Przydomowa hodowla kur cz.1

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Latają ale zawsze wracają do kurnika. Dobrym rozwiązaniem jest woliera. Wtedy nie ma problemu.
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Jakiś czas temu namówiłam (nie było trudno :wink: ) moją mamę na hodowlę kur, żeby dzieciaki mogły jeść "prawdziwe" jaja od kur karmionych zbożem, a nie sztucznymi mieszankami. Sama nie mam niestety czasu na zwierzaki.
Kilka dni temu, do kurnika przez otwór (nie był całkiem zamykany, a jedynie zastawiany), którym kury wychodziły na wybieg (ogrodzony siatką) dostał się obcy pies i pozabijał prawie całe stado, zostały tylko te, które siedziały bardzo wysoko. Mój wniosek i rada z tego wynikająca, że zabezpieczenia muszą być naprawdę mocne.
pozdrawiam Ewa
Bagienka
100p
100p
Posty: 160
Od: 22 maja 2009, o 00:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

ewikk77 pisze:Jakiś czas temu namówiłam (nie było trudno :wink: ) moją mamę na hodowlę kur, żeby dzieciaki mogły jeść "prawdziwe" jaja od kur karmionych zbożem, a nie sztucznymi mieszankami. Sama nie mam niestety czasu na zwierzaki.
Kilka dni temu, do kurnika przez otwór (nie był całkiem zamykany, a jedynie zastawiany), którym kury wychodziły na wybieg (ogrodzony siatką) dostał się obcy pies i pozabijał prawie całe stado, zostały tylko te, które siedziały bardzo wysoko. Mój wniosek i rada z tego wynikająca, że zabezpieczenia muszą być naprawdę mocne.
O rany, współczuję :|

Moi rodzice mieli kurki (jakieś 12 lat temu), które miały kurnik w murowanym gospodarczym, było im dobrze, miały wybieg dość spory i stróża - psiaka mojego, który je lubił :wink:
To były takie zwykłe kurki nioski, bez koguta, kogut przylatywał od sąsiada ale nasz psiak go przeganiał.

Ja teraz mieszkam na wsi, mam dość miejsca, żeby i kurkom trochę wydzielić, ale chcę się dobrze przygotować.
Mam kurki u sąsiada za płotem, takie zwyczajne, mam też psy, które im nie dokuczają. Mam koty, sąsiad też ma kotkę i jest ok ;:333
Mam nadzieję, że w tym, może w przyszłym roku, uda się coś zorganizować :D
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Też mam psy i koty. Wychowalo się wszystko razem z kurami i nie ma problemu. :)
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

U mamy też jest duży pies, który żyje w zgodzie z kurami, ale śpi w domu :roll: , więc na pewno to nie on, ale ślady wskazywały na duże psisko. Koguty -trzy też "padły", chyba próbowały bronić swoich "babek", bo były najbardziej poturbowane :? i najdalej od kurnika.
pozdrawiam Ewa
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Ja mam kurnik bardzo szczelny, żeby głównie kuna ani lis nie wszedł. Otwór do wychodzenia jest mały, tyle żeby większa kura przeszła. Zapobiega to przy okazji stratom ciepła zimą. Niestety zdarzyło mi się zapomnieć na noc zamknąć ową klapkę i tylko szczęściu zawdzięczam, że nic akurat nie kręciło się w nocy.
Bagienka
100p
100p
Posty: 160
Od: 22 maja 2009, o 00:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Dorota71 pisze:Też mam psy i koty. Wychowalo się wszystko razem z kurami i nie ma problemu. :)
Dorotko, czy w Twoim wątku można zobaczyć kurki i ich mieszkanie?
Byłam w nowej części, widziałam małolaty :wink: ale ciekawi mnie, jak to wszystko sobie urządziłaś ;:131
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Bagienka, moje kury są w wątku hobbystycznym. Będzie więcej zdjęć, jak wiosna przyjdzie, ta prawdziwa ze sloneczkiem.
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
arkawroc
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 sty 2011, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: wrocław

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Czy prawdą jest że zielononóżki nie potrafią współżyć w zgodzie z innymi kurami( chodzi o inne rasy) i czy zawsze są agresywne nawet do ludzi, mam 4 szt takie wraz z innymi i te cholery atakują inne kury, odganiają je od jedzenia i rzucają się na osobę karmiącą je. Co zrobić z nimi? Łeb ukręcić trochę szkoda.
TheBestThing
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 mar 2013, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Dziś trzeci dzień pobytu kurek u nas :-)
Na blogu mam fotorelację z ich przyjazdu: http://thebestthing12.blogspot.com/p/kurnik.html

Córka nie pozwoliła kartonu z pięcioma kurami włożyć do bagażnika samochodu, jechały więc z nami na tylnym siedzeniu! :-D
Nosić też nie pozwoliła, sama dźwigała je do kurnika.
Kurki się już niosą. Od piątku w sumie dały nam 9 jajeczek.

Obrazek

Wszyscy jesteśmy nimi zafascynowani, stoimy lub siadamy wokół kurnika i obserwujemy :-) Takie domowe kino :-)

Jedna z kur np. gdy na nią patrzymy zarzuca sobie na grzbiet źdźbła trawy lub siana, jakby chciała się przykryć lub zakryć. Pewnie coś to oznacza, muszę wyszukać.

Wszystkim polecam założenie swojego kurnika!!
Bagienka
100p
100p
Posty: 160
Od: 22 maja 2009, o 00:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Świetna fotorelacja :D A z córci jaki pomocnik :lol:
Kurka wodna no, smaka na kurki mam coraz większego ;:65

I juz 9 jajeczek :shock: no no, nieźle ;:333
Gimbo
50p
50p
Posty: 60
Od: 16 kwie 2013, o 08:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Pamiętam jak mój ojciec trzymał kury na ogródku działkowym ;-)

O ile się nie mylę, to miały "spacerniak" zabezpieczony ze wszystkich stron. W ziemię chyba była wkopana siatka. Wszystko po to, aby nie uciekły lub ewentualnie aby nie dobrało się do nich jakieś zwierzę.

Kiedy w końcu zamieszkam na wsi, też będę miał kury. Może także kaczki inne zwierzątka... zobaczymy.

Bardzo fajny pomysł na kurnik.
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Czy zna ktoś dobry sposób na odstraszenie jastrzębi? Pytałem już, ale ponieważ nie usłyszałem odpowiedzi, a jastrzębie nie będą czekać w nieskończoność, postanowiłem napisać w tym wątku.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”