Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
ODPOWIEDZ
Layila
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 27 sie 2010, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Post »

Dzisiaj kupiłam w Biedronce Rhododendrona - niestety nie było podanej odmiany, jedynie kolory. Kupiłam różowy, w ofercie były jeszcze białe i czerwone. Rośliny stosunkowo duże, ale niestety zniszczone w transporcie (i też nie do końca wyglądają na zdrowe). Pochodzą z Niemiec. Czy ktoś może wie co to za odmiany?
lukaszp2201
50p
50p
Posty: 79
Od: 15 paź 2012, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal garnicy Słowackiej

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Też dzisiaj kupiłem Rhododendrona koloru białego skusiłem się bo cena przystępna a i sadzonka duża. Jeden z listków ma ciemną plamę a tak to wygląda chyba dobrze :) Też był bym ciekaw co do odmiany :) Mogę ewentualnie wstawić zdjęcie jak by co.
Jak można dostać się do nieba, jeśli 5 spośród 7 grzechów głównych - to hobby?
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Pewnie nikt poza dystrybutorem tego nie wie. Jak zakwitną to pokażcie krzaki.
Ja też nie mam pojęcia, ale na pewno takie marketowe trzeba porządnie po zakupie nawodnić - nalać nie za zimnej wody do wiadra i doniczkę z krzakiem wstawić do wody, żeby bryła korzeniowa dobrze się nawodniła, tak z pół godziny. Jak będzie już ciepło na zewnątrz, bryłę korzeniową prawdopodobnie trzeba będzie pociąć i rozluźnić i dopiero posadzić na stałe miejsce
No i miłej lektury, naprawdę warto poczytać http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=21683
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

ja kupiłam w Auchan, ale trzymam je na klatce schodowej...mam wrażenie, że im za ciepło..a przy jakiej temperaturze można je wystawić na stałe na balkon, żeby potem do gruntu?
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Dla przywołania wiosny - wstawiam foto mojego rododendrona no name z Biedronki - rośnie 3-ci sezon :)
Obrazek
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Ja też zakupiłam w biedronce Rh nie wiedziałam dokładnie co to za odmiana ale jedna forumka zasugerowała , że może to być Catawbiense Grandiflorum oto mój zakup

Obrazek

Obrazek
darrooo
50p
50p
Posty: 80
Od: 18 mar 2013, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Szkoda , że nie podają dokładnych nazw...
Jako , że w planach na tą wiosnę miałem rabatę przy płocie ok. 10m
to zakupiłem zaraz po pokazaniu się 8 szt. po dwa z koloru , bez ciemno fioletowych
bo we wszystkich (trzech) biedronkach miały brązowe plamy na liściach...
Dziś wystawione na balkon bo w końcu noce mają być na plusie... wiosna ;:oj
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

darrooo, na noc wkładasz jeszcze do domu, ma się rozumieć? Ja też kupiłam, tyle że w Auchan, ale moje puściły jasno zielone przyrosty, twoje nie? Za ile były RH w Biedronce?
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Ja swojego rh w dzień na balkon wystawiam a na noc do domu zabieram , w biedronce były po 19.90 jak dobrze pamiętam
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

zuzola11, dzięki wielkie za odpowiedź, ja właśnie też tak robię..tylko właśnie nie wiem co znaczą te przyrosty jasne...bo z tego co wiem, to RH rosną powoli, a u mnie taki skok wzrostu :? ...a kiedy je wkopać do gruntu, teraz to jeszcze chyba byłoby zbyt ryzykowne, tak myślę, że dopiero pod koniec kwietnia
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

monoberka powiem ci tak ja jestem laik w sprawie rh sporo czytam tu na forum , w internecie wchodzę na strony z rh i stąd czerpie wiedzę o przyrostach nic ci nie powiem bo nie wiem . Ja kupiłam pierwszy raz rh i tak jak pisałam w dzien na balkon na noc do domu w obawie przed przymrozkami jeszcze kilka dni i zostawiać będę też na noc na balkonie a na działkę tez się zastanawiam kiedy go przesadzić ale myślę konieć kwietnia będzie dobrze . Wiesz ze rh lubią kwaśne podłoże zanim wsadzisz trzeba dołek pod niego przygotować z jego wymaganiami . Jeśli się mylę w mojej wypowiedzi proszę mnie poprawic
chinka
200p
200p
Posty: 387
Od: 19 sie 2012, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Dziewczyny, jeśli te wasze rododendrony z biedronki mają młode przyrosty, to nie wsadzajcie ich do gruntu i uważajcie na temperatury, bo póki nie zdrewnieją im te młode pędy to właśnie one są bardzo wrażliwe na przymrozki. Ja bym ich pilnowała nawet do końca maja w takim wypadku, bo to różnie jeszcze może być.
Swoją drogą to co producenci im tam sypią jak one mają już młode pędy :shock: przecież one powinny się rozwijać po przekwitnięciu..
Pozdrawiam, Bogusia
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Chinka dzięki za podpowiedż w sprawie rh :) może biedronka , lidl, czy inne supermarkety nie są odpowiednimi miejscami do zakupu takich roślin ale dużo moich znajomych tam właśnie kupuje krzewy i sadzi na działce , koleżanka kupiła 2 lata temu rh chyba w biedronce jak dobrze pamietam i chwali sobie zakup rosna u niej na działce po dzis dzień
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”