Hobby nr 2: kaktusy - truskafka85

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

Fakt, noto ładny, ale mi bardziej podoba się Coryphantha, czy cokolwiek to jest. Płatki jak atłasowe ;:173
Saglionis i cardenasianum raczej potrzebują trochę latek, by zakwitły. Ile, nie wiem. Cardenasianum chyba trochę mniej. Ja mam raczej spore te dwie sztuki, bodajże największe w moim zbiorku, i żaden jeszcze nie kwitł.

Marzanny nie topiłam, ale jakbym tak ją dorwała, to wcześniej bym jeszcze poddusiła, albo zastrzeliła, a potem utopiła, żeby mieć pewność, że nie dycha :evil: Nie wiem, jak w innych regionach, ale u mnie prognozy nie zapowiadają wiosny do połowy kwietnia :evil:
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

Ładne wspomnienia. :)

Marzanne lubiemy to nie topiemy. Niech sobie żyje - każdy chce żyć... :lol:
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

Aniu ,dla mnie Coryphantha superowa ;:224 ,też mam dwie odmiany,ale nie mogę się doczekać takich kwiatuszków ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

sokolica pisze:Marzanny nie topiłam, ale jakbym tak ją dorwała, to wcześniej bym jeszcze poddusiła, albo zastrzeliła, a potem utopiła, żeby mieć pewność, że nie dycha
Magdo pomogłabym tylko, że z tym utopieniem to byłby problem bo u mnie rzeczka leniwie przez las płynie więc w cieniu a na niej lód :evil: . Trzeba by lecieć z 5 km z wrzątkiem albo świder od wędkarzy pożyczyć.
Ale jakby to miało coś w pogodzie zmienić to wchodzę w to ;:108

Asiu roślinki bardzo ładne ale coryphantha -bajeczna ;:215
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

Jeżeli topienie tej Marzanny faktycznie miałoby przynieść wiosnę to chyba zacznę je topić codziennie... Kwiecień już prawie a wiosny nie widać :( Coryphatha "debeściak" :)
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

Wątek Asi powoli zaczyna "żyć" śmiercią marzanny :twisted: ale po obejrzeniu dzisiejszej prognozy długoterminowej to wcale mi nie do śmiechu.


Asiu wypatrzyłam u Ciebie noto buiningi i on chyba taki już trochę wyrośnięty czy tylko złudzenie optyczne :?:
Awatar użytkownika
Andrew Be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 803
Od: 19 lut 2013, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

Jest Echinopsis ;:333 jestem i ja :wit
P.S. Doszły mnie słuchy, że wiosna strajkuje i ... od razu będzie lato ;:306
o.O i jeszcze otworzyłem nową stronkę :heja
Pozdrawiam Andrzej.
truskafka85
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2012, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

Dzięki Wszystkim za dalsza motywację :) i za nadal uważam nie zasłużone pochwały. ;:131
sokolica pisze:Fakt, noto ładny, ale mi bardziej podoba się Coryphantha, czy cokolwiek to jest. Płatki jak atłasowe ;:173
Jestem na 159 tysięcy procent pewna że to Coryphantha i na 99% że na drugie ma elephantidens, bo produkuje odrosty i jak się napije to wygląda o tak o
sokolica pisze:Saglionis i cardenasianum raczej potrzebują trochę latek, by zakwitły. Ile, nie wiem. Cardenasianum chyba trochę mniej. Ja mam raczej spore te dwie sztuki, bodajże największe w moim zbiorku, i żaden jeszcze nie kwitł.
no to sobe jeszcze trochę poczekam ... ;:224
sokolica pisze:Marzanny nie topiłam, ale jakbym tak ją dorwała, to wcześniej bym jeszcze poddusiła, albo zastrzeliła, a potem utopiła, żeby mieć pewność, że nie dycha :evil: Nie wiem, jak w innych regionach, ale u mnie prognozy nie zapowiadają wiosny do połowy kwietnia :evil:
Jak dorwiesz to daj znać ... chętnie się współudzielę w tej "zbrodni" ;:134
BigDonn pisze:P.S. Doszły mnie słuchy, że wiosna strajkuje i ... od razu będzie lato ;:306
Może być .... tylko szybko!!, bo w maju chcę przejechać maraton a tu nie ma kiedy potrenować ;:223
Martada pisze:Asiu wypatrzyłam u Ciebie noto buiningi i on chyba taki już trochę wyrośnięty czy tylko złudzenie optyczne :?:
Fakt mam takiego ... dwa albo trzy lata temu go przytaszczyła ... przypalił się, ale od tamtej pory ładnie rośnie ... tylko nie kwitnie, nie mam już do niego siły bo zajmuje coraz więcej miejsca a to jest ściśle reglamentowane.
hen_s pisze:Marzanne lubiemy to nie topiemy. Niech sobie żyje - każdy chce żyć... :lol:
Jak uważasz ... ja mendy nie lubię, śniegu nie uznaję, niech idzie gdzie indziej nim ją ręka sprawiedliwości dosięgnie ;:14


pozdRower
Kaktusowo :twisted:
pozdrawiam
Asia
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

truskafka85 pisze:Obrazek
Setiechinopsis mirabilis
A tego to dopadł jakiś fryzjer-styilsta? ;]
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
Rejden
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2761
Od: 22 sie 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin, Zagłębie Dąbrowskie

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

Witaj. :D
Fajny wątek, ciekawe rośliny i opiekunka już zaawansowana. ;:63
Postaram się zaglądać częściej.
truskafka85
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2012, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

czarny pisze:
truskafka85 pisze:Obrazek
Setiechinopsis mirabilis
A tego to dopadł jakiś fryzjer-styilsta? ;]
Wygląda jak Szopen po koncercie :P.... A tak poważnie to nie wiem, chyba nie otworzył się całkowicie, to był jego pierwszy kwiatek u mnie. Liczę na to, że w tym roku wyprodukuje co najmniej dwa :)
Rejden pisze:Fajny wątek, ciekawe rośliny i opiekunka już zaawansowana. ;:63
Dzięki, chociaż ja uważam, że wątek taki sobie :roll: ale ten żart o zaawansowaniu opiekunki ... wyborny:P, uśmiałam się po pachy :;230

pozdRower

Edit: Po całym dniu w pracy dorwałam się do komputera i spojrzałam wreszcie na prognozy pogody, mam nadzieję, że się spełnią i już za kilka dni będzie można zapomnieć o tym białym g... leżącym za oknem, oraz że temperatury w końcu podskoczą trochę i te leniwe koluchy zaczną się budzić.... i pączkować ofkors :)
Kaktusowo :twisted:
pozdrawiam
Asia
Awatar użytkownika
przemek_pc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 15 mar 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

Długo już masz tego Setiechinopsisa? Bo one tak z natury długo pożyć nie lubią :( Niestety. Więc jak tylko możesz to zbieraj nasiona i siej :wink: A że kaktus jest samopylny, z tym problemu być nie powinno ;:215
Pozdrawiam,
Przemek

Mój wątek: cz.1 cz.2
truskafka85
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2012, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

przemek_pc pisze:Długo już masz tego Setiechinopsisa? Bo one tak z natury długo pożyć nie lubią :( Niestety. Więc jak tylko możesz to zbieraj nasiona i siej :wink: A że kaktus jest samopylny, z tym problemu być nie powinno ;:215
U mnie jest dwa lata i nie wygląda na młodego :P
Jak znajdę nasionka, które wydał w zeszłym roku to wysieję ... tylko cały czas zachodzę w głowę gdzie one mogą być :?:
Kaktusowo :twisted:
pozdrawiam
Asia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”