Mój Azyl - aneczkkaa

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
x-a-a
100p
100p
Posty: 171
Od: 9 lip 2008, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Mój Azyl - aneczkkaa

Post »

Mam na imię Anna razem z mężem Pawłem podjęliśmy się ogromnego przedsięwzięcia !

Od paru dni jesteśmy posiadaczami bardzo zaniedbanej działki. Została opuszczona 2 lata temu w związku z tym jest zapuszczona do granic możliwości.

Mam nadzieje, że będę mogła liczyć na pomoc z Waszej strony. Wiem że jest tu dużo profesjonalistów a my oboje jesteśmy laikami w tej dziedzinie. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc J

Wkleję parę zdjęć . Liczę na cenne rady !

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Postaram sie opisać zdjęcia :)

1 prawa strona 2 lewa strona 3 prawa troche skoszona 4 prawa przy altanie 5 od frontu (wejscie) 6 lewa strona 7 przed wejsciem do Altany ( niby Altany )

Może nie są piekne ale zawsze coś ...


Zdjęcia po 1 dniu ....


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

na razie kosimy wszystko co sie da wycinamy niepotrzebne samosiejki i krzewy .

Zdjęcia po 2 dniu

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na ostatni zdjęciu jest jakieś drzewko płożące nie wiem jak się nazywa i czy można je teraz przyciąć ? Jest bardzo duże i w okropnym stanie !

Altana też jest w opłakanym stanie chcemy wybudować nową, tylko nie wiemy za bardzo w jakim miejscu ? Chcielibyśmy zasłonić starą altankę do czasu stawiania nowej.


Nie wiem czy dobrze robimy najpierw ścinając trawę i niepotrzebne rzeczy. Potem mamy w planie skopać całą działkę i usunąć z gleby wszystkie korzenie . Proszę o rady co na początek mamy robić.

Pozdrawiamy i czekamy na odzew . Z góry bardzo dziękuję
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

No to czeka Was ogromna ilość pracy ale potem na pewno będziecie zadowoleni. Ja też bym najpierw skosił wszystko a z przekopanie to pewnie bym się nie zabrał przynajmniej na początku. Teraz jeszcze poprzycinałbym krzewy i kwiaty które tego zabiegu wymagają. Powodzenia.
Awatar użytkownika
zygmaasia
100p
100p
Posty: 183
Od: 7 lip 2008, o 19:05
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

Witajcie na forum :D :D :D :D :D Patrząc na Wasz ogórd jakbym widziała swój też krótko po kupieniu, chociaż może u mnie nie było tak źle. Duża macie działeczkę i wiele możecie na niej zrobić z przyjemnością będą do Was zaglądać. Pozdrowienia!!! :D
Mój wąteczek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=14941" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Witajcie, widzę że zabraliście się ostro do pracy. Już widać efekty. Na pierwszych zdjęciach jest busz, a dalej już pojawia się zarys działki i nasadzenia. Myślę, że po skoszeniu tego ,co niepotrzebne, powinniście zadbać o to, co już rośnie. Krzewy okopać, oczyścić z trawy ,trochę poprzycinać i dać im trochę jakiegoś nawozu. Kosząc to co niepotrzebne, możecie nazbierać pokrzyw, zalać je wodą na dwa tygodnie i taką gnojówką zasilić wasze rośliny. Gdy już będziecie widzieli, gdzie są jakieś nasadzenia, pomysły na dalsze zagospodarowanie działki, będą same się nasuwały. Część działki, zamiast przekopywać, możecie przykryć czarną folią i trawa sama zniknie. Później wystarczy zebrać resztki traw i spulchnić to miejsce. Altanka na razie musi stać, więc można ją obsadzić czymś, żeby ją zakryć ,np. winobluszcz, chmiel, bluszcz , wiciokrzew lub jakimiś jednorocznymi. Życzę powodzenia. Będę do was często zaglądała z ciekawości, jak postępują prace. Dacie sobie radę!
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Proponuję ostrożnie wycinać to, co tam rośnie. Wydaje mi się, że na stercie widziałam pędy pewnego pnącza, którego nazwy nie pamiętam w tej chwili, szkoda je ciąć. Może potem przesadzicie je w inne miejsce, ale niszczyć szkoda. Radzę, że jeżeli nie wiecie czy to jest chwast, czy coś pożytecznego, wrzucajcie zdjęcie zrobione z bliska i ktoś wam powie, co to jest.
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Post »

