Żabia Łąka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żabia Łąka

Post »

Bardzo dziękuję za odwiedziny.

Ewo, sprawisz mi tym ogromną przyjemność

Agunia, bardzo miło mi powitać Cię w moim ogrodzie. Wątek udało mi się założyć, ale dalej to już czarna magia.

Nie wiem jak zamieścić w podpisie link do wątku, pomożecie :wink: ?

Dziś pogoda była pod psem, nie ubliżając bynajmniej żadnemu czworonogowi. A obiecali ;:3 i ja im uwierzyłam i pomyślałam sobie, że może wytnę pozostałe suche miskanty. Ale było tak zimno, że się nie dało. No nic to czekam dalej. Dziś tylko szybciutko obfociłam moją himalajkę i pozostałe świąteczne prezenty, które czekają na wysadzenie. Mam nadzieję, że przezimowały... No to zdjęcia ów prezentów, oczywiście za jakość przepraszam.

Obrazek



Obrazek Obrazek

Aga, czy na podstawie tych zdjęć jesteś w stanie stwierdzić, czy to taka himalajka jak
Twoja, czy jednak ta rzadsza? Dzięki
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogulka piękne Twoje iglaste ,niedługo będziesz sadziła. :D :D :D
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żabia Łąka

Post »

Ewo mam nadzieję, że tak będzie. Na razie planuje ogrodowe rewolucje, sezon 2013 :)
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogusiu, okaz himalajki piękny - moim zdaniem to ta rzadsza... u siebie wstawiłam Ci porównanie - nie za dobre, ale możesz rzucić okiem ;:196

Jeśli chodzi o podpis w stopce (odnośnik do Twojego wątku), to skopiuj link swojego wątku i wstaw w sekwencję znaków nazwa wątku
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Żabia Łąka

Post »

Oj, Bogusiu, dzisiaj, jak byłaś u mnie w wątku, to zobaczyłam, że po raz pierwszy masz kolorowy awatarek. I coś mnie tknęło, no i poszukałam i znalazłam mimo braku aktywnej stopki.
Witaj, witaj, tym razem u ciebie ;:138 ;:138

Co do stopki, to tak jak mówi Aga, ale najpierw musisz wejść w swój Profil, a później w Podpis.

Poczytaj jeszcze tutaj: w części PODPIS
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=53&t=28051
Awatar użytkownika
justyna_gl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3385
Od: 10 lut 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Żabia Łąka

Post »

Melduję się i ja :) Ogród już zwiedzałam u naszej Marzenki, teraz mam zamiar go oglądać Twoimi oczami :wit
Awatar użytkownika
anias1
500p
500p
Posty: 810
Od: 20 sty 2013, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Żabia Łąka

Post »

Witaj :wit rabata wrzosowa bardzo mi się podoba.

Pozdrawiam Ania :D
Zapraszam
Mój ogród - moja pasja
Pozdrawiam Ania :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Żabia Łąka

Post »

O rabatka wrzosowa fajniutka nawet zimowa porą ;:173
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogna, witam sobotnio, niestety zimowo... jeszcze parę dni i zapowiadają topnienie śniegu oraz cieplejsze dni - wytrzymamy, prawda?
Jak tam wiosenne planowanie? Plany zatwierdzone? Tylko kupować? :)
Pozdrawiam Cię serdecznie,
A
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żabia Łąka

Post »

