Kolory usychania iglaków cz.2

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
meter
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 kwie 2013, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolory usychania iglaków

Post »

Witam, problem pojawił się w ubiegłym roku, obecnie świerk wygląda tak http://imageshack.us/g/43/p1010943n.jpg/
Ma ok.15 lat. Proszę o pomoc bo nie chce wycinać takiego ładnego(kiedyś) drzewa.
eliza_gra
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 13 paź 2012, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kolory usychania iglaków cz.2

Post »

Proszę o diagnozę.
Czy to jest Pestalotia funerea??

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Blondas
100p
100p
Posty: 148
Od: 15 cze 2010, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gaj, woj. Małopolskie

Re: Kolory usychania iglaków

Post »

pestalotia kojarzy mi się raczej z zamieraniem pędów, a tu chorują całe drzewka, jakby korzenie były w kiepskim stanie
Casper
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 maja 2013, o 00:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolory usychania iglaków

Post »

Witam, ja również bardzo proszę o pomoc. Niestety sprawa trochę zaniedbana, jak widać drzewka w fatalnym stanie, chociaż po ostatnich "operacjach mam wrażenie, że łapią oddech. Zdjęcia są zrobione 25-04-2013, dwa tygodnie temu drzewka zostały opylone środkiem Substral na fytoftyrozę (tak poleciła Pani w sklepie na podstawie zdjęć) oraz zostały podsypane nawozem substral długodziałającym 100 dni.

Usunąłem mechanicznie uschnięte igły, obecnie poradzono mi ponowny zabieg na fytoftyrozę, ale nie jestem pewien czy diagnoza jest słuszna. Gleba jest chyba zbyt mało kwaśna, pH 6,5-7, drzewka rosną w bezpośednim sąsiedztwie drogi krajowej, więc nie mają zdrowego klimatu..

Pytanie podstawowe - czy jest szansa by odratować te drzewka ? Pytanie drugie - czy obrana metoda jest słuszna ?

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
jodabanan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 wrz 2011, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolory usychania iglaków

Post »

Dwa tygodnie temu moje thuje wyglądały bardzo ładnie.
Dzisiaj zrobiłem zdjęcia. Gałęzie nie brązowieją tylko usychają.
Proszę o diagnozę co jest z mini nie tak.

Obrazek

Obrazek
agnez
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 maja 2013, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolory usychania iglaków

Post »

Witam. :D Jestem nowa na forum. Moze pomoze mi ktos w zdiagnozowaniu przyczyny tak fatalnego wygladu moich drzewek , bo juz spac po nocach nie moge. :(

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jalowce zakupione w szkolce 2 lata temu w ilosci ponad 350 szt. wszystkie wygladaja podobnie , choinka kanadyjska,cyprysik,bukszpany i wierzby plecione niecaly rok temu rowniez ze szkolki.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Kolory usychania iglaków

Post »

Agnez, napisz coś więcej, te jałowce z pojemników czy kopane, jaką masz glebę ( bo wydaje się być gliniasta) i czy jest coś pod kamyczkami?
agnez
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 maja 2013, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolory usychania iglaków

Post »

selli7 pisze:Agnez, napisz coś więcej, te jałowce z pojemników czy kopane, jaką masz glebę ( bo wydaje się być gliniasta) i czy jest coś pod kamyczkami?
Wszystkie jalowce byly kopane a gleba rzeczywiscie gliniasta ale przed ich posadzeniem kopalismy rowy na glebokosc 0,6-0,7 m i zaprawialismy rowy lekka ziemia pod jalowce.Obsadzone mam 3 strony oprocz zachodu ale wszystkie jalowce wygladaja podobnie czyli marnie.

Choinka kanadyjska i cyprysik pod kamyczkami maja biala tkanine sciolkujaca. (Mam tez kilkanascie sztuk tuji Danica ktore rowniez sa otoczone mata ale im nic nie dolega)

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolory usychania iglaków

Post »

Agnez bukszpan ochlastać sekatorem , dać nawóz doglebowo-dolistny i będzie ok. Np.Florovit /można lać po liściach.
Dostał po tyłku od wiatru / nie lubi on przeciągów a tym bardziej rośnie w donicy .
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Kolory usychania iglaków

Post »

Większe jałowce nie lubią przesadzania :? Ogólnie jałowce ten zabieg znoszą źle, niezależnie od gleby.Na dodatek pod warstwą wsypanej ziemi jest nieprzepuszczlany grunt, gdzie zapewne gromadzi sie woda, po przesadzeniu są solidniej podlewane.Lepiej je wykopać i posadzic młode drzewka z doniczek.
Bukszpan przytnij, ale lepiej by mu było w gruncie.
Choina wygląda na uszkodzoną mechanicznie, może być w zimie od czapy śniegu.Ona ma kruche gałązki, łatwo sie łamią od śniegu.Zwiąż je opaską by zakryć ten łysy środek, nadac formę i nieco zabezpieczyć przed rozłamaniem na dobre.
Ten suchy iglak się nie przyjął.
agnez
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 maja 2013, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolory usychania iglaków

Post »

Selli7-Dzięki. Zrobie tak jak piszesz.
Ale jalowcami to jestem podlamana , mam ich kilkasetek to sprobuje jeszcze o nie powalczyc moze by je czyms dokarmic? Widze ze rosna ale i usychaja. :(
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Kolory usychania iglaków

Post »

Jałowiec jak sama nazwa wskazuje lubi co 'jałowe', a więc raczej sucho i bez nawozu, tym bardziej na osłabione krzewy.
marcin-ko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 29 lut 2012, o 16:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolory usychania iglaków

Post »

Obrazek

co dolega temu cyprysowi Ivonne?

Sadzony miesiąc temu. Gleba przepuszczalna. Dołek przygotowany moim zdaniem idealnie był. Cyprys kupiony w donicy w OBi ale co ciekawe sprzedają jako doniczkowy ukorzeniony, a to na górze jest około 5 cm ziemi do iglaków, a cała reszta po namoczeniu jak jakaś glina z błotem. No i oczywiście z ukorzenieniem to on nie miał nic wspólnego.

Służę odpowiedziami jeszcze w razie pytań
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”