Moje wędrówki po kraju i świecie...

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Chciałabym Ci podziękować, że zabrałeś Mnie na tak piękną wycieczkę dzięki Twoim zdjęciom ;:180
Katedra cudna ;:oj zazdroszczę, że mogłeś ją podziwiać na żywo.
Pozdrawiam i czekam na więcej zdjęć z wycieczek.
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

KARO-witaj :wit

Twoją wizytą jestem szczególnie zaszczycony,ponieważ jako ADMINISTRATOR i MODERATOR naszego forum w nawale swojej pracy znalazłaś czas by odwiedzić mój wątek i zostawić swój ślad w postaci postu z zawartością bardzo miłych i sympatycznych słów pod adresem moich zdjęć.
Bardzo dziękuję tak za odwiedziny jak i za bardzo miłe słowa ;:180 ;:180 ;:180 .Zapraszam do siebie ponownie i serdecznie pozdrawiam.

BLUEBERRY-NATALKO----BORG 50----MONIKWIATY-MONISIU----KARNOVA

Witam Was bardzo serdecznie i dziękuję tak za odwiedzinki jak i za przemiłe słowa zawarte w Waszych postach ;:180
Do kolejnych odwiedzin równie serdecznie zapraszam i pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości :wit

BLUEBERRY-NATALKO
Życzę Ci szczerze abyś prędzej czy później dotarła do Paryża i zwiedziła chociaż tyle ile ja zdołałem zwiedzić,nawet gdyby zwiedzanie miało mieć identyczne tempo jak u mnie a pęcherze na stopach zdążysz wyleczyć na czas po powrocie do domu-to jest niesamowite miasto a o zabytkach nie wspomnę.
Zamęczaj nas dalej zdjęciami z rodzinnej Oleśnicy i Wrocka,bardzo to lubimy,bo masz co pokazać i to w artystyczny sposób ;:63

BORG 50
Niezmiernie mi miło,że swoim foto spacerem po Paryżu potrafiłem zmobilizować Cię do zaplanowania zwiedzenia tego miasta-życzę równie wspaniałych wrażeń jak i moje ;:138

MONIKWIATY-MONISIU
Nie wiem czy kolejnych miejsc przez mnie pokazanych w przyszłości będzie sporo ale obiecuję,że gdziekolwiek w ciekawym i godnym uwagi miejscu postanie moja noga to na pewno postaram się to miejsce uwiecznić za pomocą aparatu foto i pokazać go Wam w tym że wątku ;:108

KARNOVA
Cieszę się,że mogłem aż tak przybliżyć Ci Paryż,to niezwykłe i magiczne miasto a katedra to rzeczywiście coś niezwykłego i szczególne miejsce ;:oj


Dziś z kolei proponuję spacer po równie magicznym,pięknym,mającego coś w sobie i bliskiemu naszym sercom miejscu czyli po Wawelu i okolicach Krakowa.
Nie dziwię się,że Wawel i Kraków upodobali sobie obcokrajowcy,zwłaszcza Wyspiarze,to bardzo urokliwy i piękniejący z roku na rok gród Kraka.
Zapraszam.


Obrazek

Tak,to Wawel-rzadko publikowane zdjęcie.

Obrazek

Kaplica Zygmuntowska.

Obrazek

Jedna z baszt zamkowych.

Obrazek

Wawelskie krużganki.

Obrazek

Dziedziniec zamkowy.

Obrazek

Dzwon Zygmunta- mimo użycia fleszu nie udało się uzyskać lepszego zdjęcia-bardzo silne nasłonecznienie!

Obrazek

Widok z Wawelu na przystań na Wiśle.

Obrazek

Budynek Muzeum Etnograficznego w dzielnicy Krakowa-Kazimierz.

Obrazek

Sukiennice.

Obrazek

Pomnik naszego Wieszcza Adama Mickiewicza.

Obrazek

Kościól Mariacki.

Obrazek

Bazylika pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego-Krakowski Kazimierz.

Obrazek

Synagoga na Kazimierzu.

Obrazek

Kiedyś to była poczta ;:215

Obrazek

Kraków jak ze starej pocztówki.

http://www.youtube.com/watch?v=vyRrJIL3THs


Pozdrawiam Wszystkich :wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Kolejne piękne i warte zwiedzenia miejsce ;:63 Pierwsze zdjęcie rzeczywiście zaskakujące, jeszcze nie widziałam Wawelu w takim ujęciu ;:108 Byłeś może w Wieliczce? Jest to jedno z tych miejsc które bardzo bym chciała zobaczyć a jeszcze nie dotarłam
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Arku :wit Piękne zdjęcia ;:215
Dziękuję że mogłam zwiedzić kilka cudownych miejsc - dzięki Twoim zdjęciom ( w Polsce i nie tylko ) .
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

NATALKO-Byłem w Wieliczce przed laty i jest to miejsce pełne uroku i nie pozbawione tajemniczości,które naprawdę warto zwiedzić i jeżeli tylko nadarzy Ci się okazja to z niej skorzystaj :wit

TERENIU-Cieszę się,że mogłem przybliżyć Ci miejsca,które zwiedziłem i uwieczniłem na zdjęciach a które to i Ty z pewnością będziesz miała okazję zwiedzić i porównać nasze wrażenia,czego szczerze Ci życzę.

