Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

Jak tylko zechcesz, to skontaktujesz się z egzorcystą - jest ich bardzo dużo obecnie przy lawinowym wzroście zniewoleń, opętań i przede wszystkim uzależnień
Ja na te pytania nie będę odpowiadał gdyż nie jestem kapłanem i nie ma takiej wiedzy. Natomiast wierzę w to co mówi szczególnie egzorcysta , gdyż spotyka się tysiące razy w swoim życiu z takimi przypadkami i świadczy o nich (jak i setki innych egzorcystów a to co świadczą jest niezwykle spójne). Nie mam też powodu by im nie wierzyć.
To tyle.
Miłego dnia!
Admin.
Jerome
100p
100p
Posty: 199
Od: 30 sie 2012, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brandenburgia

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

Dziekuje, poszukam.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 15&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

Trochę mnie ten temat telepie.
Mam koleżankę, katoliczkę, ale wyszkoloną w jodze, która ma nawet uprawnienia do jej nauczania i jest to jej źródło dochodu.
Nie rozumiem dlaczego widzicie w tym coś złego ?
Opętanie i egzorcyzmy w odniesieniu do jogi ?
Nie dajmy się zwariować.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

No dobrze. Każdy ma prawo przedstawić swoje doświadczenia i zasoby informacji. Ja i jak czytam egzorcyści, postrzegają to właśnie w ten sposób. Przyjmują potem po kilku latach uprawiania jogi do siebie takie osoby i część udaje się wyjść ze zniewoleń lub innych uwikłań w zło czy nałogi a części niestety nie.
Są to bardzo często objawy wielu różnych trudno do zdiagnozowania chorób somatycznych. A to że ktoś nazywa się katolikiem wcale nie oznacza że nim jest i że przestrzega tego co nakazuje Kościół i dana religia
A więc jest na plakietce/ werbalnie lecz w czynnościach i w rzeczywistości czasem bardzooooo daleko. :wink:
Po prostu różnie to bywa i każdy kryje mnóstwo tajemnic w swoim wnętrzu
Miłego dnia!
Admin.
Jerome
100p
100p
Posty: 199
Od: 30 sie 2012, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brandenburgia

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

Napisalem maila do Kurii w Szczecinie z krötkim opisem nurtujäcego mnie problemu i prosbä o termin spotkania. Czytalem ze chetnie udzielajä porad w tego typu sprawach i mam nadzieje ze w najblizszej przyszlosci spotkam sie i otrzymam odpowiedzi.

Linkowany artykul wydrukowalem, podobnie jak co bardziej niezrozumiale dla mnie wypowiedzi z pominieciem naturalnie nicköw i zrödla. Na razie przeslalem je do znajomego ksiedza z prosbä o wyjasnienie, a jak mi sie uda spotkac z ksiedzem egzorcystä, nie omieszkam naturalnie za jego zgodä podzielic sie zdobytä wiedzä.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 15&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

Wspaniale. I to jest najlepsza droga do poznania porządnie tematu. :idea:
Tu masz wypowiedź innego kapłana SPÓJNA w 100% jak i innych wielu także to potwierdzających - wielkie zagrożenie duchowe
Zanim odpowiesz cokolwiek proszę dokładnie obejrzyj filmy tłumaczące czemu to zagrożenie jest faktycznie a nie wyssane z palca przeze mnie.
:idea:


http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... oO83SoHzAs
http://www.youtube.com/watch?v=vI3J8_KT ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=QFRpjTKP ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=_VmlIeHr5b8
http://www.youtube.com/watch?v=4JYhhHm38nQ
http://www.youtube.com/watch?v=4EHbkEJjPjc
http://www.youtube.com/watch?v=9K7JDPrVWdM
http://www.youtube.com/watch?v=6XEonCbyxdk


Bardzo ciekawa wypowiedź i pouczająca, warto obejrzeć !
I tu w filmach uzyskasz potwierdzenie stanowiska kościoła katolickiego - to jest ze źródła samego.
;:4
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

