Apteka na działce

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Apteka na działce

Post »

Krysiu jestem ciekawa jak Ci się uda chlebek wielkanocny. Muszę poszukać przepisu. ;:224
cozapiachy
50p
50p
Posty: 77
Od: 27 lip 2012, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Apteka na działce

Post »

Tak Krysiu w moim przepisie były jabłka i to niekoniecznie antonówki plus przemrożona w zamrażalniku jarzębina i cukier. Wszystko razem przesmażone. gorące do słoików. Zimą do naleśników. Pycha :)
Pozdrawiam :) Barbara
Awatar użytkownika
Ewiczka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 1 lut 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Apteka na działce

Post »

KRYSIU :wit Jakaś potężna zima do mnie zagląda ;:oj Co to będzie :;230
Pozdrawiam Ewula
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Apteka na działce

Post »

Nie mialam ostatnio czasu, więc zagladam po przerwie, Krysiu jak juz się wnusia nacieszy...a zreszta niech się cieszy, babcie ma sie jedną, no góra dwie...
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Apteka na działce

Post »

Na targach "Targi zdrowia, targi natury" kupiłam mąkę żołędziową.
Sprzedający częstował pierniczkami czarnymi jak węgiel ( proporcja mąki pszennej do żołędziowej 50:50) były bardzo smaczne. Ta mąka była nowością na targach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piekłam chleb wg przepisu Krysi na drożdzach z dodatkiem 100g tej mąki.
Ciemny, bardzo dobry. Polecam. :D
goja94
50p
50p
Posty: 84
Od: 2 lip 2010, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Apteka na działce

Post »

Kiedyś upiekłam chlebek na bazie grzybka ,dosypalam do niego ziaren słonecznika i tu się zaczął problem,bo na drugi dzień te ziarna zrobiły się zielone,tak jakby je moczyć w zielonym atramencie.Chleb w smaku był dobry,ale niestety wylądowal w koszu bo ta zieleń mnie przerażała. ;:145 Czy ktos wie co moglo być tego przyczyną?
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Apteka na działce

Post »

perdii - Gosiu nie będę piekła wielkanocnego chlebka bo w tym roku święta są u najmłodszej córki. Starsza córka tez przyjeżdża i będziemy wszyscy razem.
Robi je po raz pierwszy więc zawiozę tylko umówione potrawy i będę trzymać kciuki żeby sie sprawdziła w roli gospodyni tak ważnego święta.

Przepis na ten chlebek wielkanocny mam ze strony poniżej.
http://www.chleb.info.pl/moje-chleby-re ... ielkanocny

Kobietka, która prowadzi ten blog świetnie opisuje swe wieloletnie doświadczenia, podaje dokładne przepisy, porady itd. Wiele przepisów juz sprawdziłam i naprawdę są dobre. Ponadto cała wiedza o zakwasie, drożdżach itd

cozapiachy chyba i u nas było podobnie ... za zapomniałam poszukać a teraz to brak czasu - pewnie po świętach.

Ewiczka52 - Ewciu jaka tam potężna zima - straszy trochę i zaraz sobie pójdzie.

wielkakulka - Aniu wnusia po sporej poprawie zdrowia wróciła do domu a mnie tak zaostrzyła się alergia,że nie mogę dać sobie rady. Zaczęły pylić wczesnowiosenne drzewa a moja astma oskrzelowa jest z dużą nadreaktywnością na spora ilość alergenów. Reaguję najczęściej ciężkim, ostrym napadowym kaszlem i już jestem tak bardzo zmęczona nim,że mam dość. Kilka dni temu wyjęłam całą baterię medykamentów, ziół i mojej wiedzy zdobytej wieloletnim chorowaniem ... :;230
Do tego szybka porada laryngolowa bo straciłam smak i śluzówka piecze ... wszystkie plagi za jednym razem. Już lepiej, robię w ciągu dnia kilka razy inhalacje nawilżające , śluzówka tez cosik dostaje i może do świąt złapie jakiś smak bo tak to wszystko smakuje jak trociny - nie chce mi się jeść. Przez wiele lat bardzo łagodnie przechodziłam wiosenny czas ale tym razem ostro daje się we znaki.

GrazynaW - Grażynko ciekawe to co piszesz - dziękuję. Musze poczytać a może i spróbować .

goja94 nie mam pojęcia co mogło być przyczyną takiego stanu.
Bardzo często dosypuje do maki ziarna słonecznika bo je uwielbiamy. Jednak zawsze sa białe a nie zielone. Myślę, że to przyczyna ziarna, może stare lub czymś pryskane przy łuskaniu, może jakąś chemia odświeżane ... już sama nie wiem.
Słyszy się teraz jakie rzeczy robią z żywnością to az włos na głowie się jeży i stąd to gdybanie ...