Dziękuję Wam za miłe odwiedzinki i sympatyczne słowa zawarte w Waszych postach.
Zapraszam do kolejnych odwiedzin Was,Forumowiczów i Gości i serdecznie pozdrawiam :wit


Po jednodniowym zwiedzaniu Paryża i noclegu,nazajutrz bardzo zmęczeni ale pełni niesamowitych i niezapomnianych wrażeń ruszyliśmy w kierunki Hiszpanii a konkretnie słonecznego wybrzeża Costa Brava położonego nad Morzem Śródziemnym aby przez sześć dni wypoczywać korzystając z kąpieli morskich i słonecznych,którym nie było końca.
W międzyczasie zorganizowano nam piękną i pełną atrakcji wycieczkę do Barcelony,która po Paryżu zrobiła na nas równie niesamowite wrażenie swa architekturą,zabytkami i nie tylko.I znów okazało się,że jeden dzień na zwiedzanie takiego molocha to stanowczo za mało.



Obrazek

Hotel w którym zamieszkaliśmy.

Obrazek

Jeden z wielu ekskluzywnych hoteli położonych w sąsiedztwie naszego.

Obrazek

Obrazek

Klif od strony północnej plaży z położonym na jego zboczu zminiaturyzowanym zamkiem warownym.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rozciągająca się od klifu do klifu pełna słońca i niezapomniana plaża w Costa Brava.

Obrazek

Barcelona-Kosciół Sagrada Familia od 2010 roku o statusie bazyliki mniejszej projektu Antonio Gaudiego
budowany od roku 1882 a jego zakończenie przewidywane jest na lata 2026-2028.

Obrazek

Lewe skrzydło Sagrada Familia.

Obrazek

Obrazek

Front bazyliki z fasadą Męki Pańskiej.

Obrazek

Makieta bazyliki znajdująca się w sklepie z pamiątkami naprzeciw.

Obrazek

Barcelona-Park Guell,robiący niezwykłe wrażenie ze swą egzotyką i papużkami fruwającymi nad głowami zwiedzających.

Obrazek

Taras widokowy w Parku Guell zbudowany nad Pawilonem Kolumnowym Pałacu Guell
zwiedzanie którego nie było już w planie i wielka szkoda.

Obrazek

Widok z tarasu na Barcelonę.

Obrazek

Wejście do Parku Guell i Pałacu Guell-widok z tarasu

Obrazek

Jedna z budowli przed Pałacem nazywana domkiem z piernika.

Obrazek

Barcelona-wejście na stadion klubu F.C.Barcelona.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok na stadion klubu F.C.

Obrazek

Trofea klubu F.C.Barcelona.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Barcelona-grające fontanny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Port w Barcelonie.

Obrazek

Widok na Barcelonę z jednego z wielu wzgórz w pobliżu portu w środku charakterystyczna budowla
w kształcie cygara.

Obrazek

Przystań statków pasażerskich-wycieczkowych.

Obrazek

Budynek Kapitanatu Portu.

Obrazek

Fasada pomnika poświęcona Krzysztofowi Kolumbowi.

Obrazek

Kolaż.

Obrazek

Souvenir z pobytu w Hiszpanii-porcelanowy byczek Torro z zawartością hiszpańskiego wina
Sangria-za Wasze zdrowie.

http://www.youtube.com/watch?v=lY-IEzU4lvk


Pozdrawiam Wszystkich i życzę miłych wrażeń :wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Z wycieczki na wycieczkę pokazujesz coraz piękniejsze i bardziej zachwycające zdjęcia - już sama nie wiem, co chwalić ;:oj Więc po prostu przysiądę i pooglądam jeszcze, i pozachwycam się urodą tych miejsc odległych ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
bunia79
500p
500p
Posty: 514
Od: 25 cze 2012, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Pokazujesz piękne zdjęcia i dziękuję Ci, że mogę powędrować w tak cudowne miejsca. W Krakowie bywam dość często, ale to tak cudne miasto, że zawsze mam uczucie niedosytu.Do Inwałdu wybieramy się rodzinnie na wakacjach, bo warto.
A Paryż- to marzenie mojego życia. Pewnie nie będzie spełnione, bo przydałby mi się worek pieniędzy (jak zwykle przy budowie domu, a z tym krucho), ale co tam, będę nadal oglądać zdjęcia, czytać wszystko co mi wpadnie w ręce na jego temat i marzyć, marzyć, marzyć...