Uważam,że w tej dyskusji,należy wziąć pod uwagę,że osoby wchodzące w inną religię,
mogą mieć coś z psychiką nie w porządku. Jasne jest,że ktoś może nie radzić sobie
z niekonsekwencjami biblijnymi.Według Biblii świat ma 5tys lat. Według wykopalisk,
miliony.Wobec tego zaczynam mieć wątpliwości i staję się,agnostykiem,ateistą, wierzącym
ale nie we wszystko itp.Zwątpić w jednego Boga,znaleźć innego,prawdziwszego,to jak to
nazwać? Od czasu do czasu pojawia się tekst,że ktoś słyszy głosy natury religijnej,
to już niebezpieczne.Może to być objaw choroby,a nie świętości.
Kiedyś w Nieznanym Świecie, był wywiad z gościem,który został buddystą,a le stwierdził,
że to coś bardzo złego.Usiadł na ... i medytował 72 godziny bez przerwy. Bardzo źle się
po tym czuł.Wrócił więc do Kościoła i medytował tylko 24 godz za jednym podejściem.
I po tym nie czuł się tak źle,więc stwierdził,że buddyzm niedobry. A co było niedobre?
Żona,bo takiego nieroba karmiła,bo przecież nie miał kiedy do pracy chodzić
Jerome
100p
100p
Posty: 199
Od: 30 sie 2012, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brandenburgia

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

Administrator pisze:I tu w filmach uzyskasz potwierdzenie stanowiska kościoła katolickiego - to jest ze źródła samego.
;:4
Zrödlo jest w Watykanie, cala reszta to strumyki i rzeki z tego zrödla plynäce, czasem trafiä sie w nich jakies scieki.
Do picia po uzdatnieniu i przegotowaniu. :wink:

Czasem trafiajä sie ludzie co möwiä ze to oni wlasnie zobaczyli to prawdziwe zrödlo, potem Watykan uznaje swiadectwa paru z tych kilkunastu tysiecy. Reszta nie musi juz nawet jezdzic po jarmarkach, majä youtube.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 15&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

W Watykanie mają troszkę inne sprawy , niż zajmowanie się pytaniami o tak proste tematy . Do zajmowania się tym są lokalni egzorcyści i kapłani wyznaczeni.
I to oni właśnie maja pełne prawo i obowiązek zajmowania się interpretacją zachowań i przekazywaniem wiernym świeckim stanowiska w sprawie np jogi i tego typu spraw, uwikłań demonicznych, tzw "furtkowych zagrożeń ze strony zła" ze względu na swoje zadania i ukierunkowaną wiedzę którą mają w tych zagadnieniach.
Miłego dnia.
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Greta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 872
Od: 4 mar 2007, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Hamburg/DE

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

Trochę inne spojrzenie na Joge , wyjaśnienie :

Praktykowanie jogi oraz innych wschodnich technik medytacji i koncentracji prowadzi do odblokowania w człowieku kanałów energetycznych po to, aby mógł przyjmować energię okultystyczną (określaną jako kundalini). Kanały te mają się znajdować po obu stronach kręgosłupa i wychodzić przez otwory nosowe.
Na każdym skrzyżowaniu kanałów energetycznych są tak zwane czakry. Jeżeli przez uprawianie jogi następuje sukcesywne odblokowywanie kanałów energetycznych, wtedy energia ta wzrasta i otwierają się kolejne czakry. Tak samo recytowanie mantry (są to formuły uwielbienia hinduskiego bóstwa) ma doprowadzić do otwarcia czakr, aby odblokować w człowieku dostęp energii okultystycznej. Otwarcie w człowieku czakr sprawia, że staje się on medium sił okultystycznych, w konsekwencji czego dobrowolnie wystawia się na działanie złych duchów, które pragną go zniszczyć i doprowadzić do wiecznego potępienia.

Na początku ćwiczenie jogi nie powoduje większych zmian w organizmie. Z czasem jednak w metabolizmie komórkowym i całej przemianie materii następują bardzo poważne zaburzenia. Zatracanie świadomości osobowej przyczynia się do niezwykle niebezpiecznych zmian w ciele, psychice i w życiu duchowym. Nawet najbardziej niewinne ćwiczenia jogi prowadzą do odblokowywania w człowieku dostępu do tajemniczej energii okultystycznej (kundalini), która stanowi dla niego śmiertelne zagrożenie.

Okultyzm jest próbą manipulacji energiami przyrody przy pomocy różnego rodzaju technik. Energie te są nieuchwytne dla nauk ścisłych, nie można ich zbadać, lub stwierdzić ich istnienia przy pomocy instrumentów pomiarowych, takich nauk, jak biologia, chemia czy fizyka.