Niedawno piekłam chleb z mąki orkiszowej pełnego przemiału z dodatkiem ugotowanych ziemniaków na zakwasie.
Ale zajadaliśmy się ... a bochenek spory więc starczyła na nas dwoje na cały tydzień.

Obrazek

Obrazek

Pięknie mi wyrósł i naprawdę świetnie smakował. dawno nie miałam mąki orkiszowej i stąd ta radość. Jednak zakwas miałam na żytniej więc z lekka mieszany.

Z przepisu na bułeczki na bazie jogurtu z grzybka tybetańskiego wychodzi taka porcja bułeczek.
Nie byłam zbytnio zadowolona bo chyba ciasto powinno być gęstsze aby bułki w czasie pieczenia nie rozjeżdżały się na boki, wole wyższe ...

Obrazek

Obrazek

Dziś wieczorem z tego samego przepisu zamiast bułek upiekłam chlebek ale nie dodawałam wody tylko sam jogurt czyli 200 ml. Dodaję jeszcze zmielone lub zmiażdżone nasiona kminku ( płaska łyżeczka) i łyżkę zmielonych nasion ostropestu plamistego.

Przepis na bułeczki
http://grzybektybetanski.pl.tl/Bu%26%23 ... ypieku.htm
Składniki:
- 350 g mąki pszennej,
- 100 ml mlecznego napoju z grzybka tybetańskiego,
- 100 ml wody,
- 10 g świeżych drożdży,
- 1 jajko,
- pół łyżeczki cukru,
- pół łyżeczki soli.

Pieczenie tak mnie pochłania,że zapominam o glazurowaniu przed włożeniem do piekarnika ... mąż się śmieje mówiąć,że tu nie chodzi o "glanc " tylko smak ... ;:306 może i ma rację.
goja94
50p
50p
Posty: 84
Od: 2 lip 2010, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Apteka na działce

Post »

christinkrysiawspaniałe te twoje wypieki,jak tak na nie patrze to znów nabieram chęci na takie swoje pieczywo,zakupie tylko nowe ziarna.Ja też podejrzewam,że ten kolor na słoneczniku to chyba od jakiejś chemii,która w zetknięciu z kwasem mlecznym,dała takie brzydkie zabarwienie. :wit
Awatar użytkownika
sylwia75
100p
100p
Posty: 169
Od: 19 lut 2012, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Apteka na działce

Post »

goja94 ja też miałam taki przypadek ze slonecznikiem i nie ''rozgryzłam'' z czego to :( ale zjedliśmy chlebek :wink:
Krysiu czy możesz mi pomóc? Mam reumatoidalne zapalenia stawów,jestem po serii zabiegów(laser,magnetoterapia)a mam teraz taki rzut,że ledwo piszę tak mi wykręca te palce :( Mam wrażenie,że te zabiegi przynoszą efekt odwrotny,jak na razie to ograniczam się do jedzenia imbiru w ilościach hurtowych :wink: uwielbiam go.Poradź ;:180
Pozdrawiam Sylwia
Awatar użytkownika
Ewiczka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 1 lut 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Apteka na działce

Post »

KRYSIU :wit Zdrówka ,wiele radości i miłych rodzinnych spotkań na Swięta Wielkanocne życzę
Obrazek
Pozdrawiam Ewula
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Apteka na działce

Post »

Święta Wielkanocne tuz ... tuż... więc na odpowiedzi czasu brak bo czekają inne obowiązki.
Wszystkim dziękuję za miłe wizyty, rozmowy i serdecznie pozdrawiam.
Spotkamy się wirtualnie po świętach a teraz zostawiam dla Was wszystkich życzenia świąteczne.

Obrazek

.
Awatar użytkownika
elusia57
100p
100p
Posty: 135
Od: 10 lip 2012, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Apteka na działce

Post »

Jeśli mogę wtrącić moje trzy grosze to Sylwio ja też mam RZS, kilka lat temu w kolejce u reumatologa ktoś mi powiedział, że bardzo dobrze jest pić wywar z gotowanych obierek ziemniaczanych, ponieważ ta mikstura wypłukuje złogi ze stawów. Zastosowałam to. Przez dłuższy czas piłam codziennie szklankę tej mikstury i mogę powiedzieć że w moim przypadku bardzo mi pomogło. Teraz piję co jakiś czas przez kilka dni, żeby objawy rzs się nie nasiliły. Gorzej z moją rwą kulszową nie mogę sobie z nia poradzić.
Pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Apteka na działce

Post »

Ja słyszałam o wodzie z gotowanych ziemniaków, ale na kamice nerkową :?: Oczywiđcie bez soli ;:108
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”