Jak walczyć z migreną? ...

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
_Kasia_
100p
100p
Posty: 168
Od: 26 lip 2012, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: .... blisko morza ....
Kontakt:

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Mizu pisze:Jedyny jej plus, że jak mija, to człowiek docenia życie :wink:
HE he .... Święta prawda..... ;:172 ;:172 ;:172
Awatar użytkownika
hotie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 7 cze 2012, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

A ja już tak się na wiosnę cieszyłam ;:145
I wiosna w tyłku i głowa boli przez te paskudne zmiany pogody a myślałam że pospaceruję, dotlenie się i mniej mi dokuczać będzie :(
Awatar użytkownika
hotie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 7 cze 2012, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

grazia72 pisze:Właśnie, że pomaga :) oczywiście nie zapobiega ale ból ustępuje,
tak jak nie leczy chorych zatok a tylko uśmierza ból
Ibuprofen jest częstym składnikiem leków przeciw bólowych. Na mnie akurat działa ;:173
Migrena to chyba inny rodzaj bólu? To neurony szwankują czy coś... :?
Dahrecki
100p
100p
Posty: 137
Od: 10 maja 2010, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Wies k/Pruszkowa

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Witaj Szamanko oraz Drodzy Forumowicze,

Dzisiaj nie wiem co to migrena, zarówno ta krótkotrwała jak i ta długookresowa. Moje doświadczenia wskazują, że powodem migreny jest niedożywienie organizmu oraz jego zatoksycznienie. Farmaceutyki mogą chwilowo poprawić samopoczucie, znieść ból, ale nie wyeliminują przyczyny i po jakimś czasie migrena powróci.

Ja wyleczyłam się z bólu głowy bezpowrotnie. Oczywiście cierpiałam na coś co możnaby nazwać efektem odstawienia (kawy, soli, mięsa itp. itd). Gdy efekt odstawienia minął i jednocześnie zdołałam w znacznym stopniu oczyścić organizm moja migrena uciekła i nigdy już nie wróciła, a było to 4 lata temu.

Zdaję sobie sprawę, że to co powyżej napisałam może wielu z Was wydać się mocno kontrowersyjne i być może dziwaczne. Mi jednak się udało i jeśli są wśród Was osoby, którym do tej pory nic nie pomogło i chciałyby spróbować czegoś innego i jednocześnie mega-prostego to proszę dajcie znać, a napiszę szerzej o moim starciu z MIGRENĄ.
Awatar użytkownika
Mizu
50p
50p
Posty: 90
Od: 2 gru 2009, o 15:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Dahrecki, to jestem pełna podziwu :wink: Kawy w życiu nie odstawię. Mam jak moja mama, jak kawy nie wypiję, to ból głowy gwarantowany. Próbowałam odstawić w ciąży, ale skończyło się tylko na ograniczeniu do małej filiżanki przed południem. Mięsa (w tym ryby, która dla niektórych mięsem nie jest :shock: ) nie jadłam 11 lat. I żadnej różnicy w migrenach. Soli prawie nie używam (na co czasami goście narzekają :lol: ). Miłośniczką czekolady nie jestem, nabiału prawie nie jem. Staram się jeść jedzenie jak najmniej przetworzone, jak najmniej chemii. A głowa wciąż boli. I jak tu dietę połączyć z walką z migreną? Zwłaszcza, że u mnie to głównie pogoda, stres i hormony. Teraz znowu była zmiana pogody, wiało, aż gwizdało w oknach. I dwa dni spędziłam w łóżku z paskudnym bólem i wymiotami, bo recepty na relpax nie miałam.
Z niedożywieniem, to fakt. Zaniedbam posiłki i głowa boli :lol:
Cieszę się, że tobie odpowiednia dieta pomogła :D I trochę zazdroszczę. Opisz, na czym twoja walka polegała. Może komuś to pomoże, choć u mnie zmiana diety niewiele dała. A może ja coś pominęłam?
Pozdrawiam, Karina.
Nasz Zielony Zakątek
Dahrecki
100p
100p
Posty: 137
Od: 10 maja 2010, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Wies k/Pruszkowa

