Przydomowa hodowla kur cz.1

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Jajka miniaturek. Na giełdzie sprzedają. Normalne będę mieć od swoich kur, bo do moich kur trzymam jednego koguta olbrzyma, chyba kochina więc będą zapłodnione. Tak to chyba fachowo się nazywa.
Barbara
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Ile takie jajaka kosztują a ile kurczaki i ... gdzie je można kupić ? Gdzie kupujesz (co to za giełda ?)?
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Nie pamiętam po ile były jajka bo w ubiegłym roku kupowałam kurki i to większe. Liliputki były dorosłe i kosztowały chyba 35 zł. Zwykłe były 4-5 miesięczne i kosztowały 21-25 zł. Ja mam zamiar kupić jajka, bo zauważyłam, że kury, które są z innego stada najzwyczajniej się nie lubią. Jeśli będą miały kwokę to naturalnie wejdą do stada. Giełda przynajmniej ta najbliżej mnie jest w Opolu na placu po byłym Petersie.
Barbara
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

Rozumiem, że jastrząb musi jeść, tylko dlaczego wybrał sobie moje kury i to w dodatku rasowe. Dodatkowo jeszcze czasami odwiedza mnie lisek, więc muszę bardzo pilnować żeby wieczorem nie zapomnieć zamknąć kurnik.
Barbara
Winogrodek
200p
200p
Posty: 388
Od: 14 gru 2010, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

Zuraw pisze:
Reniak pisze:Od czterech lat jestem posiadaczka siedliska na wsi
Co prawda nie odpowiedziałaś mi co do gatunków, ale pod pozostałymi względami Twój wpis jest super! O takie coś właśnie mi chodzi, półdziki chów w ogrodzie :) Zwłaszcza te domki rozsiane po ogrodzie - rewelacyjny pomysł. Jaką mają one wielkość i ile ich wstawiłaś przy 11 kurach? Z jedenastu kur ile masz jajek w różnych okresach roku? I jaką rasę hodujesz? Brojlery odpadają bo jestem wegetarianinem więc tylko jajka, a kury będą miały raczej możliwość naturalnego zejścia z tego świata.
Z tym dzikim chowem kur to uważaj - jak się jakiś drapieżnik typu lis, kuna itp. zachęci to ci wyniesie wszystkie kury. Kura powinna mieś zamykany na noc kurnki gdzie nic się w nocy nie dostanie.
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

O tak Winogrodekma rację moje na noc są dokładnie zamykane, wszystkie wymienione zwierzęta u mnie występują. :D
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Możecie wkleić zdjącia jak u Was to wygląda ?
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

Winogrodek pisze: Z tym dzikim chowem kur to uważaj - jak się jakiś drapieżnik typu lis, kuna itp. zachęci to ci wyniesie wszystkie kury. Kura powinna mieś zamykany na noc kurnki gdzie nic się w nocy nie dostanie.
Ale to wymaga codziennego otwierania/zamykania. To sporo czasu pochłania.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
mariolad
200p
200p
Posty: 213
Od: 10 mar 2013, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

Witam :)
Ja też w tym roku zaplanowałam hodowlę kur.Na jajka to kupię sobie zielononóżki 10 szt i kogutka do nich,i 5 leghornów.Mam już parkę białoczubów(choć wydaje mi się że to troszkę mieszańce),3 czubatki i silke.Te kupiłam z nadzieją,że będą na kwoczki.Jajek mam około 4 dziennie od 6 kur.O hodowli kur i nie tylko możecie przeczytać tutaj:http://www.forum.woliera.com/index.php?redir=1.Super strona polecam.
Mariola
mariolad
200p
200p
Posty: 213
Od: 10 mar 2013, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Takie jajka możesz kupić na allegro.W zależności od jakiej kurki chcesz to różnie kosztują np;od 1zł jaja lęgowe zielononóżki do 6zł cochima.Ja nigdy nie kupowałam bo dopiero zaczynam hodowle ale moja ciocia kupiła jaja perliczków i wszystkie się wylęgły.
Mariola
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Ale to musiała byc radocha jak zaczęły wychodzić. Piękny widok - polecam youtue
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Jak zaczynasz hodowlę kur to weż pod uwagę, że kury z różnych hodowli się po prostu nie lubią i nawzajem się przeganiają.
arkawroc
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 sty 2011, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: wrocław

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

wczorak dokupiłem 4 kurki, te stare nie bardzo zadowolone sa z nowego towarzystwa ganiaja młodzież po wybiegu i tłuka , chyba je rozdzielę siatką
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”