Mój świat w fotografii i sztuce

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Z przyjemnością obejrzę Twoje kompozycje Alinko ;:108 A niektóre z moich kamieni faktycznie nadawałyby się na biżuterię, ale akurat nie ten agat - trochę duży jest ;:306 Muszę uporządkować swoją kolekcję, wtedy porobię więcej zdjęć ;:108 Podczas pakowania przed remontem wszystko zostało wrzucone w 2 pudełka po butach i tak leży do dzisiaj :oops:

Teraz trochę zdjęć z innej beczki - głównie roślinne makro :D

Wie ktoś może co to za roślinka?

Obrazek

Zeszłoroczne pierwsze oznaki wiosny :D

Obrazek

A to już tegoroczne :wink: Można porównać jakość zdjęć, 2 poprzednie robione były starym aparatem, te - nową komórką

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia w parku robione tego samego dnia - początek kwietnia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zeszłoroczna jarzębina:

Obrazek

Oleśnicki zamek z bardziej reprezentacyjnej strony plus inwazja mniszka ;:306

Obrazek

Bliżej zamku znalazłam takie oto kwiatuszki (znów pytanie: co to?), nie mogłam się powstrzymać i poszłam je sfotografować :roll: Fajnie się właziło na strome zbocze w butach na 10cm koturnach ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec brzęczący bonusik :D

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Kasia1007
500p
500p
Posty: 738
Od: 19 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Jestem i ja :wit Piękne robisz zdjęcia, bardzo przyjemnie się je ogląda ;:3
Widzę, że mamy sporo wspólnego ;:138 Ja również lubię robić zdjęcia - fotografuję wszystko, co się da ;:224 I nawet widzę podobieństwo w naszych zdjęciach ;:108 :tan Na komputerze praktycznie już miejsca nie mam, całą pamięć zajmują tysiące zdjęć, nawet zastanawiam się nad kupnem jakiegoś dodatkowego dysku przenośnego.
Uwielbiam muszle i mam ich sporo - pamiątki z wakacji. Mój narzeczony z kolei kiedyś muszle zbierał, więc również ma ich troszkę, niektóre bardzo ciekawe. Prócz tego widzę, że lubisz minerały - również jak mój narzeczony - w mieszkaniu mamy dwie gabloty z wyeksponowanymi minerałami, reszta w pudłach, bo się nie zmieściła... :oops:
Blueberry pisze:Wie ktoś może co to za roślinka?

Obrazek
To jest wyka, roślinka pastewna ;:108
Awatar użytkownika
AliWas
500p
500p
Posty: 883
Od: 24 lut 2013, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KUJ-POM (okolice Grudziądza)

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Blueberry pisze: Obrazek
Wydaje mi się, że to Śniadek... ale głowy nie dam ;:185

