Apteka na działce i w domu cz. II

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

Krysiu :wit :wit Witam ;:196 Dziękuję za dokładny opis Rdesowca .
Ja też mam korzeń rdesowca - wsadziłam na razie do doniczki , jak ruszy wysadzę na działakę . Jak długo muszę czekać aby urósł i abym mogła z niego korzystać . I jeszcze jedno - jakie miejsce mu znaleść w ogrodzie ???
Ja też nie mogę dostać nigdzie trawy cytrynowej ;:185
Miłego dnia ;:168
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

TerDob nie widziałaś rdestowca w naturze?
Na pewno widziałaś 8-) To chyba najbardziej ekspansywna roślina jaką znam. Oby nie była Twoim i sąsiadów przekleństwem, jak posadzisz na działce ;:222
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

edit;
z resztą '..Wszystkie trzy występujące w Polsce taksony z tego rodzaju uznawane są za gatunki inwazyjne, groźne dla rodzimej przyrody. Ich wprowadzanie do środowiska lub przemieszczanie w środowisku przyrodniczym jest zabronione przez Ustawe o ochronie przyrody ... Od 2012 roku także ich import, posiadanie, prowadzenie hodowli, rozmnażanie i sprzedaż wymagają specjalnego pozwolenia..'
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

Monika Nie widziałam - a może ???
Masz może jakieś zdjecie ???? albo zajrzę do goglle
Pozdrawiam i dziękuję za info .
Awatar użytkownika
Ewiczka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 1 lut 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

KRYSIU :wit Niestety ale nic nie dostałam ,coś moja koleżanka wspominała ,że zdobędzie już sadzonki - może się uda :?: Tyle różnych nasionek a tych akurat nie było . Czytam o tym rdestowcu też by się przydał Ja znam tylko rdest ptasi :| . Człowiek istota tak wiele potrzebująca ,dobrze że natura nie skąpi darów do leczenia :) Wpaniale ,że Ty nam tyle ciekawych i przydatnych możliwości leczenia wskazujesz :D Dziękuję i pozdrawiam ;:168
Pozdrawiam Ewula
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

Rdestowiec,to takie zielsko,wyrastające na dwa metry wysoko.Bywają odmiany ozdobne,
pstrolistne, bardzo kolorowe. Miałem taki w ogrodzie,ale zaczął wyrastać dwa metry od rośliny
matecznej,więc póki czas wywaliłem,z niemałym trudem.
Bywają dzikie stanowiska tej rośliny, zebrałem kiedyś liście na herbatę przeciwreumatyczną.
Herbatka się wypiła,dolegliwości zostały. Lepiej wypatrzyć,gdzie rośnie na wolności i podskubywać liście,niż mieć u siebie.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

Na naszych działkach rosną rdestowce w kilku miejscach dla ozdoby - czyżby działkowicze nic nie wiedzieli o ich ekspansywności ?
Mój rośnie w blaszanym pojemniku ( kiedyś używanym do wygotowywania bielizny w domu) z kilkoma otworami w dnie a rośliny, które dają mi materiał do przerobu na domowe leki rosną przy mojej trasie spacerowej obok leśniczówki za płotem od strony lasu.
Areał, który zajmuje jest od kilkunastu lat taki sam .... i gdzie ta jego ekspansywność ?

Mireczku leczenie ziołami nie polega na wypiciu herbatki od czasu do czasu ... to musi potrwać dość długo ale Ty doskonale o tym wiesz.
Mnie bardzo zależy na profilaktyce przeciwnowotworowej bo mam spore obciążenia genetyczne w spadku po rodzinie. Stąd zainteresowania grupą roślin mających właściwości przeciwnowotworowe a rdestowce dodatkowo hamują procesy autoagresji immunologicznej.
Lepiej działać małymi kroczkami niż nie robić nic.

Ewiczka52 - Ewciu z mojej obserwacji wynika,że dość trudno wyhodować trawę cytrynową podobnie jak inne rośliny, których nasiona nie należy przykrywać tylko lekko wcisnąć w podłoże.
Trawa cytrynowa potrzebuje światła do kiełkowania ale i wilgoci i w tym kłopot.
W tej chwili mam już 2 doniczki po 5 siewek. Oby tylko nie padły bo ta z ub sezonu zimująca w gruncie padła - zmarnowałam bo nie wykopałam.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

christinkrysia bardzo cenny i ciekawy Twój wątek ;:333
Ale to co napisałam o rdestowcu nie odnoś do siebie, nie warto iść w zapartego...nie umniejszając zalotom tego ziela oczywiście, które można skubać z roślin które już gdzieś rosną.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

monika o inwazyjności obcych gatunków roślin co nieco wiem.
Idąc na działkę widzę jak panoszy się nawłoć kanadyjska i niecierpek gruczołowaty, z każdym rokiem zajmują coraz to większe obszary ziemi...
Nawłoć jest piękna jak kwitnie i dodatkowo też cenna z racji właściwości leczniczych więc pozyskanie kwiatostanów nie nastręcza żadnych problemów. Jednak pilnuje każdej siewki, która ma ochotę zamieszkać na działce - wyrywam i dokładnie sprawdzam czy z korzeniami ... :;230
Awatar użytkownika
Ewiczka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 1 lut 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

KRYSIU :wit Dziwię sie sklepom ogrodniczym ,że nie mają tych nasionek . Czyżby tak wszyscy to kupowali :?:
Pozdrawiam Ewula
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

Krysiu,ciekawą książkę napisał Zbigniew Wiśniewski - Odkryłem tajemnicę raka.
Twierdzi,ze przyczyną są bakterie i grzyby, na których organizm buduje cystę i początek gotowy.
Stosuje mocną dawkę witamin,pochodzących z roślin zielarskich,zalewanych winem,dwa
rozpuszczalniki,woda i alkohol.Ciekawa pozycja,warto mieć na wszelki wypadek.
Różeniec górski,warty uwagi.
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

Bardzo ciekawy wątek ;:180
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Apteka na działce i w domu cz. II

Post »

Bardzo ciekawy wątek,zapisuje
Interesuje mnie kozłek lekarski jak stosować.Kupiłam nasiona i spróbuje wysiać
Proszę o poradę czy ktoś stosował?
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”