Radiesteta charakteryzuje się pewną nadwrażliwością na tajemnicze energie z dziedziny okultystycznej. Bioenergoterapeuta natomiast naprowadza tę energię na osobę, którą ma leczyć. Jest to okultyzm, biała magia. Taki człowiek staje się medium, instrumentem, kanałem okultystycznej energii. Na początku to fascynuje, bo wydaje mu się, że zaczyna panować nad tajemniczymi energiami, a z czasem wpływać na innych ludzi i posiadać nad nimi władzę. Takie działania sprzeciwiają się Bożym planom. Stwórca pragnie abyśmy byli pośrednikami Jego Miłości, w duchu pokornej służby, a nie panowania.

W jodze i innych technikach medytacji oraz w różnych formach okultyzmu uobecnia się pokusa po raz pierwszy wypowiedziana w Raju: otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło (Rdz 3,5). Pokusa ta rodzi żądzę władzy oraz pychę. Ulegając jej, człowiek otwiera się na działanie tajemniczych duchowych istot, staje się ich kanałem przekaźnikowym (channeling). Owe wrogie istoty objawiaj ą s woj ą obecność stopniowo, najczęściej wyrażają swoją nienawiść do ludzi .

Techniki medytacji wschodnich sprowadzają się do odpowiedniego ułożenia ciała (asany), kontrolowania oddechu i jego skanalizowania (pranajand), oraz do powtarzania mantr, co ma odblokować energię na poziomie mentalnym. Mantra jest swego rodzaju autohipnozą inteligencji, ma doprowadzić do zawieszenia jej działania, do utraty świadomości osobowej - nirwany, zjednoczenia z przyrodą, ale na zasadzie jakiegoś rozpłynięcia się w niej. Jest to stan przypominający działanie narkotyków, prowadzi do chwilowego zapomnienia osobistych problemów.

W ostateczności takie zjednoczenie ze wszystkim prowadzi do doświadczenia całkowitej samotności. Jest to przeciwne ludzkiej naturze, gdyż ostatecznym powołaniem człowieka jest miłość. Aby zaistniała miłość, muszą być dwie osoby. Miłość jest tylko międzyosobowa. Natomiast nirwana jest doświadczeniem totalnej samotności. Cała technika i główny cel praktykowania jogi sprzeciwia się więc ostatecznemu powołaniu człowieka. Bóg nie stworzył nas w tym celu, abyśmy stopili się w jedno z naturą i zatracili swóją osobowość. Powołał nas do istnienia, abyśmy w wolności nawiązali z Nim osobową relację miłości przez przyjmowanie daru Jego Miłości w Boskiej Osobie Ducha Świętego. W ten sposób Bóg pragnie czynić nas świętymi, czyli dokonywać dzieła naszego przebóstwienia, a przez nas uświęcania świata. Wtedy nasza osobowość będzie się rozwijać i osiągać swoją pełnię przez zjednoczenie w miłości z Bogiem.

Trzeba pamiętać, że w religiach wschodu wszystko jest przejawem boga, wszystko jest bogiem, a człowiek ma sobie uświadamiać, że on też sam jest bogiem. W takim rozumieniu bóg nie jest Bogiem osobowym, ale siłą kosmiczną, a człowiek powinien wyzwolić się ze złudzenia swojej osobowości, aby mógł zjednoczyć się z energią całej przyrody, z wielką całością, niejako wtopić się w energię bożą. Można to osiągnąć tylko za cenę wyrzeczenia się swojej osobowości, zatracenia swojego jedynego i niepowtarzalnego "ja". Skoro ja jestem bogiem i inni ludzie są bogami, nie mogę powiedzieć "ja", nie mogę nawiązywać relacji miłości z innymi ludźmi.
Ogród Grety

pajęcza nić spowita rosą ... powiewający liść na wietrze
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

