Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Zablokowany
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Takiego jak Ty aloesa to i ja mam-urósł wielki w górę i w szerz, a poza tym z dużego wytworzyły się odrosty, które mają korzenie :shock: I jeszcze jednego w doniczce do oddania, choć ładne, to dość kłopotliwe. W ogóle dlaczego ja dopiero teraz tu dotarłam ;:218 Czekam na rozwój wydarzeń z G. baldanium :D
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Paula15 pisze:W ogóle dlaczego ja dopiero teraz tu dotarłam ;:218 Czekam na rozwój wydarzeń z G. baldanium :D
Ponieważ tu nie ma po co zaglądać ;:306 Jak widać o kaktusach prawie zero postów :lol: Słońce pilnie poszukiwane.
G. baldianum na razie dzielnie znosi zimę i życie w cieniu. Póki co, wszystkie 11 pączków jest na miejscu. Tylko takie jakieś uśpione.
Nie rosną. Mam nadzieję, że kilka z nich jednak zdecyduje się rozwinąć. Na bukiet to jakoś nie liczę. No, chyba że chce mnie zaskoczyć.

Kasia dziękuję.

Heniu dziękuję, że mi dobrze życzysz. Jak mnie hoje zarosną... Czyli tak za 5 lat :lol: O ile dam sobie z nimi radę tyle czasu. Cv jennfer akurat wyraźnie chce rosnąć. Idą kolejne liście. Także będę o Tobie pamiętać jak będzie możliwość cięcia :uszy

Aga jak ja je na dwór wyniosę, to pewnikiem nie będę miała co do domu zabrać ;:306 Trzeba jeszcze ten swój "dwór" mieć. Ale będę to miała na uwadze, gdy zaczną mi przeszkadzać :lol:
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

sokolica pisze:Żałuję, że otworzyłam już kolejną część, zupełnie nie mam co pokazywać Nie przypuszczałam, że do tej pory będzie zima i wśród roślin niewiele będzie się działo. Rok temu o tej porze już miałam kwiatki.
Aż mi się przykro zrobiło :( Magdo nikt chyba nie spodziewał się, że ta przebrzydła zima tak się u nas zagnieździ ;:14

A ja po cichutku tu zaglądam. W hojach to jestem zielona więc się nie wypowiadam. Aloesy oddałam szwagierce bo były już ogromne a mnie miejsca szkoda.

Kaktusowe kwiatki jeszcze się rozwiną na tym wątku i sądząc po roślinkach będą bardzo ładne ;:108
AleksandraBdg

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Magdo, przepiękne Hoje!!
Dzięki Tobie mam kolejną pozycję,której nie miałam wpisanej do listy "chciejstw"!
Niech pięknie rosną!!
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Na moim G. baldianium nie zaobserwowałem nawet jednego pąka a u Ciebie 11... Mam nadzieję, że uraczy Cię takim 11-to kwiatowym bukietem, bo widok byłby genialny :D Niech moja zdrowa zazdrość da siłę wszystkim pąkom na przeobrażenie się w kwiaty :lol:
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
epti
100p
100p
Posty: 119
Od: 10 paź 2009, o 08:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Witaj
Wpadłam z rewizytą i jestem pod wrażeniem tempa rozrostu kolekcji!
Patent z przesuwanym regalikiem parapetowym jest genialny! Jeśli pozwolisz, to ściągnę od Ciebie pomysł jako że ja też nie mam innego miejsca do zimowania jak parapety.
pozdrawiam ciepło
Justyna
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Aloesy to straszne zawalidrogi, ale jak ich nie lubić? Już nic więcej nie zostało z tego szałowego buszu, który tak skrzętnie ukrywałaś?
Nie żałuj otwarcia nowej części jest ładna i zielona, tak jak Twoje śliczne hoje :D
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Czego tu żałować - hoje na pewno nie są mniej urodziwe jak kaktusy, a wg. mnie są nawet od nich ładniejsze chociaż zupełnie inaczej...
No i to również sukulenty czyli off topica nie ma. :wink:

Mnie się u Magdy zawsze podoba. Bo ma ciekawe różne rośliny i ciekawe pomysły z nimi związane. ;:333
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

sokolica pisze:
Paula15 pisze:W ogóle dlaczego ja dopiero teraz tu dotarłam ;:218 Czekam na rozwój wydarzeń z G. baldanium :D
Ponieważ tu nie ma po co zaglądać ;:306 Jak widać o kaktusach prawie zero postów :lol: Słońce pilnie poszukiwane.
G. baldianum na razie dzielnie znosi zimę i życie w cieniu. Póki co, wszystkie 11 pączków jest na miejscu. Tylko takie jakieś uśpione.
Nie rosną. Mam nadzieję, że kilka z nich jednak zdecyduje się rozwinąć. Na bukiet to jakoś nie liczę. No, chyba że chce mnie zaskoczyć.
Jak to nie ma po co? Aloesiki, hoje, które uwielbiam, ale nie mam na nie miejsca :( A jak sezon się zacznie i zaczniesz pokazywać te swoje kujące piękności, to i wszyscy będą podziwiać i zazdrościć :)
Awatar użytkownika
jorkis
500p
500p
Posty: 865
Od: 24 cze 2012, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Hoje powalające ;:138 patrząc na twoje okazy i Henryka zaczynam chcieć je u siebie mieć ;:108
Pozdrawiam Marzena
Moje kaktusy i sukulenty
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Marto niepotrzebnie przykro. Po prostu pospieszyłam się o jakiś miesiąc. Ale liczyłam, że wiosna przyjdzie o czasie. Obiecuję, że obfocę wszystkie pączki i następna tura zdjęć będzie czysto kaktusowa :wink:

Olu, Marzenko dziękuję. Tu niewiele osób podziwia hoje. Ja sama zaraziłam się w ubiegłym roku i miło mi zarażać innych. Szkoda, że te rośliny są tak diabelnie drogie.

Mateusz pamiętając, co mi wywinął w minionym sezonie, raczej nie liczę na bukiet. Ale po cichu trzymam kciuki, aby Twoja zazdrość miała jakiś wpływ na kwitnienie :lol:

Justyna oczywiście możesz sobie zgapiać co chcesz :lol: Jest to fajny sposób na nie tylko zimowanie, ale też pomieszczenie wielu roślin na niewielkim parapecie. Co prawda z tymi temp zimowania to różnie było, od 5-15*C, ale to i tak lepsze niż ciepłe parapety, albo lodowaty strych.

Paula mam jeszcze ze dwa grubosze, scillę, ze 3 chwasty których publikować się nie odważę ;:306 , a reszta miejsca czeka na przeprowadzkę hoi. Póki co stoi tam jeszcze spora Pisonia umbellifera 'Variegata' i Sanchezia parvibracteata. Ten ładny, zieleniutki busz nie przetrwał u mnie zimy. Przynajmniej nie zadowalająco. Nie chcę karykatur trzymać.

Heniu ;:196 Masz rację, hoje są ładniejsze niż kaktusy. Zaryzykowałabym stwierdzeniem, że ładniej kwitną. Ale wciąż uważam, że dla hoi to powinien być wątek w innym dziale.Nawet jeśli są sucholubami. Tylko mnie się zwyczajnie nie chce prowadzić dwóch wątków.

Paula czy wszyscy to wątpię. Gymnomania dotyczy tylko kilku osób, a sporo jest tu takich, którzy wręcz tego rodzaju nie znoszą, zupełnie nie wiem, dlaczego :lol:
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Madziu witaj wiosennie choć za oknem ciężko się doszukać potwierdzenia....
Zaskoczyłaś mnie ilością kaktusów i innych kwiatów bo jesienią w naszej miłej korespondencji pisałaś,że zima potrafi u Ciebie uśmiercić sporo, a jednak jest na co popatrzeć. ;:138
Może z fiołków afrykańskich przerzucę się kaktusy - chyba wygodniejsze i mniej pracochłonne ?
Hoja bella ucięta w marcu ma ładne korzonki w wodzie - mogłyby ruszyć w podróż - co Ty na to ?
Pozdrawiam i czekam na PW
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Krysiu witaj u mnie ;:196
Zima, owszem, uśmierca, ale na szczęście tylko takie, na których aż tak bardzo mi nie zależy. Kaktusów nie tyka, hoi o dziwo też nie. Główny pogrom tyczy się sukulentów.
Żebyś wiedziała, że kaktusy są duuużo mnie wymagające niż fiołki. I kwitną porównywalnie pięknie, choć nie tak obficie i niezawodnie.

Moi drodzy, jak pisałam, tak robię - przegląd moich pączków :tan

Rośniemy:
Jest nas sześć szt. ;:65
Obrazek

I skromny jeden.
Obrazek

Nie rośniemy (wciąż nas 11)
Obrazek

I czwóreczka (dwa razy więcej niż rok temu)
Obrazek

Debiutujemy:
Obrazek

Obrazek


Dopiero się wykluliśmy:
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Chyba zdychamy :(
Obrazek


Obiecujemy po raz n-ty :roll:
Obrazek


Chciałabym jeszcze dodać, że to mniej więcej połowa pączusiów ;:224
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”