Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Zablokowany
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

Dziś pierwszy dzień wiosny. Na zewnątrz szaro, buro i leje. Ale obiecałam sobie (i nie tylko), że kolejną część otworzę na wiosnę, co niniejszym czynię. Pierwsza część znajduję się tu: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=62&t=45825
Przede wszystkim dziękuję, że byliście ze mną przez ostatnie prawie dwa lata. Dzięki za wsparcie, doping, rady, komplementy. Mam nadzieję, że w kolejnej części także będzie to możliwe :lol:
Wstęp raczej mało spektakularny, bez kwiecia, bez wspominek, bez pozasezonowych zakupów nowości. Więc szału nie ma. Jednak i do mnie w końcu wiosna zaczęła pukać:

Obrazek

Obrazek


Na G. baldianum naliczyłam 11 zalążkow pąków ;:oj Dodam, że to mój ubiegłoroczny rekordzista w ich zasuszaniu: na siedem czy osiem w ciągu całego sezonu, zasuszył wszystkie ;:306 Kiedy w końcu wiosna się zadomowi, na pewno będę na bieżąco relacjonować postępy na moich parapetach.
Tymczasem skrót tego, co będzie można u mnie oglądać:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać rośliny zimowanie zniosły dobrze, na chwilę obecną nie wydaje mi się, aby zanosiło się na jakiekolwiek straty.
Szkodników nie odnotowano, grzybków nie odnotowano, poważnego odwodnienia nie odnotowano ;:333

Przerywnikiem od kaktusów będzie moja nowa ;:167 czyli hoye. Wprawdzie u mnie prawie same przedszkolaki, żeby nie powiedzieć niemowlaki, ale na prośbę kilku osób od czasu do czasu jakiegoś badyla pokaże. Dziś wybrałam jedne z moich ulubionych:

hoja globulosa - jak dla mnie bezproblemowa, a z tych "nerwowych" najbardziej chętna do współpracy. Tę mam od sadzonki dwulistkowej. Cały wzrost to zimowy przyrost.

Obrazek


hoja erythrostemma Sukhirin Narathiwat - ukorzeniona w grudniu sadzonka jednoliścienna. Uwielbiam jej rysunek na listkach.

Obrazek


hoja viola - moja absolutna faworytka. Tradycyjnie ukorzeniona w grudniu (dwa listki), niedawno podjęła wzrost i produkuje kolejne listki.

Obrazek

To by było na tyle, następne zdjęcia za miesiąc :lol:
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

;:138 Śliczne i czyściutkie. Tęskniłam za nimi całą zimę!
M. nivosa przepiękna ;:167 Z gymno trudno wybrać te naj, bo na każdym zdjęciu się coś znajdzie a na nazwach się nie znam.
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Magdo za zbiorówkę najeżonych osobników ;:63

Kobieto gdzie tu szału nie ma :?:
Jak dla mnie piękny początek

O hoyach wiem niewiele ;:185 więc ciężko mi się wypowiedzieć ale życzę powodzenia w uprawie :)
Awatar użytkownika
LUKASxd
500p
500p
Posty: 897
Od: 30 wrz 2012, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jawor (okolice Legnicy)

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Cieszę się, że założyłaś drugą część :D
Tak czekałem i czekałem, aż się w końcu doczekałem :D
Gymno jak zwykle wygląda u ciebie super ;:333
Pozdrawiam :D
Zapraszam was do mojego wątku :wink: :
Kaktusiki - LUKASxd
Łukasz
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Piękny początek nowego wątku. Jestem pod dużym wrażeniem. ;:oj

Nie musi być przecież aż tak bajecznie kolorowo aby było ciekawie i ładnie. Na kwiatuszki przyjdzie czas. :)

Teraz będę śledził wątkek z dwu powodów. Bo i gymnokalicja masz bardzo ciekawe i hoje suuuper! Już się cieszę na okoliczność nowych fotek (kwitnących) kaktusów i przyrostów (oraz kwiatów) na hojach. :tan

Dobrze, że już jesteś z nami. ;:173
Awatar użytkownika
Andrew Be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 803
Od: 19 lut 2013, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Bardzo ładne okazy ;:63
Szczególnie podobają mi się gymno, więc będę zaglądał, aby podejrzeć jak kwitną.
No i oby już ta wiosna była... nie tylko w kalendarzu ;:108
Pozdrawiam Andrzej.
truskafka85
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2012, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

A to nie paskudny wełnowiec tam w środeczku tego pierwszego zdjęcia?

