Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.7

Post »

EdytaB pisze:zaznaczam sobie wątek :)
spodziewam się wielu pozytywnych doznań ogrodowych ja w zeszlym sezonie :)

Nowe psie szczęście wytarmoś proszę za uszkiem :)
Szczęście wytarmoszone :lol: :lol:
W tym roku niewiele się już zmieni w ogrodzie - raczej chcę się skupić na pielęgnacji rabat, które już są, ewentualnie przeniesieniu niektórych roślin w inne miejsca, choć może nie będzie takiej konieczności, bo sporo już przesadziłam w ubiegłym sezonie. W tym roku będzie z kolei kilka nowych odmian, na które czekam z zaciekawieniem, zwłaszcza, że będą rosły w ilości kilku szt. obok siebie, więc może być ładny efekt, jeśli odmiany będą ciekawe - m.in.Kurfurstin Sophie, Tranquility, William & Catherine, Novalis, La Perla i kilka innych. Mam też sporo nowych powojników, których jestem ciekawa ;:224
Zima była łaskawa dla róż, co bardzo mnie cieszy. Wypadła jedynie jedna Red Eden (coś podgryzło zupełnie korzenie i ... wywróciła się, bo nic ją nie trzymało w ziemi), no i ledwie zipie jedna Kurfurstin Sophie (zamierają jej pędy), którą już wycięłam do zera i liczę, że jakimś cuden odbije jeszcze po tych deszczach. Reszta ma się nieźle, nawet rzekłabym, że bardzo dobrze.
Cieszę się również, że nareszcie przezimowały mi jeżówki :tan

-- Śr 01 maja 2013 09:16 --
anabuko1 pisze:Witaj :wit
Piękny ten pierwszy narcyzek i śliczniaste sasanki :)
fiołeczki i ciemierniki tez dorodne :)
A piesio śliczna,taka perełka ;:333
Witaj, Aniu :wit
Narcyzek rośnie w ilości kilku szt., ale w odstępach od siebie, więc złapałam pojedynczo - bardzo ładna odmiana, muszę jeszcze dołapać gdzieś jesienią więcej sztuk. Fiołki sieją się same gdzie popadnie, nawet w trawniku ;:224

-- Śr 01 maja 2013 09:18 --
AGNESS pisze:Moniś witaj w wiosennej odsłonie ogródka :D Dosłownie rozpływam się z zachwytu nad sasankami, kocham te kwiaty, a Ty masz przepiękne...... kolorki cudowności i ta różowa papageno..... wspaniała ;:oj
Ślicznie wyglądają bielutkie szafirki wśród fiołeczków..... taki romantyczny zestaw :D
Aguś, miałam więcej sasanek i jakimś dziwnym sposobem wyginęły, nie wiem dlaczego. Może ubiegłoroczna zima je zmarnowała :roll: Samych papageno miałam kilka odmian - są niezwykle urocze, a tych tradycyjnych również było kilka kolorków, a teraz zostały tylko 3 kolory :( Muszę znów dokupić, może jakoś się w końcu zadomowią jak ta rózowa i fioletowa :D
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.7

Post »

Moniko, tak ta zima faktycznie była łaskawa. Ja nie mam absolutnie żadnych strat w różach. Jestem zachwycona.
Zakwitła mi Moniko biała sasanka od ciebie. Mam przy niej znacznik pt. "od Vertigo" :D
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.7

Post »

dodad pisze:Witaj Kochana,
dobrze, że kupiliście nowego psiaka. Czasem to najlepsze lekarstwo.
Pieknie poczyna sobie wiosna u ciebie.
U mnie wszystko błyskawicznie rozkwita i niestety równie szybko kończy kwitnienie :( Sucho, deszczu nie widać. Llatam z konewkami, ale niewiele to daje :(
Dorotko, posyłam Ci troszkę deszczu, który u mnie pada ostatnio nocami, co mnie niezwykle cieszy, bo ziemia była wysuszona jak na pustyni. Po deszczu od razu wszystko ruszyło.

