Świerk biały ( Picea glauca)'Conica'

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
twojogrodnik
100p
100p
Posty: 101
Od: 25 lut 2013, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Świerk Conica

Post »

Według katalogu polecana na miejsca słoneczne, czyli wystawa południowa. W praktyce te w cieniu będą ładniejsze niż te w pełnym słońcu w odsłoniętym miejscu. A najlepiej im jak już wspomniano w półcieniu :) polecam odmianę 'Daisy white' :)
W przygotowaniu...
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Świerk Conica

Post »

Wspomnij, że jest delikatniejsza.Końcówki mogą przemarzać .
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ladybird86
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 2 kwie 2013, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Świerk Conica

Post »

joso79 pisze:witam
czy ktoś próbował uprawiać świerk Conica w pojemniku? chciałabym taki sobie posadzić na tarasie - czy to w ogóle dobry pomysł? z góry dziękuję za rady
'Conica' pięknie będzie się prezentować zwłaszcza w drewnianych skrzyniach. Do pojemników jeszcze bardziej przydatne będą odmiany osiągające mniejsze od niej rozmiary np. 'Laurin' lub 'Piccolo' :)
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Świerk Conica

Post »

u mnie ten świerczek przeżył 4 lata na zachodnim balkonie w wiadrze po farbie, osłonięty od wiatru przeźroczystą balustradą z poliwęglanu komorowego :), wiatru chyba nie lubi - posadzony jesienią na działce - zmarniał. Ciekawa jestem jak przetrzymał zimę na wolności.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Syringa
500p
500p
Posty: 935
Od: 12 kwie 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Świerk Conica

Post »

Moje wygladaja na nieżywe ;:185
Bea
ladybird86
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 2 kwie 2013, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Świerk Conica

Post »

Te posadzone w donicach?? Rośliny zimozielone powinny być dość mocno podlane przed zimą gdyż ulistnienie (w tym przypadku igły) prowadzą do ciągłej transpiracji czyli utraty wody. Może daj im jeszcze szansę i odrobinę czasu
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Świerk Conica

Post »

Świerki mam od kilku lat, pryskać przeciw przędziorkom trzeba praktycznie co roku...miejsce jest słoneczne ale przewiewne...brązowienie igieł też zauważyłam ale na wiosnę wszystko wraca do normy.
O tej porze świerki powinny być już opryskane, jeśli żeruje na nich przędziorek to od środka do zewnątrz. Jeden mam zaatakowany w tym roku, od zachodu zaczynają żółknąć igły. Przez aurę nie zdążyłam opryskać, ale zrobię to jak najszybciej.
Jeśli ktoś się zastanawia czy posadzić to naprawdę warto, profilaktycznie trzeba opryskać tylko raz...warto poświęcić kilka minut na opryskanie. Dużym plusem jest też że podczas opadów mokrego śniegu nic się nie odkształca. W tamtym roku posadziłam jeszcze jeden. Klikając na zdjęcie jest większe.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Prymulka
100p
100p
Posty: 171
Od: 17 lut 2015, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina

Re: Świerk Conica

Post »

:wit Wiem, że dawno nikt tu nie zaglądał, ale mam pytanie. Dostałam świerk conica od znajomej, tylko świerk ten jest prawie cały suchy. Służył jej za ozdobę na święta, a później o nim zapomniała. Czy jest szansa, żeby conica przeżyła i zazieleniła się od dołu, bo tam straciła najwięcej igieł?
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam :D
Pragnę i potrzebuje większego ogrodu:)
bolekso
200p
200p
Posty: 442
Od: 11 mar 2012, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Świerk Conica

Post »

Dokupiłem zaniedbaną działkę obok mojej. W chwastach znalazłem Conikę w podobnym stanie. Dolne silnie zacienione gałęzie obumarły bezpowrotnie. Poczekaj do wiosny, wtedy zobaczysz co można jeszcze ocalić. Mam tą Conikę do dzisiaj, obciąłem ją od dołu i nieźle się prezentuje. Drzewko nieźle regeneruje . oczywiście tylko na żywych gałęziach. Ma ok 25 lat i ciągle jest mała, u sąsiada ma 30 lat i jest 5 razy większa.Postaram się wrzucić fotkę.
Pozdrawiam ! Bolek
bolekso
200p
200p
Posty: 442
Od: 11 mar 2012, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Świerk Conica