Pozdrawiam. Bogusia
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Arku :wit :wit Dzięki , dzięki - za wspomnienia ;:180
Byłam w Hiszpanii i zwiedzałam te piękne miejsca - jest tam cudnie ;:108 Wspomnienia wróciły :D
Zaraz zajrzę do swoich zdjęć - niektóre ujęcia z tego co pamiętam są podobne ;:138 ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

DRODZY FORUMOWICZE I GOŚCIE

Nie mający pewności,że w miejscu gdzie udaję się na dwa wakacyjne tygodnie będę miał dostęp do internetu,na wszelki wypadek pragnę Wszystkich przeprosić za ewentualna przerwę w pisaniu postów tak w Waszych jak i moich wątkach ale obiecuję po powrocie nadrobić wszystkie zaległości.
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie i życzę samych sukcesów :wit
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

NATALKO----BOGUSIU----TERENIU----GOŚCIE

NATALKO-miło mi,że mogłem przybliżyć Ci swoimi zdjęciami miejsca,które zrobiły na mnie ogromne,miłe i nie zapomniane wrażenia ;:180

BOGUSIU-uwierz mi,że marzenia się spełniają i mnie kiedyś wyjazd do Paryża wydawał się nieosiągalny ;:108

TERENIU-cieszę się niezmiernie,że zdjęciami z Hiszpanii przywołałem Twoje miłe wspomnienia ;:138

Witam Was niezmiernie serdecznie po powrocie z Chorwacji a dokładniej z Riwiery Makarskiej położonej w Dalmacji :wit

Ujęty urodą perły Adriatyku-Dubrownikiem chcę pokazać na załączonych zdjęciach najciekawszą i zabytkową jego część.

Dubrownik jest głównym ośrodkiem turystycznym Dalmacji i przemysł turystyczny jest podstawą gospodarczą tego regionu, chociaż niedawna wojna tocząca się na Bałkanach spowodowała kryzys w tej dziedzinie.
W mieście znajduje się ważny port handlowy i pasażerski (np. połączenie promowe z Bari we Włoszech). W pobliżu Dubrownika znajduje się międzynarodowy port lotniczy Dubrownik. Na pobliskiej rzece zbudowano elektrownię wodną.
Stare Miasto Dubrownik zostało założone pomiędzy 598 a 615 rokiem n.e. przez mieszkańc?w greckiej kolonii Epidaurus zmuszonych do ucieczki przed napływową ludnością słowiańską. Epidaurus leżał w miejscu dzisiejszego Cavtat, gdzie znajduje się port lotniczy miasta Dubrownik./cyt.Wikipedia i ...../
Życzę miłych wrażeń.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mury Starego Miasta-1.Minčeta , największa twierdza obronna Dubrownika imponuje swoją basztą zwieńczoną blankowanym, renesansowym pierścieniem/zdjęcie II-zbliżenie/2.Wejście do Starego Miasta przez zwodzony most.

Obrazek

Kościół Zbawiciela-tuż przy wejściu do Starego Miasta- z lewej schody prowadzące na mury obronne.

Obrazek

Główna ulica Starego Miasta Placa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kościół Franciszkański-Katedra-Kościół Św.Błażeja patrona Dubrownika-Kościół Prawosławny.

Obrazek

Wejście na mury obronne skąd roztacza się piękny widok na Dubrownik i Adriatyk.

Obrazek

...a może pamiątkowe zdjęcie z panem treserem i jego kolorowymi papugami?

Obrazek

Pałac Rektorów (Knežev dvor) był siedzibą władzy w Republice Dubrownickiej (XIV-XVIII w.)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyjście ze Starego Miasta na port i przystań pasażerską.


Pozdrawiam Wszystkich :wit
borg50
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 16 paź 2012, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Witaj Arku miałeś naprawdę przepiękne wakacje :D Uwierzyć trudno że rośliny które można hodować u nas tylko w doniczkach tam rosną na zewnątrz . Mam nadzieję że jeszcze nie jeden raz uraczysz nas wspaniałymi i cudownymi zdjęciami ze swoich podróży.Pozdrawiam serdecznie :D :D
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Pięknie i ciekawie opowiadasz ;:173

Może kiedyś pokażesz też nasz 'zwykły' ale piękny Wrocław ;)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
martucham1
500p
500p
Posty: 549
Od: 20 mar 2012, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

gratuluję pomysłu na wątek ;:oj na pewno będę tu zaglądać :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”