Owoc tykwy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Mariola54 pisze:Ja mam takie coś :D :D :D
To dynia turbanowa. Mam ją również w swoim "repertuarze".
Mietek.
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

U mnie tak jak u Ali, nic nie było z wysianych tykw, wcale nie wzeszły.
A ta dynia to tak się nazywa w sklepie - dynia gruszkowa, czy ma jakąś łacińską nazwę?
Emzetku powiedz jeszcze czy można pozyskać nasiona z tych owoców, może prędzej takie dynie się kupi na rynku. Fajnie by wygladały takie gruchy na mojej pergoli. :D
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

alka pisze:Kiedy należy je wysiewać i czy trzeba stwarzać im jakieś specjalne warunki?
Ja dostałam nasionka od sąsiada.
Wysiałam na kompostowniku.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A nasiona znalazłam tutaj - www.gadar.pl/sklep.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

agrazka pisze:U mnie tak jak u Ali, nic nie było z wysianych tykw, wcale nie wzeszły.
A ta dynia to tak się nazywa w sklepie - dynia gruszkowa, czy ma jakąś łacińską nazwę?
Emzetku powiedz jeszcze czy można pozyskać nasiona z tych owoców, może prędzej takie dynie się kupi na rynku. Fajnie by wygladały takie gruchy na mojej pergoli. :D
Nazwa dynia gruszkowa funkcjonuje w przekazach "ludowych". Nazwy botanicznej nie znam. Nie widziałem również jej nasion w sklepach ogrodniczych. W jednej z aptek, kupując lekarstwa, zobaczcłem na gablocie dynie turbanowe i te gruszkowe. Poprosiłem o jeden owoc gruszkowej. Na wiosnę wyjąłem nasiona i posadziłem wprost do gruntu. Wyrosły bez żadnych problemów. Ten rok był już drugim rokiem uprawy. Nasiona wysiewam, do pojemniczków po śmietanie, w drugiej połowie kwietnia. Trzy nasionka do pojemnika. Po wschodach pozostawiam najsilniejszą roślinkę. Zostanie wysadzona do gruntu po "zimnych ogrodnikach". Ponieważ mam bardzo słabą glebę wysadzam w dołki zaprawione nawozem końskim. Opieka ogranicza się do podlewania.
Grażynko, podaj proszę na priva swój adres to wyślę Ci nasionka.
Pozdrowienia
Mietek.
mariposa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 gru 2006, o 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Post »

witam.
poszukuję owocu tykwy (z braku czasu, cierpliwości i przede wszystkim miejsca oraz z nadmiaru lewych rąk nie mogę niestety wyhodować sama:P), nie mam specjalnie wygórowanych oczekiwań, wystarczy żeby miała min 15 cm. bardzo proszę o jakieś ciekawe oferty lub przynajmniej wsakzówki gdzie coś takiego mogę dostać... (najlepiej w Warszawie lub gdzieś w okolicach).
z góry baaaaaaardzo dziękuję:)
...w pewnych oazach pustynia jest jedynie fatamorganą...
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Mariposa domyślam się, że szukasz sadzonki tykwy :D
Poczekaj do wiosny to może ktoś Ci podeśle.
W tej chwili już nie pora na sadzenie drzewk czy czegokolwiek.
W wolnej chwili wejdź tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=570
mariposa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 gru 2006, o 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Post »

nie, poszukuję owocu tykwy żeby go ususzyć i zrobić z niego matero do picia argentyńskiej yerby mate:D bo do Argentyny niestety trochę mi za daleko jak na razie, a w Polsce ceny są conajmniej 2 razy wyższe i najczęściej są to matera do postawienia na półce i patrzenia się na nie, a nie do używania:)
...w pewnych oazach pustynia jest jedynie fatamorganą...
Awatar użytkownika
Marysia
100p
100p
Posty: 108
Od: 20 sty 2007, o 12:39
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post »

Jeżeli chodzi o dynie i tykwy to jestem straszną pasjonatką :wink:
A to moje tegoroczne "zbiory" Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Marysia
100p
100p
Posty: 108
Od: 20 sty 2007, o 12:39
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post »

i jeszcze jedna porcja:)

Obrazek

Obrazek
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witaj Marysiu na Forum. Częściowo podzielam Twoją pasję, niestety mam problem z nasionami niektórych odmian tykwy lub dyni. Napisz proszę czy można byłoby liczyć na nasionka od Ciebie?

Pozdrawiam
Mietek.
Awatar użytkownika
Marysia
100p
100p
Posty: 108
Od: 20 sty 2007, o 12:39
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post »

eMZet, chętnie podziele lub wymienie się nasionami:) wyślij mi adres na priva.

Jeżeli chodzi o zakup nasion tykwy w sklepach to już niestety przekonałam się, że do torebek często pakowane są niedojrzałe nasiona (białe i miekkie) i dlatego większość nie wschodzi. A potem ludzie zastanawiają się co zrobili źle :?
Awatar użytkownika
ola177
50p
50p
Posty: 63
Od: 9 sty 2007, o 13:19
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Witam również byłabym zainteresowana nasionkami tykwy, ale tylko butelkowej. Jeśli ktoś ma to proszę o odzew. w zamian mogę zaoferowac nasionka takich ozdobnych dyni, jakich fotki były we wczesniejszych postach( różne kszta łty i kolory), nasionka palmy królewskiej, aturi, mimozy.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”