PozdRower i czekam na kwiatki :)
Kaktusowo :twisted:
pozdrawiam
Asia
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

hoja globulosa - piękna roślinka, listki ma jak polakierowane i ;:oj "wyglancowane" na wysoki połysk, pozostałe rośliny godne początku drugiej odsłony wątku ;:63 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Melduję się w 2 części :wit kaktusiki zdrowiutkie, widać, że przygotowane na wiosnę ;:3 tyle że jej na razie nie ma. Hojki ładniutkie, może będziesz miała więcej szczęścia ode mnie :roll: moje. za nic nie chcą kwitnąć
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Nooo w końcu mamy część drugą wątku :) Wpisuję się na listę odwiedzających :wink: Po zbiorówkach widać, że będzie po co tu wpadać :)
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

truskafka85 pisze:PozdRower i czekam na kwiatki :)
No właśnie, wszyscy chcą kwiatków :roll: :lol:
A do tych daleka droga. Tak się wahałam, czy się otwierać już, czy czekać dłużej. Tym bardziej, że nie chciałam wklejać kolejny raz wspominek z minionych sezonów. Ale jakoś tak bez swojego ogródka dziwnie.
Asiu, to nie wełnowiec, to paproch :lol: Pod kątem robaków sprawdzony był każdy z osobna. Zajęło mi to dużo czasu, ale stwierdzam, że Bi58 działa ;:215
theoria_ pisze:;:138 Śliczne i czyściutkie. Tęskniłam za nimi całą zimę!
M. nivosa przepiękna ;:167
U mnie jak zawsze - odkurzone :wink: A nivosa wygląda jak pokurcz. Ubyło jej przez zimę chyba kilka cm w talii. Wielce prawdopodobne, że w tym roku pojedzie w świat ;:224 Znaczy się do Międzyrzeca Podl.

Marto szału nie ma, bo nie ma kwiatów. Wszyscy zaczynają od kwiatów. Jakbym przemyślała sprawę, to może nawtykałabym jakiś suszków i już byłoby kolorowo.

Łukasz, jeszcze tych gymno będziesz miał dość :lol:

Henryku ja cały czas byłam z Wami, tylko teraz mam w końcu swoją przystań (no i Paula może marudzić: pokaż zdjęcia, pokaż zdjęcia...). Od czasu zależy, jak bardzo będę się udzielać. Raz mam go więcej, a raz wcale.
Kwiatków hoi chciałabym sama doczekać. Całą zimę kilka pączkowało, ale żaden się nie utrzymał. Teraz słońca wcale nie ma więcej.

BigDonn zapraszam. U mnie gymnokalicja królują, więc do znudzenia będę pokazywać :lol:

Mieczysławie ona właśnie taka wyglancowana jest :D Błyszczy się jak nie powiem co. Bez żadnych ku temu zabiegów z mojej strony.

Aga powiem nieskromnie - chciałabym. Sporo osób mnie straszyło, że one trudne w uprawie, czego na razie nie zauważyłam. Nie licząc grudniowego ukorzeniania.

Mateusz obyś był dobrym prorokiem. Ubiegły sezon do obfitych w kwiaty nie należał.

Nikt nie pochwalił mistrza drugiego planu: fioletowego osiołka ;:306
truskafka85
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2012, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

ufff [odetchnęła z ulgą] to o paprochu vel wełnowcu :P

Fajnego masz geometrizansa, jak mu kiedyś jakaś kulka przypadkowo odpadnie pamiętaj o mnie ;:224

Może to dobrze, że bez kwiatków na rozpoczęcie ... napięcie będzie rosło jak u Hitchcock'a.
Kaktusowo :twisted:
pozdrawiam
Asia
AleksandraBdg

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Kochana, jak się cieszę,że otworzyłaś nowy wątek!
I jakie piękności! Zgadzam się z Henrykiem, pokazałaś wszystko co najlepsze...Gymnocalycium ;:167 i Hoye!
Obłędne rośliny!
Tutaj z pewnością mnie nie zabraknie!
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”