Efektywne mikroorganizmy EM Cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

EM

Post »

heja, muszę niestety do admina o pomoc pisać, bo 3000 minut na zmiany w postach - to stanowczo za mało :wink:
Dzięki karool za pozdrowienia, cieszę się, że jednak kogoś udało mi się przekonać do EM. U mnie pomidory też mają się świetnie - rzecz jasna bez chemii. Postaram się "skonstruować" mój EM- foto-ogród na tym forum, ale też mi ktoś będzie musiał pomóc, bo nie zaglądam tu często i dokładnie nie wiem, jak to zrobić. Mam też kilka EM-wpadek, np. koper zjedzony przez mszyce i winogron zbyt mocno potraktowany EM5, ale to wszystko zamieszczę w foto-ogrodzie...będzie ciekawie. Pozdrowienia dla wszystkich.
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Karool! Zdopingowałaś mnie i wczoraj "nastawiłam" znowu EM.
Zużyłaś 80 litrów ?! :shock: O rany ... to może lepiej jak nie będę zabierać głosu
w tej dyskusji ... :oops:

Mikrobia! Cieszę się, że podzielisz się z nami swoimi osobistymi doświadczeniami.
Zawsze taka wiedza jest bardziej przyswajalna. :D
Jak będę umiała Ci w czymś pomóc na forum, to nie ma sprawy. Pisz na pw.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 369
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Post »

Hejka!Nareszcie coś się tu ruszyło.
Wisienka! Zużyłam prawie 80 litrów ale już namnozonych.Właśnie dzisiaj nowym opryskiwaczem,który mi kurier przywiózł z Marolexu wypryskałam gnojówkę z pokrzywy zrobioną z EMa i teraz już tylko obserwacja co się będze działo na moim poletku mi została.
Ja mam wszystkiego dużo dlatego tyle mi tych EMa wyszło.Mam wrażenie,że już widać efekty pozytywne ale może zbyt wcześnie na radość bo czasami jeden moment i np.winogrona w ubiegłym roku w kilka dni padły.
Mikrobia pojawiaj się w miarę możliwości czasowych bo bezCiebie temat zamiera.
-pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Karool - napisz jak robiłaś tę gnojówkę z pokrzyw i z Ema i czy faktycznie tak
nie śmierdzi, bo nie tylko ja jestem tym zainteresowana.

Namnażam od wtorku (a może od poniedziałku? :? ) EMa i coś mi się nie podoba, bo
na powierzchni wytworzył się jakiś osad. Czy to normalne? Namnażam pierwszy raz i
nie wiem, czy czegoś źle nie zrobiłam.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

No to wyjaśniło się - sięgnęłam znowu do książki "EM - Niezwykłe rezulataty stosowania Efektywnych Mikroorganizmów w domu i w ogrodzie dla lepszego wzrostu roślin i dla zdrowia"
i tam doczytałam się, że namnażanie może skończyć się niepowodzeniem, jeżeli do zbyt
dużego pojemnika damy zbyt małą ilość mieszanki. A u mnie właśnie tak było.
Przelałam do mniejszych butelek - mam nadzieję, że teraz będzie dobrze.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 369
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Post »

Witaj Wisieńka! Dopiero dzisiaj znalazłam czas i mogę Ci napisać o gnojówce z pokrzywy o którą pytałas.Robiłam ją tak-dobre wiadro pokrzywy zalane wodą i do tego 5 litrów EMa .
Fermentacja przebiegała w zamkniętym naczyniu,ogromne wiadro po farbie pewnie ze
20 litrów.Zaglądałam tam codziennie coby toto pomieszać i uważam ,że zapach jest conajmniej znośny,a jak dla mnie to nawet miły.
Robiłam też gnojówkę z kurzych odchodów i też nie śmierdziała.Dzisiaj właśnie popodlewałam pomidory,cukinię,patisony i bakłażany. ale boję się,że zastosowałam zbyt mocne stężenie 1:10.Może mi nie spali roślin bo przed chwilą trochę popadało to rozcieńczyło lekko moją miksturę.
A jak Twoje namnażanie przebiega?
:)
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

Gnojówka z pokrzyw

Post »

o kurka, nie wiem, czy nie za dużo EMa na 20 litrowe wiadro pokrzyw...w sumie powinien wystarczyć 1 litr.
Parę dni temu nastawiłam gnojowicę do fermentacji, aż 2 zbiorniki po 1000 litrów (gnojowica od trzody chlewnej )

Obrazek
Do każdego zbiornika dodałam po 5 litrów EMa.