Cudny ten bączek :D
Natalko, żebyś Ty widziała co w moim ogrodzie lata... zapraszam do swojego wątku... po prostu strach się bać ;:202
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Witaj Natalko :wit
I tym razem zaaplikowałaś nam całą serię bardzo ciekawych i równie jak poprzednie mistrzowsko wykonanych zdjęć,że nie wiem od opisu których zacząć i którymi zachwycać się bardziej.
W gruncie rzeczy wszystkie zdjęcia powinienem tak jak moi poprzednicy ocenić jednoznacznie-są niesamowite.
Duże wrażenie zrobiły na mnie zdjęcia pejzaży,które nazwałem impresjami zimowymi,żeby zrobić takie zdjęcia i takie ujęcia to pomijając fakt,że trzeba się było nie mało nachodzić,to oprócz tego trzeba mieć umiejętność dostrzeżenia czegoś co wzbudza aż tak duże zainteresowanie i jest niezwykle piękne.
Zdjęcia kolorowych otoczaków,roślinności w otoczeniu Oleśnickiego Zamku to fotograficzny kunszt,zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę fakt,że szereg zdjęć wykonanych jest aparatem komórkowym ;:433
Gratuluję i życzę kolejnych tak udanych sesji jak przezentowane dotychczas ;:63
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Kasiu dziękuję ;:196 Swoje zdjęcia przechowuję na płytach (starsze), tylko te najlepsze zostawiam na dysku, bo inaczej komp kaput :? za dużo ich. Gablota na minerały jest moim marzeniem od wielu lat, ale niestety - brak miejsca :cry: Może kiedyś...
Alinko u mnie dzisiaj po wannie pająk zasuwał ;:306 Całkiem spory ;:219 Dziwna sprawa, nie mam nic przeciwko wielkiej, włochatej tarantuli, a nie znoszę tych naszych pajączków na chudych nóżkach ;:202
Arku dziękuję :oops: W przypadku tych zimowych zdjęć wcale się tak dużo nie nachodziłam - większość została zrobiona na podwórku ;:108 To była też kwestia szczęścia, że akurat w dniu gdy pojawiła się szadź było słonecznie i bardzo mroźno; miałam na tyle czasu aby zrobić dużo zdjęć nim wszystko się rozpuściło. Co do telefonu - wbrew pozorom bardzo łatwo robić nim zdjęcia, powiedziałabym że nawet łatwiej niż cyfrówką. No i porównanie jakości: stary aparat - 12 Mpx; telefon - 41(!) Mpx. To raczej wiele wyjaśnia...

A dzisiaj... kotek! ;:306 Muszę porobić trochę zdjęć, bo powoli archiwum pustoszeje :;230 Przez ostatnie dni byłam chora, mam nadzieję że jutro słońce wyjrzy choć na chwilę...

W kolorze:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W czerni i bieli:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
AliWas
500p
500p
Posty: 883
Od: 24 lut 2013, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KUJ-POM (okolice Grudziądza)

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Kotek po prostu bomba, bez dwóch zdań a zdjęcia.... Natalko, ja na zawał przed tym monitorem padnę ;:27
... są cudne, piękne i w ogóle SUPER !!! ;:63 ;:63 ;:63
Szybciuchno wracaj do zdrowia i pstrykaj kochana, pstrykaj !!!!
A pajączek to pewnie Korsarz... to kochane stworzonko chwyta komory w swoje sieci...
a wielka, włochata tarantula.... a feeee !!! :pogon
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Natalko,skoro zrobiłaś tak wspaniałą sesję fotograficzną z kotkiem to mam nadzieję,że stan Twego zdrówka jest już o wiele wiele lepszy.Jeżeli jednak jeszcze ździebko niedomagasz to życzę Ci jak najszybszego powrotu do zdrowia bo szkoda czasu na chorowanie wszak niebawem na pewno będziesz znowu chciała nas zaskoczyć swoimi super zdjęciami dla których brak mi momentami słów podziwu no i skali ocen-są coraz bardziej rewewelacyjne a,że konkursowe to już dawno wiadomo ;:215 .
Kicia roskoszna ;:138
Awatar użytkownika
Kasia1007
500p
500p
Posty: 738
Od: 19 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Natalko, ja staram się zdjęć nie przechowywać na płytach, (choć i tak część starszych zdjęć mam ciągle na płytach właśnie) bo zdarzyło się już kilkakrotnie, że płytka gdzieś 'zaginęła', albo była porysowana... :?
Wspaniała kiciusiowa sesja ;:138 Oczka ma hipnotyzujące niesamowicie ;:oj Wymiziaj go ode mnie :tan
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Alinko dziękuję ;:196 No mówiłam że do pająków mam dziwny stosunek :;230 Z tym pstrykaniem teraz to cienko ;:3 brak
Arku te zdjęcia robione były dawno ;:108 Ale kici to zdjęcia robię cały czas, nawet wczoraj udało się coś pstryknąć :tan
Kasiu "cenniejsze" zdjęcia mam też na pendrive'ach, a teraz również na ImageSchack więc nie zginą ;:108 A kicia to panienka, choć z wąsami ;:306

