Kiszone ogórki

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

Ja robię ogórki kiedy urosną w różne dni i są dobre :D
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Sati Tobie zawsze, wszystko i wszędzie wyjdzie. A mnie osobiście bardzo ciekawi ten cały kalendarz biodynamiczny i spodobało mi się stąd moja opinia na temat ogórków. Poza tym jakoś lepiej mi to wychodzi i nie tylko z ogórkami. No pa.
vojtek9
50p
50p
Posty: 54
Od: 31 sty 2006, o 11:21

Post »

sprobujcie dolozyc na sloik 2-3 liscie wisni oczywiscie oprocz chrzanu, czosnku, kopru
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Chętnie dodam liście wiśni ale w już przyszłym sezonie. A co te liście dają?
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Elizabetka pisze:Chętnie dodam liście wiśni ale w już przyszłym sezonie. A co te liście dają?
A kto to wie? Taki przepis tradycyjny.
Mietek.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2832
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Post »

Też dodaję liście wiśni i 1 dębowy, wiśni dla aromatu, a dębowe , bo ogórki są wtedy twarde - naprawdę :)
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Kiszone ogórki

Post »

Proszę o sprawdzony przepis na kiszone ogórki,bo mi nie wychodzą.Zawsze są jakieś kapciowate,albo nie smaczne.Od czego to może zależeć. Wiem,że dodaje się jakieś liście i coś tam jeszcze,ale co????Może macie swoje przepisy to ja bardzo proszę,bo ogóreczki już tuż,tuż.
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Dodaję... sól, gorczycę, chrzan, czosnek i koper włoski. Teraz moja tajemnica ;) Liście dębu :) Powodują, że ogórek zachowuje jędrność a jednocześnie ma dębowy posmak. Używam też liści porzeczki czarnej. Podobnie działają na zachowanie jędrności ale mają inny posmak.
Oczywiście najwięcej zależy od samych ogórków. Muszą być świeże i jędrne. Osobiście używam małych. I krótko pasteryzować by się nie rozgotowały po prostu ;) No i woda jest ważna. Kranówa mało przydatna... lepiej poszukać jakiejś studni artezyjskiej czy źródełka.
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

A mam pytanie,czy można te wszystkie liście dać razem?Czy będą mieć inny smak,gdy je dam razem?
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Nie wiem... takiego eksperymentu nie robiłam :)
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
sonia71
50p
50p
Posty: 52
Od: 17 mar 2008, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Co do kiszonych ogórków to mam przepis z działkowca i robiłam tak w tamtym roku i były super a wtym roku też mam już kilka słoików ale za to inne ogórki i coś mi się nie podobają :evil: a robię tak:ogórki umyte robione tego samego dnia lub następnego,wkładam w słoiki i tam wrzucam:czosnek koper,chrzan,listek laurowy,kilka ziarenek gorczycy i listek wiśni bo innego nie mam-lepsza byłaby czarna porzeczka lub dąb które przeciwdziałają pleśni i to zalewam gorącą ,przegotowaną wodą na 2,5 litra wody ok 15 dag soli ,nalepiej niejodowanej kamiennej takiej do przetworów,
.Z 1 lira wody wychodzą 2 słoiki ogóreczków ,Jednak też jestem zdania że wszystko zależy od jakości ogórków
tak dla śmiechu:czy stosujecie taki przesąd ;:171 babski ,bo to nie wiem jakim cudem jakoś dziwnie wtedy ogórki są be ;:103
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Przesądy przesądami, ale gdzieś mi się obiło o uszy, że w niektórych kulturach kobietom nie wolno wtedy przygotowywać żywności. Pewnie skądś to się wzięło :lol:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
olcia123
100p
100p
Posty: 123
Od: 11 maja 2007, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Pyszne korniszony

Post »

W ubiegłym roku otrzymałam przepis na korniszony. Wydawał się trochę dziwny, ale spróbowałam i korniszony okazały się pyszne. Proszę wypróbować :
3/4 litra octu, 2,25 do 3 litrów wody, 10 dkg cukru / 6 łyżek/, 8 dkg soli / 4 łyżki/, 2 dkg sody / 3 łyżeczki/, marchewka, koper, cebula duża, ziele angielskie, trochę papryki czerwonej, liście pietruszki i selera.
Wodę z octem i przyprawami gotuję. Na końcu wolno, bo się bardzo pieni, dosypuję sody. Do ogórków wkładam suchy koper, czosnek , paski papryki, listki pietruszki i selera. Wszystko zalewam przygotowanym roztworem. Pasteryzuję około 10 minut.
Nie wiem co daje ta soda, ale ogórki są przepyszne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”