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Mizu - sama dieta i wystrzeganie się szkodliwych produktów to nie wszystko. Można wyelimonować słodycze, sól, mięso, białe pieczywo itp., a głowa będzie nadal boleć. Powodem jest nadal niedożywienie i nie chodzi tu jedynie o przestawienie się na produkty eko. Aby szybko dostarczyć organizmowi niezbędnych witamin i enzymów polecam picie soków - zwłaszcza warzywnych, ale także owocowych - własnoręcznie wyciskanych (z żadnych kartoników, czy kupowanych butelek). Jedna duża szklanka takiego soku to przecież ok. 2 kg warzyw. 2 kg warzyw mało kto na raz jest w stanie spożyć, natomiast z sokiem jest już znacznie łatwiej. Sok jest szybko wchłanialny - już po 30 minutach. Natomiast taka sama porcja warzyw zjedzona w postaci podstawowej wchłania się po 2 godzinach.

Moim zdaniem różnicę widać już po przejściu na 4-5 szklanek soków dziennie. Soki należy pić powoli, trzymając chwilę w ustach zanim się połknie. W przypadku gdy odczuwasz ból głowy spróbuj wypić 1-2 szklanki soku.

Drugi element to oczyszczenie organizmu - metod jest wiele, natomiast trzeba się przełamać i zacząć to robić.
Awatar użytkownika
hotie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 7 cze 2012, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Dahrecki pisze:Witaj Szamanko oraz Drodzy Forumowicze,

Dzisiaj nie wiem co to migrena, zarówno ta krótkotrwała jak i ta długookresowa. Moje doświadczenia wskazują, że powodem migreny jest niedożywienie organizmu oraz jego zatoksycznienie. Farmaceutyki mogą chwilowo poprawić samopoczucie, znieść ból, ale nie wyeliminują przyczyny i po jakimś czasie migrena powróci.

Ja wyleczyłam się z bólu głowy bezpowrotnie. Oczywiście cierpiałam na coś co możnaby nazwać efektem odstawienia (kawy, soli, mięsa itp. itd). Gdy efekt odstawienia minął i jednocześnie zdołałam w znacznym stopniu oczyścić organizm moja migrena uciekła i nigdy już nie wróciła, a było to 4 lata temu.

Zdaję sobie sprawę, że to co powyżej napisałam może wielu z Was wydać się mocno kontrowersyjne i być może dziwaczne. Mi jednak się udało i jeśli są wśród Was osoby, którym do tej pory nic nie pomogło i chciałyby spróbować czegoś innego i jednocześnie mega-prostego to proszę dajcie znać, a napiszę szerzej o moim starciu z MIGRENĄ.
Proszę napisz więcej, kiedyś piłam po 5-6 kaw dziennie, potem jedną sypaną i dwie rozpuszczalne, ograniczyłam do jednej sypanej rano i może faktycznie jest lepiej, ale bez niej się nie obudzę :? , mam bardzo niskie ciśnienie :cry:

-- 21 mar 2013, o 16:43 --
Dahrecki pisze:Mizu - sama dieta i wystrzeganie się szkodliwych produktów to nie wszystko. Można wyelimonować słodycze, sól, mięso, białe pieczywo itp., a głowa będzie nadal boleć. Powodem jest nadal niedożywienie i nie chodzi tu jedynie o przestawienie się na produkty eko. Aby szybko dostarczyć organizmowi niezbędnych witamin i enzymów polecam picie soków - zwłaszcza warzywnych, ale także owocowych - własnoręcznie wyciskanych (z żadnych kartoników, czy kupowanych butelek). Jedna duża szklanka takiego soku to przecież ok. 2 kg warzyw. 2 kg warzyw mało kto na raz jest w stanie spożyć, natomiast z sokiem jest już znacznie łatwiej. Sok jest szybko wchłanialny - już po 30 minutach. Natomiast taka sama porcja warzyw zjedzona w postaci podstawowej wchłania się po 2 godzinach.

Moim zdaniem różnicę widać już po przejściu na 4-5 szklanek soków dziennie. Soki należy pić powoli, trzymając chwilę w ustach zanim się połknie. W przypadku gdy odczuwasz ból głowy spróbuj wypić 1-2 szklanki soku.

Drugi element to oczyszczenie organizmu - metod jest wiele, natomiast trzeba się przełamać i zacząć to robić.