Obiecałam Alince zdjęcia kompozycji w kielichu, niestety po przeszukaniu dysku okazało się że mam tylko kilka zbliżeń :? Postanowiłam więc ją po prostu odtworzyć - nie jest identyczna jak ta pierwsza, ale główne "składniki" nadal są. Przy okazji stwierdziłam, że zrobię porządek ze swoją kolekcją kamieni i zrobiłam zdjęcie całości :tan Mam nadzieję że dobrze widać, bo światło ;:222

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mnogość ich :tan Przy okazji znalazło się trochę zagubionych w akcji :;230
Teraz jedyne zdjęcia starej kompozycji - są to kamienie, muszle i kilka innych rzeczy, na wierzchu była szyszka (teraz z niej zrezygnowałam) i piórko (już go nie mam)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I ta zrobiona dzisiaj:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
AliWas
500p
500p
Posty: 883
Od: 24 lut 2013, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KUJ-POM (okolice Grudziądza)

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Natalko super te Twoje kamyczki ;:138
Teraz dopiero widać ile ich Masz ;:oj
Pięknie to wygląda. Trzecie zdjęcie podoba mi się najbardziej ;:215

Dziękuję Natalko, że dla mnie wkleiłaś zdjęcia kielicha.... ;:180
Faktycznie jest o wiele większy od tego mojego maleństwa... ale u mnie jest tylko piaseczek a u ciebie to już prawdziwe ?kamloty? ;:333
Obie kompozycję bardzo mi sie podobają a to drugie zdjęcie z tym piórkiem z pawim oczkiem... cudne... ;:63
Ta obecna kompozycja jest śliczna ...pastelowa.. jasna i taka wytworna...
Ładnie poukładałaś kamyki i muszle. Można godzinami wpatrywać się w ten kielich i wypatrywać co rusz nowsze kolory, struktury.. ;:154
Pięknie ;:79
Mam nadzieję, że zostawisz sobie już tą kompozycję ?
Szkoda by było ją niszczyć.... ;:145
Pozdrawiam Pa!Pa! ;:100
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój świat w fotografii

Post »

AliWas pisze:Obie kompozycję bardzo mi sie podobają a to drugie zdjęcie z tym piórkiem z pawim oczkiem... cudne...
Ta obecna kompozycja jest śliczna ...pastelowa.. jasna i taka wytworna..

Cytuję słowa Alinki z którymi zgadzam się całkowicie a ja na pewno nie potrafiłbym tego tak ująć ;:138
Dodam od siebie jeszcze tyle,że mnie oprócz trzeciego zdjęcia podoba się najbardziej ostatnie-super ujęcie na czarnym tle i fantastyczna ostrość.
A tak w ogóle Natalko-to mistrzostwa ciąg dalszy ;:433
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Alinko dziękuję ;:196 kompozycja sobie stoi, choć jest mało widoczna; na razie ją zachowam ;:108
Arku dziękuję ;:196 Tłem na ostatnim zdjęciu jest blat komody, samo zdjęcie było robione z góry

Dzisiaj kilka zdjęć pomnika kosmonautów w Oleśnicy - bardzo ciekawa instalacja, wykonana z trochę mniej ciekawych materiałów - mogłaby wyglądać lepiej gdyby była z czegoś bardziej, hmm... gładkiego. Kiedyś wrzucę też zdjęcie z większej odległości bo ciekawie to wygląda, choć jest trochę zaniedbane

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I żeby nie było tak pusto - kilka widoków z mojego okna:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ellcia
500p
500p
Posty: 533
Od: 12 lis 2012, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Blueberry
;:215 ;:215 ;:215 fotki, wyłapujesz i pięknie utrwalasz, takie momenty z życia, które stają się niezwykłe...chcesz to, co przemijające zaczarować, by trwało, by wciąż można było powracać i podziwiać piękno, które nas otacza...masz oko do wypatrywania w prozie życia perełek... ;:138 ;:138 ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”