Masz rację Wisienka, zbiornik powinien być wypełniony cieczą, tzn. wolna przestrzeń powinna zajmować możliwie jak najmniej miejsca, trzeba tylko pamiętać o tym, że podczas fermentacji całość trochę buzuje. Możliwy jest białawy nalot, natomiast gruby kożuch jest niewskazany. Może świadczyć o rozwoju Geotrichum candidum, który dla roślin szkodliwy nie jest, ale zużywa kwas mlekowy z roztworu, przez co obniża jego trwałość (ten sam kożuch występuje przy źle poprowadzonym kiszeniu kapusty lub ogórków).
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 369
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Post »

Do mikrobia.Taką proporcję 5 litrów na wiadro pokrzyw zaproponował mi fachowiec z waszej firmy,który mi te EMy dostarczył.2lipca spryskałam tym całą szklarnię i część roślin i wygląda na to ,że nic złego się nie dzieje a pomidory tak jakby mają lepszą kondycję zwłaszcza te w ogrodzie bo w momencie sadzenia były dość liche.No i mszyca ,która te pomidorki natychmiast obsiadła ,po oprysku dała sobie z nimi spokój.
-pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

Gnojówka z pokrzyw

Post »

to dobrze, że wszystko gra....ja tylko twierdzę, że powinno wystarczyć mniej..jak ktoś kupuje produkt już gotowy, to raczej stara sie go jak najlepiej wykorzystać. Szczerze mówiąc nie wiem, czy ktoś poza mną z mojej ekipy robił kiedyś gnojówki z pokrzyw...

Dokładny przepis na gnojówkę z pokrzyw (bez EM) jest taki:
!!! zbierać rośliny przed kwitnieniem, używać świeże lub po wysuszeniu.
* 1 kg świeżego ziela lub 250 g suszu (sproszkowane pokrzywy) zalać 5 litrami wody, po 2 tygodniowym przefermentowaniu stosować:
*** w rozcieńczeniu 1:20 - pobudza wzrost roślin uprawnych, stosować w przypadku żółknięcia lub więdnięcia roślin;
*** w rozcieńczeniu 1:10 oprysk na glebę - powoduje aktywizację życia glebowego (obowiązkowo jesienią!)
*** po krótkim przefermentowaniu (5 dni) w rozcieńczeniu 1:10 zwalczamy mszycę
*** po 24 godzinach od zalania wodą (wyciąg) stosować jako preparat wzmacniający rośliny (bez rozcieńczenia)

!!! jeżeli zbieramy pokrzywy w czasie ich kwitnienia, to możemy z nich zrobić tylko wyciąg:
* 1 kg świeżych pokrzyw lub 250 g suszu zalać 5 litrami wody (czyli tak, jak wyżej), moczyć przez 24 godziny, używać nierozcieńczony - PRZECIW MSZYCOM
Obrazek

A to już moja plantacja pokrzywy :) we wierzbie energetycznej :)
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

Post »

także jak komuś zabraknie, to służę pomocą :D
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

He he... na brak pokrzyw akurat nie narzekam :wink: .

Przelałam moje miksturki do mniejszych butelek i już było ok.
Tylko bardzo długo fermentowały (może te wysokie temperatury tak podziałały?)
Wczoraj zrobiłam opryski Ema z Em 5.
Nie podlewałam Ema bo za bardzo lało i rośliny i tak miały za dużo wody.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 369
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Post »

mikrobia,ja też wolałabym ekonomiczniej wykorzystać gotowy produkt ,jednak wytyczne fachowca z waszej firmy były dla mnie laika w tym temacie wiarygodne mimo pewnych zastrzeżeń.W moim przypadku dodatkowy pożytek jak już pisałam jest taki,że chyba nigdy mój warzywniak nie był tak zadbany ,bez chwastów i bez żadnej chemii bo nawet nornicę przepędzam gnojówką z bzu czarnego.
Przy okazji pytanie-czy przeterminowane EMa nie mają już żadnego działania?
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post »

"... bo nawet nornicę przepędzam gnojówką z bzu czarnego. "

karool,
czy mogłabyś podać dokładny przepis?
ew. na P.W.
Dzięki
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”