-- Śr 01 maja 2013 09:22 --
aguniada pisze:Moniko, melduję się w Twoim wątku z ogromną przyjemnością, podziwiam wiosnę i cieszę się z nowego psio-dziecka :) ;:196
Aguś :wit , jakbyś zgadła - na psiątko mówimy "dziecko" :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.7

Post »

Comcia pisze:Masz tak bardzo zaawansowany modrzew że mogę tylko zazdrościć.
Mój dopiero zaczyna się zielenić ale to ubiegłoroczny nabytek. Masz może jakieś rady dla mnie ?
Chciałabym się dochować takiego jak Twój.
Comciu,mój modrzew jest bardzo młody, ale od razu jak kupiłam, został przycięty i wyglądał niemal jak trzmielina - prawie w kulkę. Dobrze mu to zrobiło, bo już w nowym sezonie (rok temu) rozrósł się pięknie i teraz zapowiada się bardzo dobrze. Wiosną znów był przycięty. Myślę, że w tym sezonie naprawdę mocno się zagęści. Na razie jest taki
Obrazek

-- Śr 01 maja 2013 09:28 --
jolcia1212 pisze::wit MONIKO
Bardzo się cieszę że otworzyłaś nowy wątek, bo ja osobiście tęskniłam za Tobą i Twoimi roślinkami. To najlepsze lekarstwo na chandrę. ;:196 dużo myslałam o Tobie, bo też mam sunię. Co prawda jest dość młoda, ale jakoś zwiększyła mi się ostatnio czujność. Biedna CAPI ma mniej swobody teraz, po prostu chcę ją mieć przy sobie.
Nowy członek rodziny uroczy...do schrupania. Ma diabliki w oczach. Będzie na pewno wielką pociechą.
No a kwiaty...cóż nie będę orginalna, są piękne. Jak Ty to robisz że sasanki masz w tak dużej ilości, chyba że to nie jedna roślina? Czekam na piwonie ;:196
Jolciu, ja również nie mogę się doczekać piwonii - dokupiłam kilka nowych odmian, na które bardzo czekam ;:173
Muszę pobiec do Ciebie pooglądać fotki Capi :D
Sasanki - te, które widać, mają już 3-4 sezony, więc się rozrosły ładnie. Byłoby ich więcej, ale jakoś zniknęły po ubiegłorocznej zimie :?
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.7

Post »

wanda7 pisze:Moniko, tak ta zima faktycznie była łaskawa. Ja nie mam absolutnie żadnych strat w różach. Jestem zachwycona.
Zakwitła mi Moniko biała sasanka od ciebie. Mam przy niej znacznik pt. "od Vertigo" :D
:wit Wandziu
Bardzo się cieszę, że zakwitła sasaneczka. Moja biała dopiero wschodzi i dopiero za kilka dni ładnie rozkwitnie. Dobrze robisz ze znacznikami. Ja dostałam kilka razy roślinki od forumowiczek i wstyd mi, bo nie wszystkie pamiętam od kogo są :oops: Natomiast pewne jest, że dzięki takie wymianie, nasze ogrody mogą być coraz piękniejsze i cieszą takie roślinki bardziej niż te kupne ;:4
Właśnie mi kwitną śliczne tulipanki miniaturowe od Margo, ale co wyjdę z aparatem, to zamykają kwiaty i nie mogę uchwycić :lol: Jak mają rozchylone kwiaty, to z reguły nie mam czasu na fotki, a dzisiaj, gdy mam chwilę, to jest pochmurno, są schowane i takim oto sposobem nie mogę ich uchwycić.
Twoje iryski ładnie się przyjęły ;:304
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.7

Post »

Wpadam i czytam że macie cudne psie dziecko :shock: i Alania jest rzeczywiście cudna i ;:167 Wzięcie nowego piesia to był chyba najlepszy pomysł w waszym przypadku bo trzeba mieć zawsze kogoś do ;:167 i ;:4 , no oczywiście poza ludzką rodziną.
Ogród rozkwita i przyroda nadrabia zaległości ;:215 śliczne sasanki których ciągle jeszcze nie mam i nie wiem dlaczego ;:173
Deszczy to zazdroszczę bardzo bo nam tylko posipuje zamiast padać :(
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.7

Post »

