Apteka na działce

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
elusia57
100p
100p
Posty: 135
Od: 10 lip 2012, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Apteka na działce

Post »

Oczywiście bez soli. Każdy z nas jest inny więc zaznaczyłam, że mnie pomogła ta mikstura. A może to sugestia - faktem jest że mnie już tak nie boli i nie mam powykrzywianych rąk.
Pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1946
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Apteka na działce

Post »

Witam pozwolę się przyłączyć do dyskusji moje RZS inaczej się objawia nie krzywi -chyba że na razie- a trwa już 24 lata tylko ciągle boli a już na zmianę pogody to lepiej nie opowiadać ,sąsiadce za to nie dawno zaczął dokuczać kręgosłup i od razu kierują na operację to ja już wolę moje boleści bo panicznie boję się operacji.Wiadomo ona ma inne dolegliwości.Może macie jakieś super rady kiedy wszystko boli i ani leżeć ,ani siedzieć ani chodzić i to trwa całymi nocami a w dzień trzeba do pracy.Każda rada mile widziana. ;:138 ;:196
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Apteka na działce

Post »

Moja córcia całkiem niedawno przeszła pierwszy zabieg (torbiel włosowa) Niestety w krótkim czasie okropny ból i choroba powraca .Przypuszczam że operacja jest nieunikniona ,no chyba ze są sposoby które zapobiegną zapaleniu.
jeśli ktos z Was przeszedł to paskudztwo i zna sposoby jak to domowym sposobem wyleczyć ,proszę się podzielić :wit
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Apteka na działce

Post »

RZS - unikamy moczenia się w wodzie, nawet samych rąk - to chyba podstawa
Awatar użytkownika
elusia57
100p
100p
Posty: 135
Od: 10 lip 2012, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Apteka na działce

Post »

Dla mnie gorsze jest zimno niż woda.
Pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Apteka na działce

Post »

Podczytuję ....bo coś zaczyna mi się dziać z kolanami....trudno kucać,wstawać jeszcze gorzej....nie byłam u doktorów.
Mam też rwę kulszową....ta to dopiero fr..... :twisted:
Jak dopadnie to -ratujcie święci niebiescy....nawet się ubrać nie da rady....
na szczęście unieruchomiło mnie do tej pory 2 razy.....a cały czas boli lekko.
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Apteka na działce

Post »

Oj dziewczyny, nawet nie zartujcie, ze stawami nie ma zartów. Wiem cos o tym. W rodzinie mam kobietę z goścem a kolezankę z rematoidalnym zapaleniem stawów...lepiej wcześniej iść do lekarza i szybko zacząć leczyc.
Awatar użytkownika
sylwia75
100p
100p
Posty: 169
Od: 19 lut 2012, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Apteka na działce

Post »

Dziękuję dziewczynki za rady,mam nadzieję że Krysia się nie obrazi za tą dyskusję.Mi osobiście wykręca palce ,zaczyna się od 2 zewnętrznych-książkowo,i ta poranna sztywność.Ja mam dość zimno w pracy(jak wiele z nas)i tego nie przeskoczę a ta przeciągająca zima daje popalić.Moja mama ma gościec a tata dnę moczanową więc jakby mam bagaż w genach,doktor na pytanie jak sobie radzić powiedział-na to nie ma lekarstwa,trzeba się nauczyć z tym żyć.Myślę że to trochę smytne ale prawdziwe.Mam świetną książkę o ziołach,często z niej korzystam z efektami w przypadku mojego syna który alergię i atopowe zapalenie skóry,ale dział o choroibach reumatycznych jest słaby i prawie zero porad a z ziól:
Papryka-a dokładniej kapsaicyna ,która jest składnikiem wielu maści
Wiesiołek dwuletni-głównie chodzi o olej z jego nasion
Len zwyczajny-również olej
Kurkuma długa-znamy
Pokrzywa-wszyscy znają bolesny sposób bicia pokrzywą :wink: ale można też pić napar z 1 łyżeczki suszonej pokrzywy
Imbir-powszechnie nam zany(osobiście jem w b.dużych ilościach)
Zielona herbata
Ananas
I mniej znane
Czarci pazur-w książce pisze że nie potwierdziły badania kliniczne
Złocień maruna-wyciąg hamujeniektóreprocesy odpowiedzialne za RZS
Wierzba-kora zawiera salicynę
Kadzidłowiec indyjski-żywica jest popularnym lekiem w medycynie ajuwerdyjskiej
To tyle odemnie.Buziaczki ;:196
Ach jeszcze pytanie do Elusi-czy mam po prostu ugotować obierki,zlać wodę i wypić ją?Ile tych obierek i wody?Tak na równi?
Pozdrawiam Sylwia
Awatar użytkownika
elusia57
100p
100p
Posty: 135
Od: 10 lip 2012, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Apteka na działce