Ta energia to prana.Pojęcie energia okultystyczna,nieznane w buddyzmie. Kanały to Ida i Pingala.Kundalini drzemie wokół czakry podstawy,w formie węża o dwóch i pół zwojach,wąż płci damskiej.Pobudzenie kundalini trwać może latami,w trakcie może otworzyć się trzecie oko,
czyli zdobędzie się zdolność jasnowidzenia.Dążenie do wyzwolenia takich zdolności,to jest
fałszywa motywacja i mało prawdopodobne,aby nastąpiła ta umiejętność.
Wstawianie diabłów,piekła czy potępienia do buddyzmu,to jest umysłowe GMO.Po co Hindusom
chrześcijaństwo z szataństwem,jak pod ręką mają hinduizm,z własnym Sziwą,Wisznu,Kali
i masą rodzimych demonów,które mieszkają w każdym krzewie,drzewie,kamieniu,strumieniu.
Gdyby to kogoś interesowało,to Krishna urodził się z matki dziewicy,jeszcze dawniej niż dawno,
kiedy Hebrajczycy pisać nie umieli.
Dla tych co się przesiadają na inne wyznanie,można poradzić-pilnuj szewcze kopyta.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

Świadectwo człowieka zniewolonego przez ... jogę!
http://www.fronda.pl/a/swiadectwo-czlow ... 27078.html

"Joga doprowadziła mnie do rozbicia wewnętrznego, porzucenia tego, co kiedyś dawało mi radość, wreszcie do ogromnej samotności. Stałem się indywidualistą, egoistą, maksymalnie skoncentrowanym na swoim ciele i na umyśle jako narzędziu wpływania na ciało, samopoczucie. Nie liczyłem się z wolą Boga, Jego planem wobec mojego życia. Dusza została gdzieś pominięta. Coraz głębiej wchodziłem w duchowość hinduizmu. Jako chrześcijanina coraz bardziej mnie ona kaleczyła i odsuwała od własnej natury. Zmiana diety doprowadziła do wyniszczenia organizmu, utraty wagi i wielkiego skoncentrowania się na zdrowej żywności. Zrozumiałem, że jestem zniewolony. Nie mogę robić tego, co chcę, nawet jeśli chodzi o tak podstawową potrzebę człowieka, jak jedzenie. Nie mam możliwości swobodnego wyboru. Pewnego dnia po ćwiczeniach straciłem przytomność. Zaczęły się problemy fizyczne, dolegliwości neurologiczne. Badania lekarskie wychodziły dobrze, a ja czułem się coraz gorzej.

Przypomniałem sobie kazanie pewnego franciszkanina, usłyszane kilka miesięcy wcześniej. Mówił on o zagrożeniach duchowych medytacji, akupunktury i innych praktyk pochodzących z Indii i Chin. Wówczas nie wziąłem tego za ostrzeżenie, teraz postanowiłem odszukać tego kapłana. Udało się. Długo rozmawialiśmy. Okazało się, że jestem bardzo mocno duchowo uwikłany, zniewolony nie tylko przez jogę, ale także przez wiele rzeczy związanych z okultyzmem. Zaproponował spowiedź generalną, rekolekcje, czytanie Pisma Świętego, szczególnie Ewangelii św. Marka, i regularne sakramenty, by Jezus mógł zacząć oczyszczać mnie wewnętrznie z duchów i duchowości rodem z innych kultur i religii.

Joga to system filozoficzny, a jej praktykowanie wiąże się z przyjęciem nauk hinduizmu. Dzisiaj wiem już to, czego nie powiedziano mi na zajęciach ? że powtarzane w sanskrycie mantry mogą być imionami hinduskich bóstw czy duchów. Czytam o zagrożeniach duchowych i przecieram oczy ze zdziwienia, że tak głęboko i bezkrytycznie w to wszedłem. Opinie o. Jamesa Manjackala czy o. Aleksandra Posackiego pozwalają mi też lepiej zrozumieć, czym jest joga dla chrześcijanina. Jogi z chrześcijaństwem nie da się pogodzić. Joga to nie ćwiczenia fizyczne. To duchowość, która doprowadziła mnie do ogromnego cierpienia fizycznego i duchowego, odsunięcia od znajomych i tego, co dawało mi kiedyś prawdziwą radość."
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Joga i jej skutki, nieprawdopodobne a jednak

Post »

Dla tych co się przesiadają na inne wyznanie,można poradzić-pilnuj szewcze kopyta.

Dobrze,że nie przeszedł na wierzenia staroegipskie.Było by dziwnie,gdyby byka obrał
za boga i przed oborą albo rzeźnią rytuały odprawiał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”