitły tak więc musze cierpliwie czekać i zobaczymy jakie będą. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gardeniaa
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 712
Od: 25 maja 2008, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Twoje kaktusy są prześliczne :)

a mój grudnik nie kwitnie już od 4 lat, nie wiem co jest grane...
kupiłam sobie niedawno pomarańczową szlumbergerę
zobaczymy... może ona się popiszę :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

gardeniaa pisze:a mój grudnik nie kwitnie już od 4 lat, nie wiem co jest grane...
Powiem Ci co jest grane - te rośliny by zakwitnąć potrzebują conajmniej 1,5 miesięcznego odpoczynku całkowicie bez podlewania po czym zaczynamy z powrotem delikatnie podlewać a na dwa tygodnie przed planowanym zawiązaniem się kwiatów(można sobie regulować kiedy będą kwitły) należy zacząć intensywnie je nawozić. :D
Awatar użytkownika
gardeniaa
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 712
Od: 25 maja 2008, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

a to, że stoi cały czas w kuchni nie ma wpływu na kwitnienie?
chodzi o to, że w kuchni jest więcej wilgoci, może on tego nie lubi?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Raczej lubi nawet zraszanie co jakiś czas lubią. :D
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Zawsze wydawało mi się, że o kwitnieniu tych roślin przede wszystkim decyduje długość dnia. Kwiatki latem mogą się pojawić, gdy roślinka stoi na parapecie wschodnim lub zachodnim i ma do dyspozycji słońce tylko z połowy dnia. Wtedy czasem może się im "wydawać", że dzień jest krótki (jak zimą czy wczesną wiosną) i stąd kwiatki.
W ten sposób zmusza się te rośliny do kwitnienia przy masowej produkcji w szklarniach. Zwyczajnie na kilka godzin dziennie się je cieniuje i wtedy zaczynają puszczać pąki.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

blabla pisze:Zawsze wydawało mi się, że o kwitnieniu tych roślin przede wszystkim decyduje długość dnia. Kwiatki latem mogą się pojawić, gdy roślinka stoi na parapecie wschodnim lub zachodnim i ma do dyspozycji słońce tylko z połowy dnia. Wtedy czasem może się im "wydawać", że dzień jest krótki (jak zimą czy wczesną wiosną) i stąd kwiatki.
W ten sposób zmusza się te rośliny do kwitnienia przy masowej produkcji w szklarniach. Zwyczajnie na kilka godzin dziennie się je cieniuje i wtedy zaczynają puszczać pąki.
Bardzo możliwe, chociaż ja z własnej praktyki wiem że u mnie zaczynały kwitnienie po 1,5 miesięcznym odpoczynku całkowicie bez wody i po dalszych zabiegach jak pisałem wyżej, nigdy ich nie cieniowałem ani też nie zwracałem uwagi na ilość światła ale skoro tak jest warto by to przetestować. Przyda się takie info dzięki. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”