Post »

Sylwio, obierwk tak ok. dwóch garści - może być więcej lub mniej, zalewam wodą tak żeby były przykryte, po ugotowaniu napoju ma być min. szklanka lub więcej.Gotujesz tak ok. 20 min czasami dłużej w zależności ile masz obierek. Gotujesz oczywiście bez soli. Po odlaniu płyn ma wygląd brudnej wody w smaku taki zwyczajny, można się przyzwyczaić. Początkowo piłam dwie szklanki dziennie i ta kuracja trwała dłużej niż 2 miesiące. Jak ból zaczął się zmniejszać to tak jak pisałam dawkuję troche inaczej bo ból jest mniejszy (czasami nawet przez dłuższy czas nie boli) jak się nasila to wtedy zwiększam ilość i częstotliwość picia wody z ziemniaków. Reumatologa również odwiedzam ale już nie tak często jak wcześniej. Zaznaczam że mojemu organizmowi wywar bardzo pomógł tylko trzeba pamietać że każdy organizm jest inny. Życzę Ci Sylwio żeby Tobie wywar też pomógł.
Pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
gajowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3220
Od: 11 maja 2011, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/Ponidzie

Re: Apteka na działce

Post »

Ja dorzucę swoje trzy grosze, wprawdzie nie na temat ziół - przy problemach ze stawami, a szczególnie przy RZS...ostrożnie z mlekiem, a najlepiej wcale!
pozdrawiam - Ewa
Moje wątki
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Apteka na działce

Post »

Tak, masz rację, lekarz mojej ... zalecił sojowe - tylko i wyłącznie.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Apteka na działce

Post »

Gorąca rozmowa w temacie , który wielu z nas dotyczy czyli wszelkie bóle reumatyczne będące zmorą klimatu wilgotnego więc w moich stronach to masz... lub możesz mieć, a jeśli w rodzinie ktoś miał to przyjmij do wiadomości,że prędzej czy później dotrze i do Ciebie...
Reumatyzm - nazwa obejmuje rożne schorzenia, które kiedyś wrzucano do jednego worka, teraz jest inaczej ale o tym i innych sprawach porozmawiamy za kilka dni. bo ja
Porządkuję swój watek ziołowy aby go zamknąć.
Nasze rozmowy dały taki rezultat, że za chwilę stuknie 70-ta strona więc czas na nowy ale chwilkę to potrwa.
Z drugiej strony chyba wszystko co wiem i co przeszłam osobiście przekazałam i o czym dalej pisać ...???
PKasia
200p
200p
Posty: 266
Od: 7 lut 2011, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Apteka na działce

Post »

Witam Krysiu!
Pisać o wszystkim, jak do tej pory!
Przepisy, doświadczenia w leczeniu itd. Wszystko to bardzo cenna wiedza! Ja jestem początkująca w tym temacie i to jest jeden z ulubionych moich wątków:)
Chętnie poczytamy!
Serdecznie pozdrawiam
Kasia
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”