Agusiu, Wandziu, Justynko, Aniu S i Aniu Anabuko bardzo dziękuję wam za wizyty.
Aguś jak wiesz tydzień ostatni spędziłam w domu z małym chorym i wymagającym uwagi człowiekiem, ten też tak będzie wyglądał, bo trzeba malucha porządnie wyleczyć. Czas ten jednak nie był bezproduktywny ogrodowo, ponieważ powstała lista zakupowa, zatwierdzona ! przez M oraz wylęgł się w głowie pomysł, aby sprowadzić do ogrodu ławeczkę. Tak więc na liście zakupowej znalazły się oprócz ławki:
- klon Red Sunset
- klon Kelly's Gold
- brzoza Long Trunk - przewidziana do skrzyni tarasowej, którą M ma wykonać samodzielnie :roll:
- dereń Kousa po prostu, lub w odmianie Milky Way
- świerk kłujący Hoopsii, który ma robić za choinkę
- świerk Inversa
- jaśminowiec Virginal
- lilaki Palibin
- wiąz Camperdownii
- berberysy Admiration
- berberysy Harlequin
- berberysy Starburst
- derenie Spaethii - tu ciągle się waham, bo już mam kilka Elegantissima i kilka Aurea - ale tych się pozbywam, bo mi się wykładają na rabacie i nie wiem czy one tak mają, czy mam tak nieforemne egzeplarze. W każdym razie cięłam je przez ostatnie dwa sezony i pionu, zwłaszcza po deszczu nie trzymają.
- hortensje Limelight
- hortensje Vanille Fraise
- tawułki w odmianach - mam białe, jasny róż, ciemniejszy róż, ale chciałabym takie o bardzo żywych kolorach
- hosty w odmianach, chodzi mi o rozmiary średnie i duże. Te najlepiej chciałabym kupić już widząć jak rozrośnięta jest już sadzonka, bo chciałabym już rozrośnięte w miarę.
- kosówki Varella.
Wszystkie egzemplarze drzew i iglaki zakupię w rozmiarze max. Po kilkudniowym buszowaniu w sieci, doszłam do wniosku, że chyba zwrócę się z zakupami do Kordusa, bo tu mam najbliżej, zresztą ceny też mają przyzwoite. Te szkółki w stronę Konstancina są nastawione chyba głównie na zasobną klientelę Konstancina, a ja nie chcę przepłacać jeśli nie muszę.
Dla części tych roślin jest już miejscówka, a z częścią będę imrowizowała, jak przyjadą. Lista ta jednak nie jest jeszcze zamknięta, ponieważ pozostanie mi do obsadzenia wschodnia ściana domu, na której w chwili obecnej jest trawa, którą zlikwiduję, ponieważ ciągle w tym miejscu mam z nią problemy. Natomiast zupełnie nie wiem co by tam mogło rosnąć, kiedyś widziałam w MwO taki odcinek, gdzie ktoś miał taki cienisty długi pasek z chodnikiem po środku pięknie zagospodarowany, wręcz taki tajemniczy.
Myślę też o ładnych donicach na front domu, mam co prawda dużo terrakoty, której zresztą w tym roku jeszcze chyba dokupię, bo zrobiłam w styczniu spore zakupy w fuksji. Ale przed dom chciałabym coś innego.
I kora, potrzebuję bardzo dużo kory ok 100-150 worków. 2 lata temu ją dokładałam, ale są już prześwity, częściowo na skutek ciągłego kopania na rabatach. Dlatego chciałabym max do połowy kwietnia posadzić zakupy, poprzesadzać co trzeba, wykorować i zamknąć temat. Tym bardziej, że zasadziłam się jeszcze w tym roku na dziki warzywniak. I co o tym sądzicie?
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogna, witam w poniedziałek :wit Ciąg dalszy zimy niestety się za nami ciągnie, ale mam wrażenie że ją wyprzedzam siedząc już w wiosennych klimatach. Twój entuzjazm i świetna lista zakupowa, którą w pełni popieram, tylko mnie w w tym pędzie ku wiośnie utwierdziły. Zobacz, na początku kwietnia będziemy już sadzić - to więcej niż pewne!
Listę skomentuję jedynie tak, że wybrałaś bardzo dobrze - do żadnej rośliny nie mam zastrzeżeń. Pomysł, by kupować w rozmiarach co najmniej XL popieram w całej rozciągłości, inaczej rośliny giną w tłumie i na efekt trzeba dłużej czekać. Chociaż rozumiem zwolenników zakupów w formule mini, czego też są zalety.
Co do Kordusa, to ja wysłałam im po rozmowie listę do wyceny i widzę, że cenowo jest nieźle. Poza tym, za niewielką opłatą rośliny będę miała dostarczone do domu - co nie jest bez znaczenia.

Trzymam kciuki za realizację planów! Mamy podobnie rozpisany harmonogram działań ;-)

Pozdrawiam Cię serdecznie życząc miłego tygodnia, A.

EDIT: Spaethii rosną w sposób zwarty u mnie, także nie powinnaś mieć z nimi klopotu.
EDIT2: Po donice polecam wybrać się do Konstancina, tam gdzie ja kupowałam swoje grafitowe... wybór ogromny, ceny bardzo atrakcyjne. Sama się wybieram na rekonesans :)
EDIT3: Na rabatę od wschodu masz szeroki wybór roślin cieniolubnych... tylko wybierać :) Żeby doradzić konkretniej, może wstawiłabyś zdjęcie?
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żabia Łąka

Post »

Cieszę się bardzo, że lista została zaakceptowana. Żałuję tylko, że nie będę miała nigdy tak rozległego jak Twój ogrodu. Ja w sumie mam niewiele miejsca, mimo że działka ma 1050 m. Niestety, mąż zaszalał i z domem i z potężnym tarasem, który jest usytuowany na nasypach. Stąd u mnie te rabaty schodkowe, takiego płaskiego terenu mam niewiele. Posiadam długą rabatę wzdłuż ogrodzenia od strony południowej, która jak mi się zdawało jest skończona. Ale jednak doszliśmy do wniosku, że ciut trzeba ją zagęścić iglakami, ponieważ zimą jest zwyczajnie łyso. Poza tym chciałabym ją uatrakcyjnić roślinami później kwitnącymi. W każdym razie przez ostatnie kilka dni tylko o tym myślę i normalnie czacha dymi, a neurony jak mówisz szaleją i spać nie dają. Buziaki.
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
Awatar użytkownika
anias1
500p
500p
Posty: 810
Od: 20 sty 2013, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Żabia Łąka

Post »

Witaj Bogno :wit
Masz bardzo imponującą listę zakupów, wybrałaś bardzo ciekawe, a zarazem dekoracyjne rośliny i przy zakupie większych sadzonek od razu osiągniesz zamierzony efekt.

Życzę pomyślnych posadzeń :)
Pozdrawiam Ania :D
Zapraszam
Mój ogród - moja pasja
Pozdrawiam Ania :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”