Soki do mnie przemawiają, spróbuję. :)
Dahrecki
100p
100p
Posty: 137
Od: 10 maja 2010, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Wies k/Pruszkowa

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Hotie - polecam weekend na sokach z wyeliminowaniem żywności w jakikolwiek sposób przetworzonej, spróbuj "przetrzymać" sobotę i niedzielę na sałatkach warzywnych lub warzywno-owocowych. Gdy zgłodniejsz lub poczujesz się nieswojo wypij 1-2 szklanki świeżego soku. Gwarantuję, że już po południu w sobotę poczujesz nowy przypływ energii. Jeśli masz opory zacznij od soków z cytrusów np. pomarańcz z grejfrutem, a potem systematycznie przechodź na soki np. marchewkowo - jabłkowe i te najbardziej wartościowe czyli zielone. Ja mniej więcej właśnie tak zaczynałam. Dodam, że początkowo piłam zielone szejki, a nie soki. Szklanka zielonego szejka (on jest bardzo gęsty) zastępowała mi np. obiad. Właśnie w ten sposób pozbyłam się różnych dolegliwości w tym bólu głowy.

Dla twardzieli polecam także sok z cytryny ;:306 - ale o tym napiszę innym razem... nie chcę Was na dzień dobry odstraszyć.
power
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 wrz 2011, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Mi niestety żadne tabletki czy inne specyfiki nie pomagają jak dopada mnie migrena. Na szczęście zdarza się to dosyć rzadko ale jak już mnie dopadnie to nie pozostaje mi nic innego jak położyć się spać, bo mam taki ból, że nawet nie mogę się ruszyć :(
Awatar użytkownika
hotie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 7 cze 2012, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Dahrecki pisze:Hotie - polecam weekend na sokach z wyeliminowaniem żywności w jakikolwiek sposób przetworzonej, spróbuj "przetrzymać" sobotę i niedzielę na sałatkach warzywnych lub warzywno-owocowych. Gdy zgłodniejsz lub poczujesz się nieswojo wypij 1-2 szklanki świeżego soku. Gwarantuję, że już po południu w sobotę poczujesz nowy przypływ energii. Jeśli masz opory zacznij od soków z cytrusów np. pomarańcz z grejfrutem, a potem systematycznie przechodź na soki np. marchewkowo - jabłkowe i te najbardziej wartościowe czyli zielone. Ja mniej więcej właśnie tak zaczynałam. Dodam, że początkowo piłam zielone szejki, a nie soki. Szklanka zielonego szejka (on jest bardzo gęsty) zastępowała mi np. obiad. Właśnie w ten sposób pozbyłam się różnych dolegliwości w tym bólu głowy.

Dla twardzieli polecam także sok z cytryny ;:306 - ale o tym napiszę innym razem... nie chcę Was na dzień dobry odstraszyć.
Odpadają cytrusy, mam po nich migrenę ale inne soki ok, sałatki lubię a że jutro pościmy świetny moment żeby sobie taką dietę zapodać, zaczynam i wypróbuję do niedzieli :D

-- 28 mar 2013, o 18:40 --
power pisze:Mi niestety żadne tabletki czy inne specyfiki nie pomagają jak dopada mnie migrena. Na szczęście zdarza się to dosyć rzadko ale jak już mnie dopadnie to nie pozostaje mi nic innego jak położyć się spać, bo mam taki ból, że nawet nie mogę się ruszyć :(
Co na to lekarz? Leczysz się gdzieś? Masz stwierdzoną migrenę?
Awatar użytkownika
Marcheff
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 cze 2013, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

od czasu do czasu też zdarza mi się silny ból migrenowy. Nie wiem zupełnie co wtedy robić. Wszystko staje się uciążliwe.. światło, każdy dźwięk. Staram się wtedy położyć i zasnąć ale nie zdaje to egzaminu. po prostu się poddaję :/
Awatar użytkownika
hotie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 7 cze 2012, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Nie ma co się poddawać, to pogarsza sprawę. Spróbuj poszukać pomocy u lekarza, najlepiej specjalisty. :uszy
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Gdybym ja się położyła spać bez zażycia tabletek - miałabym pewne wstanie z dalszym ciągiem migreny ;]
Najważniejsze, to zareagować odpowiednio wcześniej, bo w przypadku rozszalałego ataku migreny ciężko cokolwiek zrobić... po prostu jest za późno.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”