Cześć Monia :wit Wpadłam do Ciebie jak przeciąg w przerwie na kawę, bo u nas dzisiaj piękna pogoda i trzeba to wykorzystać (wiadomo jak). Cieszę się, że założyłaś nowy wątek i bardzo się cieszę z Twojej ślicznej psiej córeczki :D
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.7

Post »

Cieszę się Monia że otworzyłaś nowy wątek.
Bardzo ładna sunia.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.7

Post »

Monisiu nie wiedziałam ,że założyłaś wątek...super ;:108
Piękne kolory sasanek,na różową poluję ;:224
Mała sunia przecudowna ;:167
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.7

Post »

edulkot pisze:Wpadam i czytam że macie cudne psie dziecko :shock: i Alania jest rzeczywiście cudna i ;:167 Wzięcie nowego piesia to był chyba najlepszy pomysł w waszym przypadku bo trzeba mieć zawsze kogoś do ;:167 i ;:4 , no oczywiście poza ludzką rodziną.
Ogród rozkwita i przyroda nadrabia zaległości ;:215 śliczne sasanki których ciągle jeszcze nie mam i nie wiem dlaczego ;:173
Deszczy to zazdroszczę bardzo bo nam tylko posipuje zamiast padać :(
Dzisiaj pieliłam rabaty - niby popadało, rośliny ruszyły, a jak wkopywałam łopatę w ziemię, to jednak było sucho :roll:
Mimo wszystko cieszę się, że choć trochę pomoczyło rosliny, żeby pobudzić je do wzrostu.
Alania jest cudna ;:167 Bardzo się stara, żeby Ją pokochać jak Pusię i tak wiele rzeczy robi identycznie ... to niesamowite ;:173
Mówimy z M., że Pusinka niewidzialnie jest wciąż koło nas i uczy małą wszystkiego...

-- Śr 01 maja 2013 20:26 --
AnaAn pisze:Cześć Monia :wit Wpadłam do Ciebie jak przeciąg w przerwie na kawę, bo u nas dzisiaj piękna pogoda i trzeba to wykorzystać (wiadomo jak). Cieszę się, że założyłaś nowy wątek i bardzo się cieszę z Twojej ślicznej psiej córeczki :D
:wit Aniu
Cieszę się, że zajrzałaś do mnie. Ja również działam w ogrodzie, bo mimo, że dzisiaj chłodniej, to jednak pogoda dobra na prace ogrodowe.

-- Śr 01 maja 2013 20:27 --
Deirde pisze:Cieszę się Monia że otworzyłaś nowy wątek.
Bardzo ładna sunia.
Dzięki, Gosiu :wit

-- Śr 01 maja 2013 20:28 --
Annes 77 pisze:Monisiu nie wiedziałam ,że założyłaś wątek...super ;:108
Piękne kolory sasanek,na różową poluję ;:224
Mała sunia przecudowna ;:167
:wit Aniu, dziękuję ;:196
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.7

Post »

Fotki bez słonka, ale są ...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.7

Post »

Moni - tulipanki botaniczne Tarda zamykają się w pochmurne dni, ja bardzo lubię te ich złote gwiazdeczki,
tak samo podobają mi się turkiestańskie, ale nie mogę się ich doszukać tej wiosny w ogrodzie.
Ostatnio wciągnęłam podgryziony czosnek Gladiator, już z pąkiem, pewnie to nornice sieją spustoszenie.
Myślę, że ginące sasanki to też "robota" gryzoni.
Sasanki i przylaszczki to moje ulubione wiosenne kwiaty a tego roku bardzo szybko po sobie następują kolejne.
U mnie też róże dobrze przezimowały, niektóre pnące będą faktycznie pnące, choć Elfe cięta znowu do kopca. :roll:
Ja też obiecuję sobie, że będę tylko pielęgnować, a będzie jak będzie :D .
Maluch bardzo sympatyczny, łatwo sobie zjedna przychylność ;:167 .
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu - cz.7

Post »

Monia, ale się cieszę, ze kupiliście nowego psa. Tak jak pisałam to jest najlepsze lekarstwo.
No i cieszę się z nowego wątku. Brakowało mi Twoich rabatek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”