Cześć ;) Odnośnie tego zdjęcia i płożącego drzewka to moim zdaniem jest to jałowiec pośredni, odmiana jaka to nie wiem, może 'mint julep'? ale pewien nie jestem ;) tutaj ciekawa stronka o jałowcach ;) http://juniper.neostrada.pl/
x-a-a
100p
100p
Posty: 171
Od: 9 lip 2008, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Dziękujemy za wsparcie :)

Efekty na razie skromne ale już jest inaczej.

Mamy problem ponieważ po skoszeniu chaszczy okazuje sie że jest mnóstwo mrowisk kupiłam

Obrazek

mam nadzieje że nam pomoże ten srodek czytałam ze jest dobry zobaczymy.


Altana jest okropna właśnie panujemy gdzie postawić nową. Mamy dużo planów na zagospodarowanie pewnie w trakcie jeszcze bedą zmiany. Działka faktycznie jest spora i może to lepiej. Większe pole do popisu . Nie wiemy co z tego będzie ponieważ to nasza 1 działka. Moja mama ma też działeczkę i jakoś nigdy mnie to nie pociągało, aż do teraz :) Widoczne przyszedł ten czas !

Dziś nic nie robiliśmy bo pada :(

Teraz musimy uzbroić się w cierpliwość zacisnąć zęby i działać !

Pozdrawiamy Ania i Paweł
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Post »

Pracy na pewno w najbliższym czasie Wam nie zabraknie,ale przyłączam się do głosów,aby nie przekopywac tego bo szkoda rąk,a może tam jeszcze rosną jakieś wartościowe rośliny ? Jeżeli jest zapał to w krótkim czasie można wiele zrobic,wiem to z własnego doświadzenia.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Na początku jest zarazem i najtrudniej i najfajniej bo każdy ruch grabi, łopaty, jest widoczny i cieszy , a ruchów wy będziecie musieli wykonać masę więc i masę radości was czeka .............................. :lol:
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

Trzymam za Was kciuki i będę oglądała, co sie u Was dzieje!!
Awatar użytkownika
izabella1004
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3631
Od: 18 kwie 2008, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnio-pomorskie

Post »

Dużo pracy was jeszcze czeka ,ale na pewno będziecie mieć ładną działeczkę.
Pozdrawiam Izabella

Ogród Izabelli
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

witajcie Aniu i Pawle. Cieszę się, że dołączyliście do nas bo z wielka przyjemnością będę oglądać jak powstaje na nowo wymarzona działka. Duża praca przed Wami dla pocieszenia dodam, że większośc tutaj tak zaczynała, a teraz się cieszymy z efektów. Pomysły same wam sie nasuną, a wiele możecie podejrzeć przecież tutaj. Będę z całych sił trzymała kciuki aby Wam sie udało i abyście w niedługim czasie mogli pochwalic się Waszym ogrodem. Pozdrawiam serdecznie i życzą wytrwałości w działaniu. Nie zniechęcajcie sie tylko, jak cos sie nie uda, lub zakwasy was dopadną. Pozdrówka pa :P
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Post »

Wiecie, że czeka Was dużo pracy. Ale za rok usiadzecie z kawką w ręku na tarasie pod daszkiem, radyjko będzie cichutko grało, ptaszki będą śpiewały, kwiaty pachniały i Ania powie do Pawła: "pamiętasz, jakie to zarośnięte było?"
Zajrzyjcie do mnie i zobaczcie ile można zrobić w niewiele ponad 3 miesiące.
Pozdrawiam, Iwona.
moje wątki
ten się nie myli co nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”