Post »

Obrazek
Znalazłem fotkę.Ta stara Conika jest z tyłu zdjęcia, nieco po lewej i bez czubka.
Awatar użytkownika
Prymulka
100p
100p
Posty: 171
Od: 17 lut 2015, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina

Re: Świerk Conica

Post »

Dziękuję za odpowiedź i foto.
Pragnę i potrzebuje większego ogrodu:)
Awatar użytkownika
Miastowy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 wrz 2018, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Problem ze Świerkiem Conica kontra Mrówki

Post »

Witam wszystkich serdecznie :)
Zalogowałem się na forum bo potrzebuje porady odnośnie mojego Świerka Conica , forum przeszukałem oczywiście dogłębnie ,internety też i nie znalazłem żadnych wiadomości w temacie który mnie dotyczy dlatego też ośmieliłem się założyć nowy wątek z nadzieją że starzy forumowicze może mnie bardziej oświecą.
Ponieważ mieszkam (niestety jak świadczy mój nick w mieście)więc skazany jestem na uprawę swoich iglaków w donicach na tarasie, moja wiedza w tym temacie jak uważam jest dobra(choroby,szkodniki itd.) gdyby nie to że taki problem mnie dopadł, a mianowicie będąc w sierpniu w pewnej szkółce na Podkarpaciu wpadł mi w oko piękny Świerk Conica i go kupiłem do swojej kolekcji, świerk był podobno uprawiany od początku tj. 6 lat w doniczce kupując go był w doniczce ok 25cm śr. a wysokość samego iglaka to 60cm kondycja bardzo dobra, pień grubości ręki ,obrośnięty mchem piękna sprawa...dlatego nie chciałbym stracić tego drzewka.
Ponieważ w szkółce iglak stał cały czas na ziemi więc po przywiezieniu przy przesadzaniu z bryłą zobaczyłem że w bryle korzeniowej mam kolonie mrówek ,pomyślałem ok może jakoś to będzie...i zaczęło się..w kółko po tarasie (3 piętro) zaczęły rozłazić się mrówki.
Oczywiście na pierwszy ogień poszły proszki typu Mrówkofon itp.moczenie całej bryły w wodzie, ależ gdzie tam ,mrówki jak łaziły tak łaziły a wręcz było ich coraz więcej, więc musiałem znowu iglaka wysadzić i starannie obić bryłę korzeniową do gołego korzenia, oczywiście znalazłem królową i ok 300 poddanych:),po wymyciu korzeni posadziłem iglaka w nowej ziemi wymieszanej z ukorzeniaczem pz Target w proszku.
Ponieważ tematów o przesadzaniu Świerków jest mnóstwo ale z bryłą,a nie z odkrytym korzeniem, więc mam pytanie bo po 10 dniach od przesadzenia lekko z jednej strony zaczynają schnąć igły na wierzchołku ,wiem że musi odchorować, ale czy jest szansa że ten iglak mi się przyjmie czy szukać następnego? będę wdzięczny za poradę kogoś kto tak już robił.Wszystkich informacji jestem ciekawy np.przyrost korzeni Coniki tj.ile na miesiąc ,tego też nigdzie nie można znaleźć itp.
Z góry dziękuje Mariusz
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Problem ze Świerkiem Conica kontra Mrówki

Post »

Raczej roślina stracona.Iglaki nie znoszą czyszczenia, opłukiwania do gołego korzenia, które współżyją z pewnym rodzajem grzybów - mikoryza.Ponadto taki zabieg uniemożliwia im stałe uzupełnianie wody w tkankach, które u roślin zimozielonych stale transpirują, dlatego usychają w szybkim tempie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”